Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Fasado delam sam

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fasado delam sam
(20.3.2020 ob 08:17)Marko1976 Napisal: Kaj sem sprejemljivo naredil police?

https://www.podsvojostreho.net/forum/att...?aid=31842

Najprej sem okoli in odspodaj malo poštemal, da bi imel purpen se kje razlesti, zakajlal sem v vago, in dal purpen. Je to to? Prvič sem delal. Zadeva je v vagi in fiksna po enem dnevu...

Kje hudiča si dobil police, da nimajo odkapnega utora levo in desno? Po miljon vprašanjih pa ga še biksaš...
(20.3.2020 ob 18:39)BOBoo Napisal:
(20.3.2020 ob 08:17)Marko1976 Napisal: Kaj sem sprejemljivo naredil police?

https://www.podsvojostreho.net/forum/att...?aid=31842

Najprej sem okoli in odspodaj malo poštemal, da bi imel purpen se kje razlesti, zakajlal sem v vago, in dal purpen. Je to to? Prvič sem delal. Zadeva je v vagi in fiksna po enem dnevu...

Kje hudiča si dobil police, da nimajo odkapnega utora levo in desno? Po miljon vprašanjih pa ga še biksaš...

Spodnji odkap bo moral biti dovolj... Kamnoseštvo mi niti ni predlagalo drugače, sam pa sem zadovoljen s policami in tudi s ceno.

(20.3.2020 ob 14:51)zokisu Napisal:
(20.3.2020 ob 10:48)Marko1976 Napisal:
(20.3.2020 ob 09:41)som16 Napisal: Marko1976.
zareze, da ti voda ne zateka ob robovih po fasadi.

verjetno govorimo o kašnih odkapnih PVC vogalnikih, na škatlah žaluzij.

Som, mislil sem na odkapni profil, kot je na sliki... S tem, da bi ga dal pač nad okna in seveda tudi na spodnji rob balkona in na "špaleto" nad balkonom.

Ker smo v karantei ne morem dobit teh profilov, ali lahko kako zimproviziram z navadimi vogalniki? Da nekako naredim "nek odkapni rob"? Sicer je zdaj bilo na stari fasadi brez kakršnihkoli vogalnikov 30 let in nobenih problemov....)

Pojdi pogledat po novogradnjah in mi sporoči na kolikih si videl odkapni profil nad okni ?
Redko kje.

(20.3.2020 ob 17:27)Popson31 Napisal: @Marko1976, ce se ne motim si iz Maribora. Tudi jaz, sicer okolica ampak veljajo enaki pogoji za vse. Vse splosne karantene ni, torej lahko gres ven oziroma v trgovino pac vec, kot 5 vas ne sme bit na kupu. Trgovine pa so odprte, tudi trgovina Jager, ki ima vecino materiala, ki ga potrebujes, na zalogi, ce ne pa ti ga bodo narocili in ga gres iskat cez par dni.

To me čudi - je pa dobro, če bom kaj nujno rabil. Nad okni sem se odločil da bom dal zdaj navadni vogalnik.
Bom izkoristil kar to tem. Upam, da ne bo prevelike zamere.
Izvajalec mi je 3/4 hiše oblepil s stiroporjem. Sedaj je zaradi virusa prekinil z delom. Kakšna škoda se lahko naredi, če sedaj tako stoji nekaj tednov? Na vrhu sem sicer zapurpenal režo.
(21.3.2020 ob 15:39)stope Napisal: Bom izkoristil kar to tem. Upam, da ne bo prevelike zamere.
Izvajalec mi je 3/4 hiše oblepil s stiroporjem. Sedaj je zaradi virusa prekinil z delom. Kakšna škoda se lahko naredi, če sedaj tako stoji nekaj tednov? Na vrhu sem sicer zapurpenal režo.

Škode ne bo nobene. Marsikdo tudi v "normalnih okoliščineh" prekine za nekaj tednov. Teoretično bi lahko prišlo do "škode", če bi bil EPS ispostavljen soncu predolgo časa, denimo čez celo poletje.
zokisu,
vsaj kjer sem lajko bil zraven, so vgradili odkapni profili nad okni/škatla za žaluzijr(rolete). To je prav, saj se voda/deževnica po sameme zaključnem sloju " vleče " do stika med škatlo in xps-om; nato sledi .............kaj že?
Predvsem na hišah, ki nimajo dovolj napušča. Drži, če nese postarni dež, ne pomaga veliko napušč.

stope,
potrudite se in čimbolj zatesnite stike/fuge med stiroporjem, da se ti ne bo voda zatekala za stiropor in v cigle --> omete/stene hiše. 100% ne boš naredil, a je vredno se potruditi se. Wink
Lep pozdrav
Ko bom delal špalete, torej te dni:

Levo in desno dam kakšna 2cm debela kosa EPSa, kot na sliki:

To bom lepil z lepilom ali pa tudi s purpenom - vseeno? Malo bom moral iti kakšen centimeter "čez" vodilo od rolet, ki je široko 6cm. Verjetno ni problem, ker sem to videl že na dosti hišah, da so šli tudi čez?

Glede zgornje špalete imam možnost tudi nalepit kakšen 2cm debel EPS, enako kot pri stranskih špaletah, vendar bom prekril zgornjo "letev" tako, da je kasneje ne bo več možno odstraniti, pa tudi dva vijaka levo in desno bom prekril. Je to težava, ali sklepam prav, da tega tako ali tako ni nikdar potrebno odstranjevati, v smislu popravil rolet je dostop od znotraj iz hiše, drži? Govorim o nadokenskih roletah. Slika:

EPS sem 99 % že zalepil.

Zanima me, kaj naj naredim pri podstrešnem oknu? Dejansko je zgolj odprtina cca. 35 krat 35 cm na obeh straneh hiše. Ali pustim tako kot je, ali moram vstavit kaj? Fajn bi bila neka rešetka?

Zanima me pa tudi, ali lahko pri špaletah med okensko polico in vertikalno špaleto vstavim nekak vodotesen trak? Rad bi naredil neko hidroizolacijo na tem mestu, druga varianta pa je, da dam na koncu silikonsko maso?

Med polico in oknom na reži horizontalno bom namreč itak moral dat silikonsko maso na koncu, ker nisem naredil nobenega vodotesnega tesnenja, ko sem vstavljal polico.

Polico sem vstavljal s pomočjo kajlic in Low expansion purpena, namenskega za lepljenje polic. Nekje sem zasledil, da lahko pride do deformacije polic zaradi purpena. Zdi se mi čudno - je kaj na tem? Dejansko sem nafilal zelo dosti purpena- kake 3 centimetre ga je pod policami sigurno, nisem nič puščal zraka spodaj ,ker sem mi je zdelo, da to ne bi bilo dobro zaradi kakšnega lomljenja, če je zrak spodaj...Police so iz tehničnega kamna sicer.

Balkon: Je potrebno kaj paziti pri kovinski ograji? Je sidrana v hišo. Jaz bi pač oblepil, da bo "potopljena".

In še bistveno - Ker imam oder na posojo proti plačilu, imam idejo, kako bi najbolj ekonomično prišel skozi. Razmišljam, da bi delal po dveh etapah, najprej naredim zgornji del hiše "na ključ", mi oder odpeljejo, in naredim še spodnji del brez odra v miru. V tem primeru bi moral narediti "črto" na sredini hiše vodoravno, morda celo kak "vdrti profil"  - ima kdo idejo, kaj narediti?

To - po etapah - bi mi prišo tudi prav, ker bi lahko sam delal zaključni sloj. glede le-tega - kakšen je najenostavnejši za nanos in po ugodni ceni?
(30.3.2020 ob 07:38)Marko1976 Napisal: In še bistveno - Ker imam oder na posojo proti plačilu, imam idejo, kako bi najbolj ekonomično prišel skozi. Razmišljam, da bi delal po dveh etapah, najprej naredim zgornji del hiše "na ključ", mi oder odpeljejo, in naredim še spodnji del brez odra v miru. V tem primeru bi moral narediti "črto" na sredini hiše vodoravno, morda celo kak "vdrti profil"  - ima kdo idejo, kaj narediti?

To - po etapah - bi mi prišo tudi prav, ker bi lahko sam delal zaključni sloj. glede le-tega - kakšen je najenostavnejši za nanos in po ugodni ceni?

Še vedno trdim, da z najetim odrom ne bos ekonomično prišel skozi in si po nepotrebnem vrgel kar nekaj 100€ v smeti. In točno to kar je najhuje.. jutra so marsikje se v minusu, tebi se pa mudi, da bos vrnil oder. Komplet hiso imam poodrano za cca 250€, pa se mi nikamor ne mudi, ker je les kupljen. Tako si se pac odlocil.. po moje, skoda. 
Zanimivo mi je, ker v vsakem postu pa sprašuješ kako neko stvar narediti čim ceneje.
(30.3.2020 ob 10:12)zokisu Napisal:
(30.3.2020 ob 07:38)Marko1976 Napisal: In še bistveno - Ker imam oder na posojo proti plačilu, imam idejo, kako bi najbolj ekonomično prišel skozi. Razmišljam, da bi delal po dveh etapah, najprej naredim zgornji del hiše "na ključ", mi oder odpeljejo, in naredim še spodnji del brez odra v miru. V tem primeru bi moral narediti "črto" na sredini hiše vodoravno, morda celo kak "vdrti profil"  - ima kdo idejo, kaj narediti?

Še vedno trdim, da z najetim odrom ne bos ekonomično prišel skozi in si po nepotrebnem vrgel kar nekaj 100€ v smeti. In točno to kar je najhuje.. jutra so marsikje se v minusu, tebi se pa mudi, da bos vrnil oder. Komplet hiso imam poodrano za cca 250€, pa se mi nikamor ne mudi, ker je les kupljen. Tako si se pac odlocil.. po moje, skoda. 
Zanimivo mi je, ker v vsakem postu pa sprašuješ kako neko stvar narediti čim ceneje.
Oder je profi, pripeljan in postavljen je bil v 5 urah in enako bo zadnji dan, nič nimam dela ali logistke z njim, sem mnenja, da je bila zelo pametna odiočitev, da sem ga najel.

Ko je minus ne delam, niti ne, ko je pod 5 stopinj. Če je tak dan, kot danes, sploh ne delam, dan pavze.

Dobro pododrat hišo za 250 eur je ali izmišljotina ali pa ogromno vložka/dela - jaz nimam časa za to, itak ga imam še premalo za fasado delat, kaj šele z odrom se ukvarjat.

Marsikaj je denar vržen v smeti, če gremo tako gledat.

Kljub najetemu odru je jasno, da če se gleda na to, da bo čim ceneje, da se splača vse skupaj. Po mojih zdajšnjih računih me je prišla fasada do armirnega sloja vse skupaj dobrih 3.000 z odrom vred. To je seveda vse material, ker delam sam.

(30.3.2020 ob 10:57)Marko1976 Napisal:
(30.3.2020 ob 10:12)zokisu Napisal:

Oder je profi, pripeljan in postavljen je bil v 5 urah in enako bo zadnji dan, nič nimam dela ali logistke z njim, sem mnenja, da je bila zelo pametna odiočitev, da sem ga najel.

Ko je minus ne delam, niti ne, ko je pod 5 stopinj. Če je tak dan, kot danes, sploh ne delam, dan pavze.

Dobro pododrat hišo za 250 eur je ali izmišljotina ali pa ogromno vložka/dela - jaz nimam časa za to, itak ga imam še premalo za fasado delat, kaj šele z odrom se ukvarjat.

Marsikaj je denar vržen v smeti, če gremo tako gledat.

Kljub najetemu odru je jasno, da če se gleda na to, da bo čim ceneje, da se splača vse skupaj. Po mojih zdajšnjih računih me je prišla fasada do armirnega sloja vse skupaj dobrih 3.000 z odrom vred. To je seveda vse material, ker delam sam.

Bi bil pa vesel še kakega odgovora, ki bi se nanašal na moja vprašanja...

Kaj pa parcentimetrska špranja, ki mi je ostala med najvišjimi EPSi in lesenim delom napušča - lahko zapurpenam ali moram vsak milimeter filat s kosi EPSa?
Ja, dejansko ti lahko zvije police purpen. Tud ce pise low expand... od purpena do purpena se razlikujejo. In jasno odvisno od dimenzij police.

Vodotesnost si falil v startu pri montazi. Zdaj samo silikoniras lahko. Pa ne takoj (zakljucni se ti bo zalepil na polico/okno) ampak cez kake pol leta ko se spranje naredijo.

Zakljucni lahko tudi kasneje naredis. Cez kako leto ko bodo razmere normalne. Oz da ti ga majstri naredijo. Ce bos delal sam bo itak kar ze bo... das pac crto vmes. Al pa sam salotejp pa potem do njega od spodaj. Al pa karkoli...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
(30.3.2020 ob 12:01)firefly Napisal: Ja, dejansko ti lahko zvije police purpen. Tud ce pise low expand... od purpena do purpena se razlikujejo. In jasno odvisno od dimenzij police.

Vodotesnost si falil v startu pri montazi. Zdaj samo silikoniras lahko. Pa ne takoj (zakljucni se ti bo zalepil na polico/okno) ampak cez kake pol leta ko se spranje naredijo.

Zakljucni lahko tudi kasneje naredis. Cez kako leto ko bodo razmere normalne. Oz da ti ga majstri naredijo. Ce bos delal sam bo itak kar ze bo... das pac crto vmes. Al pa sam salotejp pa potem do njega od spodaj. Al pa karkoli...

Kaj je lahko posledica če mi purpen zvije/poškoduje polico iz tehničnega kamna? Počila verjetno ne bo? Bi se težava že pokazala do zdaj ali gre za kako dolgoročno skrb?
Zdaj. Oz drugi dan. Zmanjka padca...
(30.3.2020 ob 13:23)firefly Napisal: Zdaj. Oz drugi dan. Zmanjka padca...

Vizuelno in tudi sicer je vse ok... Padec je tak, kot sem ga nameril pred purpenom.... Torej skrb lahko črtam?
Da
Da
Da
(30.3.2020 ob 10:57)Marko1976 Napisal: [quote pid='953972' dateline='1585558664']

[/quote]

Smile Smile po moje si veliko vec casa porabil za pisanje na tem forumu, kot je potrebno za par kosov lesa skup spravit Wink

Skok na forum:

Zadnje novice