Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Fasado delam sam

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fasado delam sam
OK kaj pa omenjeno montažno lepilo?
Ne zelim pametovat, niti grajat, ampak...

A to se res ne da lepse? Mislim, to je ok?

http://shrani.si/f/3z/gf/1d6K2q8l/20200227184959.jpg[/img]][Slika: 20200227184959.jpg]
montažno lepilo ti verjetno topi stiropor. Daj, reskiraj 3 EUR in nabavi silikon...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Zokisu, špranje bom zafilal s purpenom. Vse se vedno da lepše, jasno, pa vendar ni smotrno zabit dva mesca samo na lepljenju EPSa, da bi ga polepil dlakocepsko brez špranj, bolj bistvena je horizontalna in vertikalna lega da je v vagi, kajne?

Firefly, to sem mislil:

Piše, da je za lepljenje poroznih gradbenih materialov in stiroporja....?
Striropor na sprednji strani nima bit kaj od lima, kaj to packaš? Pa ne boj se vsake stvari kot hudič križa, naredi po svoji logiki pa je, saj maš cajt (kot zgleda Smile)
sam da ne bo fronta stisnjena. Pa magari če s čigumom prilimaš!
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Sem prilimal:

Sem poslušal za test narahlo pritisnit na modri del za milimeter, in že ni delovala roleta, hvala za opozorilo... Uporabil sem lepilo na modrem delu, purpen nad njim in fasadeno lepilo še višje na stari fasadi. Mislim, da je dobro prijela zadeva.

Delamo naprej... 

Ali naj na zgornjih špaletah in nad balkonom uporabim namesto navadnega kotnega profila odkapni profil? Je to nujno?
Edino kar je zdaj, roleta se na vrhu, če jo zdaj čisto do konca gor potegnem, zablokira - moram z roko dol potegnit prvih par cm, ne gre normalno... 

Drugače je to OK, da sem kar na zunanji modri del roletne škatle nalepil eps?

Sicer pa sem že skoraj ves eps, kar sem ga mislil nalepit brez odra, polepil, prdem nekje do polovice višine hiše brez odra.

Zdaj me najprej zanima, kdfaj je najboljše/najlažje, da s elotim vgradnje polic. Okna so zdaj, ko lepim eps, nekako takole:

Ali je bolje se lotit špalet, da dodam ob straneh kak cm epsa ali najprej polico vstavim? 

Zdaj sem prišel tudi v fazo, ko bom rabil oder. Verjetno ni druge, ko da ga najamem za kak mesec? Za celo hišo. Pod jurja verjetno ne bom prišel?

Je opcija štuklati armiranje tudi horizontalno ali zgolj vertikalno?
Tisto glede štuklanja armiranja po horizontali me zanima,, ker bi tako lažje delal sam - do višine 3 metrov bi lahko naredil že pred odrom armirni sloj... Poleg tega še razmišljam, kako je z opcijo, da bi na ključ naredil fasado po etapah, vendar ne vertikalnih, pač pa horizontalnih. V tem primeru pride v poštev edino varianta "z belo črto" na liniji horizontalno, kjer bi "štuklal", sicer verjetno ne bo šlo? Razen če pustm zaklj. sloj res za konec za v enem kosu?
(2.3.2020 ob 22:42)Marko1976 Napisal: Zdaj sem prišel tudi v fazo, ko bom rabil oder. Verjetno ni druge, ko da ga najamem za kak mesec? Za celo hišo. Pod jurja verjetno ne bom prišel?

Kubik lesa pride 150€ + prevoz ce ne mores sam spravit domov.
(4.3.2020 ob 14:51)zokisu Napisal:
(2.3.2020 ob 22:42)Marko1976 Napisal: Zdaj sem prišel tudi v fazo, ko bom rabil oder. Verjetno ni druge, ko da ga najamem za kak mesec? Za celo hišo. Pod jurja verjetno ne bom prišel?

Kubik lesa pride 150€ + prevoz ce ne mores sam spravit domov.

Imam že zmenjeno za oder. Naročen za 1 mesec.
Pozdravljeni,

okrog oken ter vrat imamo bele robčke izdelane s Baumit fine top, granulacije 1mm. Fasada pa je narejena s silikon top granulacije 1,5mm.

Me pa zanima, kako bi povečal bel robček okrog vrat enih vrat. Sedaj je širok 9cm, povečal bi ga na 20cm ter pobarval potem obrobo v sivo.

Kaj priporočate, da grem v brusit fasado 11cm okrog in potem vse skupaj pobarva?
ali da na sedanji robček nanesem silikon top fasado in vse skupaj pobarvam?

Prilagam sliko
LP

Priložene datoteke Predogledne slike

Oder sem naročil in delam:

Zanima me poraba lepila za armiranje - ali prav planiram za 210 m2 nekje 40 vreč lepila?

Kdaj naj vstavljam police - v kateri fazi? Pod polico bi dal 2cm XPS, ki bi ga s fasadnim lepilom nalepil na podlago, nato pa bi med XPS in polico dal purpen. Je to OK?
Marko1976,
fino je da jih vgradiš pred vgradnjo armiranja stene. Nekako ob armiranju in vgradnji vogalnikov. Pazi na vgradnjo polic. Padec vsaj 5°. Kakšne police boš vgradil? Material? Hidroizolacija pod policami ne pozabi izdelati. zareze na robovih polic, da se ne bo voda/deževnica pocejala ti po fasadi.
Lep pozdrav
(16.3.2020 ob 19:34)Marko1976 Napisal: Oder sem naročil in delam:

Zanima me poraba lepila za armiranje - ali prav planiram za 210 m2 nekje 40 vreč lepila?

Kdaj naj vstavljam police - v kateri fazi? Pod polico bi dal 2cm XPS, ki bi ga s fasadnim lepilom nalepil na podlago, nato pa bi med XPS in polico dal purpen. Je to OK?

Koliko te bo stal oder?

Skok na forum:

Zadnje novice