Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Fasado delam sam

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fasado delam sam
Poizkusi se izogniti takim majhnim vogalčkom - zakaj je stopnica bolj ven od izolacije?
Če je prag na sliki betonski, je mreža brez smisla. V vsakem primeru boš kamniti prag dilatiral proti fasadi.
Mrežo pa daj na vertikali, tam, kjer je xps nalepljen na nek beton ali kaj je to.
Stopnica je iz XPSa in lepila. Ni iz betona. Naredil mi jo je lani majster, da smo zadevo nekak imeli smiselno, dokler smo delali druga dela... Je pa bolj ven od izolacije, ker smo sprva mislili dati debelejši XPS, stopnica pa je bil anarejena vnaprej. Zdaj študiram kako to rešiti/ali jo naj z občutkom izštemam kar je odveč?
Ne vem, kako imaš zamišljeno - jaz bi to poravnal in da zaključni sloj cokla pride ravno tudi pod pragom. Ponavadi se na teh majhnih vogalih pojavijo razpoke. Pa še enostavneje boš naredil armirni sloj in - npr. ne bo ti treba rezat in prilagajat kakih tlakovcev.
Ni treba štemat - to odžagaš z žago.
Jaz sem pa mislil da imaš to stopnico iz betona in da je le en del zadaj iz XPS Big Grin potem je bolj če poravnaš vse v isto linijo kot ti je že muzkontar svetoval. Če je res iz XPS potem za šalo tisti zob poravnaš z neko malo ročno žago...
Stopnica iz marmorja bo smrtna nevarnost, ko bo mokro/sneg. Enako gladka keramika.
OK torej odžagam z žago, (lisičji rep?) - potem pa na novo armiram z mrežico in lepilom, s tem da tokrat mrežico nanesem še seveda levo in desno čez XPS od podzidka, pa bo vse v eni liniji, drži? Imam pa dvojne stopnice, ena so vrata na teraso, druga pa vhodna vrata, s tem da je na drugi stopnici obratni problem. tam mi pa manjka 1 cm.... Dam debelejšo plast lepila lahko, ni treba komplicirat?
Tako je, mojster. Tam, kjer manjka, lahko zapolniš z tanko ,šnito' xps-a. Se ga lepo reže z npr. z žago za les. Lahko pa tudi z lepilom.
Kot je omenil ales.h - kamen grobe strukture, da ne drsi.
Koliko veliko špranjo lahko še zapolniš s pur penom? Purpen ima sicer izolativnost 0.36 stiropor imam pa 0.31...

Včeraj sem položil cca 50 m2, no stric je spodaj podajal pakete stiropora pa mešal lepilo. Tako da se da. Je pa dosti lažje lepiti z purpenom...
Pa še to. A je cca 2 do 3 cm lepila prevelik nanos za lepljenje. Nekje so stene toliko krive da moram lovit. Pa okna imam zunaj aluminij, so na zunanjem robu fasade, ampak tam kjer stena visi notr za cca 3 cm, a dam med okvir in izolacijo samo pur pen?
Naredim, pa potem poveste da ni prav Smile
Men se zdi zelo velik 3 cm, preveč.. ko sem jo delal na garaži nikjer ni blo 3 cm, niti 0,5 cm debelo... Ko pa so mi jo na hiši delali majstri pa so na hitro zmetali gor stiropor, nato pa vse strojno zbrusili pred nanosom prvega sloja lepila...
@Marko1976 kako napreduješ, kaka slikca?
mihecmiha Napisal:Naredim, pa potem poveste da ni prav Smile
Je res tako težko odrezat primerno velik kos stirporja in ga zatlačit notri v špranjo?
Če ti kje pride tako se ne sekirat, gre pač malo več lepila. Če je bajta malo iz vage in se ti bo začelo nabirat je pa dobro pregledat prej in naročit kak bund debelejštega stiroporja.

Če ne bo pihalo skozi je funkcijsko zadeva sicer ok.
Kako pihalo skozi?

Skok na forum:

Zadnje novice