Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Dovod zraka za kamin

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dovod zraka za kamin
Pozdravljeni

Sem tik pred izdelavo estriha in me zanima kako rešiti dovod zraka za kamin. V mislih sem imel, da bi prebil zunanjo steno in pod estrih dal med eps cev fi100, ki bi nato gledala skozi estrih kjer bo postavljen kamin.
Ali je to pravi način ali se drugače reši zadeva. Malo sem skeptičen, da bo potem neka luknja iz zunanje strani, ki bo šla v stanovanje. Pozimi vdor mrzlega zraka poleti vdor toplega zraka, mrčes...

LP
Ki gre direktno u raufnk! Tragedija, ti povem.

Zakaj ti to tuhtaš, ker matematika ti ne gre preveč. Raje komu drugemu prepusti.
Te bo vsaj kondenza rešil. Ker ti ga ne boš.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Kje pa piše, da gre direktno v rafunk.
V naslovu teme...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Kje pa piše, da gre direktno v rafunk.
Piše ne nikjer. Ampak če ne bo šlo vse u raufnk se ti bo iz kamina kadilo k pr zlodeju.

Za dovod zraka v kamin lahko namesto okroglih cevi uporabiš namenske pravokotne kanale, ki jih "nekako" lažje uturiš v tlak. Za izolacijo ti ostane precej več prostora.

Za mrčes bo preko poletja poskrbela mrežica na zajemu, če pa te bo pozimi zeblo zaradi tistega mrzlega zraka (ki gre takole mimogrede direktno v kamin in z plamenom, ki ga za vsaj neke "pol" stopinje segreje nad zunanjo temperaturo, direktno v raufnk), mora pa tvoja poskrbet. Saj veš, kamin, pa tista romantika, zunaj sneg, na tleh pred kaminom pa krznen koc, uff, ne bom naprej...

Priložene datoteke
.jpg   kanali 2.jpg (Velikost: 89,69 KB / Prenosi: 1573)
.jpg   kanali 1.jpg (Velikost: 72,96 KB / Prenosi: 1572)
Jaz sem dal 4 x 50 cevi hte
Jaz sem pa samo luknjo v klet zvrtal.
V kleti pa drugo, ki vodi v središče zemlje. In je rešen problem. Pa še topel zrak pozimi za kamin, 12 stopinj.
Te pravokotne kanale, ki jih je prilepil Arbajter sem tudi sam nabavil. Sedaj bo prebil zunanjo steno in kanal montiral tako, da gleda nekaj cm iz stene. Je to v redu ali moram na koncu kanala montirati še nekakšen nosilec za zračnik ?
Če boš delal preboj v pritličju in na plošči, razmisli o višini na zunanji strani, ker boš verjetno kasneje naredil pločnik, ki bo na notranji končni višini.

lp,

mirko
prosim za nasvet, moram speljat cev dovoda zraka za kamin če zunanji zid.., kakšna zunanja vratca, koleno naj kupim, prosim za kakšen link
- in pod estrihom imam kanalizacijsko cev za dovod h kaminu fi 125, zanima me ker imam estriha in izolacije 17 cm kakšno cev priključim naprej do kamina ( med estrihom do kamina teh 17 cm..,verjetno PVC ne..) lp http://shrani.najdi.si/?13/WP/23hQ5VIG/ ... 144555.jpg
še eno.., kje mora biti luknja za dovod zraka za kaminsko peč, na zidu ( višina ???) ali podnu kot je na sliki , (estrih ..17cm) hvala in lp http://shrani.najdi.si/?1D/Mk/2fgC9hT8/zracnik.jpg
kak odgovor?? lp
Daj inox cev za dimnik. Spoj boš že sestavil in zadihtal s silikonom.
Glede pozicije/višine... odvisno od peči. Žal ima skoraj vsaka priključek na drugem mestu - standarda ni, kar je zelo smotano, ker prostora za ovinke delat ponavadi zadaj ni. Torej: izberi peč in ga postavi na pravo mesto. Ne rabiš je takoj kupit, pač pogledaš v njen načrt z merami.
kam inox cev speljat na zid ali samo ven iz estriha ??
Nikamor. Kocko stiroporja postavi na njo, da se jo bodo estriharji izognili.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »