Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Fasado delam sam

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fasado delam sam
Ok...

Edino zdaj ne vem, ali ne bi raje mrežice še uporabil na vseh teh stikih, kot je na sliki?

[attachment=o28136]

Pa še tehnično vpršanje: kaj je funkcija mrežice - da ojača nanos ali prepreči pokanje kasneje ali oboje?

Priložene datoteke
.jpg   IMG_2428.jpg (Velikost: 76,3 KB / Prenosi: 578)
Poka ti lahko tudi z mrežico. Zato se ponavadi pri vogalih oken armira z mrežico pod 45°.
Pa predlagam ti, da na vogal daš vogalnik. Škodil ne bo. Wink
Diagonalne flike mrežic na robove oken obvezno.
Brez mrežic v vogalu raje ne, vsaj tam jih daj kot ti je že Fantocci povedal in pa videc torej v vogale. Če bo pokalo tega ne bo nič preprečilo če že poka, namreč vedno je možnost pokanja, že večkrat videno. Ne skrbi ti boš itak lepil in sidral itd. ampak vseeno Wink
Iiiin spet si povedal nč.
Povsod daj mrežico. V vogale pa še vogalnike.
videc verjetno si prebral, je rekel da ne bo verjetno letos končal, po vogalih komot da vogalnike/mrežico nebi je pa dajal na čelno stran vidno stran fasade, ŠE. ker fasada še ne bo zaključena po celi steni. Ajde če eno steno dokončaš pač potegneš mrežico povsod to je to, sicer pa ne.
Ja, sem videl, samo potem ko sem napisal, da naj da povsod mrežico.
Vsaj vogalnike naj da. Bo pa XPS vseeno moral zaščiti in premazat. Nič sicer ne bi škodilo, če bi že sedaj tudi armiral...
Saj se bo sam odločil. Smile
To je vse res, samo razmišljam, recimo kako bo potem preostalo armiral na to kar ima sedaj namreč spoj staro/novo-steno, nastal bo rob/spoj sicer z nekaj iznajdljivosti se da. Sigurno je bolje armirati vse naenkrat ker le tako lepo in estetsko povežeš ves stiropor z armirno mrežico in lepilom in da se toliko ne vidi prehodov.
Je pa res, odločil se bo pa sam, itak bo videl kako je zanj najbolje Wink
A resno to ni trol tema!?

14 dni za eno vrsto!? Pa to je manj kot ena plošča na dan. Očitno res ne boš do zime na dveh metrih.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Tisto pod kotom 45 stopinj pri oknih seveda bom dal mrežico, še pred nanosom prvega armirnega sloja, pa vogalnike bi dal istočasno, to vse tik pred nanosom prvega sloja, kot rečeno... Ampak to ne bi dal v tej fazi, ko še lepim plošče, to naredim, ko so ve plošče nalepljene, ali narobe razmišljam?

Tisto z mrežico pri oknih, kot rečeno, se gre za čelni nanos, jaz sem pa tu mislil malo drugače, tako kot sem vrisal na to sliko:

[attachment=o28154]

No, če prav razumem, na takih mestih lahko vtopim mrežico? Čeprav lepilo se je zdaj že posušilo, lahko še vedno dam mrežico povsod na takih mestih?

No vidim, da je diskutbilno, ali armirati po delih ali vse na koncu, če je problem samo estetski zaradi prehodov, se ne bom sekiral pa mogoče vseeno kaj armiral že prej...?

Ja, res delam počasi - imam popoldanski šiht, pa delam na bajti dopoldne, ko je žena v službi otroci pa v šoli, tako da se na privatnem/družinskem lifu ne pozna, da delam, tak sem se pač odločo, na easy... je pa res, da mi živcev tako delo MANJ uniči kot pa da gledam "majstre" poleg, kak delajo, pa pridejo pa ne pridejo, itd.. predvsem pa je ceneje.....Smile

Hvala za nasvete, delam dalje in cenim pomoč....

Zdaj prvo ta cokl do konca naredim, eps bo po moji oceni bistveno lažje in hitreje, kajti fasada je že od spodaj ravna, tu na podzidku pa moram nonstop lovit inijo, kej je podlaga neravna...

Priložene datoteke
.jpg   2.jpg (Velikost: 115,34 KB / Prenosi: 384)
Lahko armiraš kar nekaj delov recimo stranske in gornje špalete tudi na tak način samo bi vseeno v tem delu počakal da imaš narejeno kaj več kot npr primer v videu:
Po mojem ti bo tole vsaj malo v pomoč.
https://www.youtube.com/watch?v=c_LAZ4nSEPI
https://www.youtube.com/watch?v=zXmpSc929oA
https://www.youtube.com/watch?v=8-8b2mOEBmU
Špalete in vse okrog vrat in oken komot obdelaš, samo vseeno položi kaj več stiroporja pol pa armiraj, samo ena vrsta je premalo za kak bol resen korak naprej.
https://www.youtube.com/watch?v=1Y8KbxeWhAU&t=1001s

12:08?
Seveda samo glej kaj je vse prej naredil, itak v vogal lahko vtopiš mrežico kot kaže Wink
Ja, ta vogal je na tleh, pride sicer keramika gor, ali marmor, to bo stopnica za iz hiše.... Načeloma verjetno ne bi rabil v tem slučaju mrežice?, pa vseeno....

Skok na forum:

Zadnje novice