Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Kako se obnesejo termostatske armature?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako se obnesejo termostatske armature?
Marijana, to pa ni problem v pipi, ampak v dolgem "hodu" tople vode. Voda se v cevi ohladi in najprej mora v vsakem primeru izteči ta ohlajena, šele za njo pride topla iz grelca. Ta problem se pojavi, če je grelec zaleč od pipe - v blokih z daljinskim gretjem je še bolj izrazit kot v privat hišah.
Marijana, to pa ni problem v pipi, ampak v dolgem "hodu" tople vode. Voda se v cevi ohladi in najprej mora v vsakem primeru izteči ta ohlajena, šele za njo pride topla iz grelca. Ta problem se pojavi, če je grelec zaleč od pipe - v blokih z daljinskim gretjem je še bolj izrazit kot v privat hišah.
Ja, saj vem to, hvala ... Me pa še vseeno zanima, če kdo ima tako pipo pri plinski napeljavi :lol:
M.
in kakšno vezo ima pipa če greje vodo 30 m stran plin, štrom, polena ali pa fuzija
:?
borovničan Napisal:in kakšno vezo ima pipa če greje vodo 30 m stran plin, štrom, polena ali pa fuzija
:?
:lol: sem prebrala polenta :lol:

Glej: v prejšnjem stanovanju smo imeli električni bojler, čisto blizu pipe. V enem še prejšnjem, tisti mestni toplovod. Torej je enkrat bil grelec čisto zraven (torej tudi topla voda takoj), drugič pa topla voda itak skoz v ceveh (če se ne motim). Zdaj pa: ko odprem vodo, se peč zažene, začne ogrevat vodo, čez cca 3 min. priteče vroča. Dodam mrzlo, da dobim ravno prav toplo. Ker se izkaže, da je preveč topla, malo zmanjšam dotok vroče vode, a glej ga zlomka, peč neha ogrevat (ker se ji zmanjša pritisk alkajvem - tako mi je razložil serviser za peč) in spet priteče popolnoma mrzla voda. Kaj se bo torej zgodilo v termostatski pipi, ko bo naenkrat zmanjkalo vroče vode - ji ne pomaga noben termostat, a ni tako? Zdato pa sprašujem, če ima kdo to pipo pri take vrste ogrevanju ... Sicer pa hvala za odgovore, res nimam veliko pojma s te sorte kajžeje ...

M.
se mi le zdi , da termostat v špeči ni optimiziran, glede na to da se izklaplja prehitro ogrevanje....???
Morda histereza termostata, ali pa (žal) defekt....
Preštudiraj navodila , morda je tam kakšna finta....
Drugače pa pipa (moja Armalova ) lepo sledi temperaturi, ne glede na tem vhodne tople vode (mrzla je tako ali tako vse skozi enaka), topla pa mi zelo varira saj mi prihaja iz bojlerja ogrevanega z kolek. kjer je od 40 pa do 80st. C.
Borovničan, hvala. Glede na to, da je bila peč pred dvema tednoma pregledana, je verjetno z njo vse v redu, morda pa so res kakšne nastavitve, ki so "prejšnjim" ustrezale, nam pa ne. Skratka: prepričal si me, ko pridejo penezi, bo tvoja pipa tudi naša :lol:

Lp
M.
Mi smo tudi letos prenovili kopalnico in kupili termostatsko pipo. Vsi smo bili zelo navdušeni nad njo. Vendar pa je po treh tednih pričela puščati in sicer med delom kjer odpreš vodo in izlivom. Odnesla sem jo nazaj v trgovino, kjer me je prodajalka obtožila, da smo jo vrgli na tla (ne morem si sicer predstavljati na kakšen način bi nastala take vrste poškodba), navsezadnje mi jo je zamenjala z novo, ki je bila malce novejši model.
Glej ga zlomka tudi ta je čez en teden pričela puščati, ravno tako na mestu kjer človek ne bi nikoli pričakoval, naj omenim da je šlo za termostatsko pipo Orlando. Zopet sem jo odnesla nazaj in zahtevala denar, vendar so mi napisali darilni bon (trgovina OBI). Hočem povedati, da nam je vodovodar v tem času nadomestil z navadno pipo in smo vsi preklinjali, ko je bilo treba vodo vsakič znova prilagajati. Nazadnje sem svojemu vodovodarju rekla naj mi prinese termostatsko pipo Hansa, ki mi jo je sam že od vsega začetka svetoval, vendar je nisem hotela ker se mi je zdela predraga. Na koncu me je izučilo "mal muzke mal dnarja". Sedaj imamo mir in smo s Hanso zelo zadovoljni. Big Grin
Andy
rgrozde Napisal:Nazadnje sem svojemu vodovodarju rekla naj mi prinese termostatsko pipo Hansa, ki mi jo je sam že od vsega začetka svetoval, vendar je nisem hotela ker se mi je zdela predraga. Na koncu me je izučilo "mal muzke mal dnarja". Sedaj imamo mir in smo s Hanso zelo zadovoljni. Big Grin

In koliko si dala za njo, pa kje?
Koliko časa pa dejansko rabi pipa, da zregulira temperaturo, če recimo kdo drugi odpre še eno pipo - ali se to čuti pri tuširanju in za koliko časa?
Koliko časa potrebuje topla voda da pride do pipe nima veze s tem kakšna je pipa ampak (kot je bilo že napisano) z dolžino voda od hranilnika tople vode pa do pipe.

Jaz imam termostatsko Hansgrohe (ne vem kater model) in je super. Jaz osebno ne bi nikoli več namontiral navadne pipe v kopalnico ker je pač termostatska zelo udobna.
Evo in ravno sedaj sem videl da se ena takšna pipa (Hansgrohe) prodaja na forumu pod rubriko PRODAM, za ugodnih 165 €.
BogyX Napisal:Koliko časa pa dejansko rabi pipa, da zregulira temperaturo, če recimo kdo drugi odpre še eno pipo - ali se to čuti pri tuširanju in za koliko časa?
Pipa zregulira vodo tako hitro, kot je hiter njen termostat. Ravno to je bistvo kvalitetne termostatske pipe. Pri dobri pipi se razlike v omrežju skoraj ne opazijo.
Imava namen kupiti termostatsko pipo, pa me je kolega prestrašil, češ da niso vredu, ker jih vodni kamen uniči. On sam je sicer nima zato mu ne verjamem glih, sprašujem pa vas če je to res oz. ali je že komu crknila zaradi vodnega kamna. Kot sem pa opazil je vsebnost vodnega kamna pri nas kar velika
Pa saj vodni kamen je pač povsod. Nekje več, drugje manj. Saj termostatske armature niso delane za destilirano vodo. Kar povej tvojemu kolegu, ki očitno deluje po principu "Vsak berač svojo malho hvali". Big Grin
Šalo na stran!
Jaz imam Hansgrohe v kadi in v tušu in ti moram povedat, da nisem imel še nobenih težav z njima, pa ju uporabljamo že več kot 2 leti. Pa tudi kamna je pri nas v vodi več kot običajno!!! Skratka, kot je bilo že pred tem napisano je termostatska armatura zakon. Ne bi je več zamenjal za navadno.

LP-Damijan

Skok na forum:

Zadnje novice

V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
19.11.2019 ob 12:03:06
V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
V podjetju Lumar v soboto 23. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo dan odprtih vrat individualne hiše Lumar, katere... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »