Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Fasado delam sam

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fasado delam sam
(16.3.2020 ob 21:56)som16 Napisal: Marko1976,
fino je da jih vgradiš pred vgradnjo armiranja stene. Nekako ob armiranju in vgradnji vogalnikov. Pazi na vgradnjo polic. Padec vsaj 5°.  Kakšne police boš vgradil? Material? Hidroizolacija pod policami ne pozabi izdelati. zareze na robovih polic, da se ne bo voda/deževnica pocejala ti po fasadi.

Zdravo som16,

Saj zato sem vprašal, eni rečejo tik pred armiranjem, eni pa takoj po armiranju - meni se zdi bolje pred, ko se obdeluje špalete...?

Odkapni profil je narejen na policah. 5º seveda. Na hidroizolacijo pa nisem pomislil - kak predlog za izvedbo?

Hvala

(16.3.2020 ob 22:27)zokisu Napisal:
(16.3.2020 ob 19:34)Marko1976 Napisal: Oder sem naročil in delam:

Zanima me poraba lepila za armiranje - ali prav planiram za 210 m2 nekje 40 vreč lepila?

Kdaj naj vstavljam police - v kateri fazi? Pod polico bi dal 2cm XPS, ki bi ga s fasadnim lepilom nalepil na podlago, nato pa bi med XPS in polico dal purpen. Je to OK?

Koliko te bo stal oder?

800.

Za balkon ne vem - ali je nujno ga izolirati odspodaj? Moram ploščice dol poštemat pa ga lahko dejansko izoliram....
Balkon ni nujno, spodaj obleči. Enako, kot je dovolj, da se ti samo spredaj oblečeš pozimi, zadaj pa nago rit kažeš. In te ne zebe.

A resno lahko kdo sploh postavi tako vprašanje? Če je starejši od par let.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
(16.3.2020 ob 22:54)Marko1976 Napisal:
(16.3.2020 ob 21:56)som16 Napisal: Marko1976,
fino je da jih vgradiš pred vgradnjo armiranja stene. Nekako ob armiranju in vgradnji vogalnikov. Pazi na vgradnjo polic. Padec vsaj 5°.  Kakšne police boš vgradil? Material? Hidroizolacija pod policami ne pozabi izdelati. zareze na robovih polic, da se ne bo voda/deževnica pocejala ti po fasadi.

Zdravo som16,

Saj zato sem vprašal, eni rečejo tik pred armiranjem, eni pa takoj po armiranju - meni se zdi bolje pred, ko se obdeluje špalete...?

Odkapni profil je narejen na policah. 5º seveda. Na hidroizolacijo pa nisem pomislil - kak predlog za izvedbo?

Hvala

(16.3.2020 ob 22:27)zokisu Napisal:
(16.3.2020 ob 19:34)Marko1976 Napisal: Oder sem naročil in delam:

Zanima me poraba lepila za armiranje - ali prav planiram za 210 m2 nekje 40 vreč lepila?

Kdaj naj vstavljam police - v kateri fazi? Pod polico bi dal 2cm XPS, ki bi ga s fasadnim lepilom nalepil na podlago, nato pa bi med XPS in polico dal purpen. Je to OK?

Koliko te bo stal oder?

800.

Za balkon ne vem - ali je nujno ga izolirati odspodaj? Moram ploščice dol poštemat pa ga lahko dejansko izoliram....

Če želiš narediti dobro, balkon le izoliraj iz useh strani, kolikor pač lahko. Enako bomo naredili tudi mi ko bomo izdelovali fasado. Namreč v kolikor tega ne boš naredil, ti bo hlad vleklo noter (spodaj je velika površina + stik z plato).
Bom ga izoliral z vseh strani, razen pohodne povrsine ne bo slo. Bolje bo kot nic.
V teh dneh, morda tednih, ne bom mogel nukjer dobit diletacijskih profilov za med vodilom rolet in špaleto

https://www.podsvojostreho.net/forum/att...?aid=31694

Lahko delam brez tega?

Koliko metrov jih rabiš? Nekaj deset jih imam.
Fajn je dati tudi ekspanzijski trak pod polico in med polico in stiroporjem levo in desno.
Zamudil pa si trak iz poličnika na izolacijo pred vgradnjo polic.
Malo sem morda res kaj neoptimalno naredil, ampak situacija je taka kot je, karatntena, trgovine zaprte, jaz pa lahko ali delam s kompromisi, ali sploh ne. Glavnino materiala sicer imam na srečo doma, oder stoji, tako da bi bilo škoda ne delati, pa kaki kompromis narediti.... 

Oken je 12, vsako je kaki meter visoko in široko....
Če rabiš, mi piši.
Čeprav imam jaz dražjo varianto, za RAL montažo, kar nekako ne gre skupaj s samogradnjo. Ampak če bi jih rad dal, jih lahko dobiš.
Hvala Fery... Razmišljam, največ, kar je lahko narobe, če ne dam, je kakšna razpoka med vodilom rolet in špaleto...  

Kaj pa glede vogalnikov - na zgornjo špaleto sem sprva planiral odkapne profile, ki pa jih zdaj nimam, imam pa zalogo vogalnikov - nameravam dat kar vogalnike.

No, zdaj sem vgradil vseh 12 polic, zdaj pa še imam malo EPSa za poletpit...
Kaj sem sprejemljivo naredil police?

https://www.podsvojostreho.net/forum/att...?aid=31842

Najprej sem okoli in odspodaj malo poštemal, da bi imel purpen se kje razlesti, zakajlal sem v vago, in dal purpen. Je to to? Prvič sem delal. Zadeva je v vagi in fiksna po enem dnevu...
Marko1976.
zareze, da ti voda ne zateka ob robovih po fasadi.

verjetno govorimo o kašnih odkapnih PVC vogalnikih, na škatlah žaluzij.
Lep pozdrav
(20.3.2020 ob 09:41)som16 Napisal: Marko1976.

Som, mislil sem na odkapni profil, kot je na sliki... S tem, da bi ga dal pač nad okna in seveda tudi na spodnji rob balkona in na "špaleto" nad balkonom.

Ker smo v karantei ne morem dobit teh profilov, ali lahko kako zimproviziram z navadimi vogalniki? Da nekako naredim "nek odkapni rob"? Sicer je zdaj bilo na stari fasadi brez kakršnihkoli vogalnikov 30 let in nobenih problemov....)
(20.3.2020 ob 10:48)Marko1976 Napisal:
(20.3.2020 ob 09:41)som16 Napisal: Marko1976.

Som, mislil sem na odkapni profil, kot je na sliki... S tem, da bi ga dal pač nad okna in seveda tudi na spodnji rob balkona in na "špaleto" nad balkonom.

Ker smo v karantei ne morem dobit teh profilov, ali lahko kako zimproviziram z navadimi vogalniki? Da nekako naredim "nek odkapni rob"? Sicer je zdaj bilo na stari fasadi brez kakršnihkoli vogalnikov 30 let in nobenih problemov....)

Pojdi pogledat po novogradnjah in mi sporoči na kolikih si videl odkapni profil nad okni ?
@Marko1976, ce se ne motim si iz Maribora. Tudi jaz, sicer okolica ampak veljajo enaki pogoji za vse. Vse splosne karantene ni, torej lahko gres ven oziroma v trgovino pac vec, kot 5 vas ne sme bit na kupu. Trgovine pa so odprte, tudi trgovina Jager, ki ima vecino materiala, ki ga potrebujes, na zalogi, ce ne pa ti ga bodo narocili in ga gres iskat cez par dni.

Skok na forum:

Zadnje novice