Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Avtopolnilec

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Avtopolnilec
Mogoče se bo bralo malo čudno, pa vendar:

Avtopolnilec uporabljam v avtu ali za polnjenje telefona ali pa kadar uporabljam navigacijo na telefonu.

Avtopolnilec ne sede dobro v 12v vtičnico v avtu (Volvo XC90, 2005), oz. mi ga izvrže iz vtičnice. Kot da bi ga zavračalo (vžigalnik dela b.p.). Polniti običajno prične po večkratnem popravljanju položaja, kar vidim po tem, ko se na telefonu prikaže "strela v bateriji" (simbol za polnjenje) oz. se na vtikaču v 12v vtičnico prižge lučka. Čim pa pride do tresljaja zaradi npr. neravne ceste (makedam, speči policaji), pa se lega vtikača spremeni, lučka ugasne ali ga celo izvrže iz vtičnice.

Res so to polnilci tipa "Puro", ki jih kupiš na pumpi, na katere priključiš USB kabel.

Kakšna ideja? Nasvet? Kaj kvalitetnejšega kupiti?

LP, Ivo
Jaz imam tole, dela OK:
https://www.amazon.de/Hama-Ladegerät-Zigarettenanzünder-entnehmbarer-Adapter/dp/B00CSRVEO4/ref=sr_1_14?ie=UTF8&qid=1531465589&sr=8-14&keywords=usb+auto+mini

Naceloma pa bi vsi kratki (torej taksni, ki samo minimalno gledajo iz vticnice) morali delovati bp.
avto zamenjat,ni druge Smile
Premočan feder pog "gumbkom" ... . Štromar dal enega malo švohnejšega, da ne meče ven ... 8)
Poizkusi polnilec obrniti. Vtičnice imajo nekakšne "sedeže", da stranske vzmeti vtiča sedejo in držijo vtič v vtičnici.
Nov kvaliteten vtikač. Ostalo je flikarija.
Novi avti, vsaj moj je imel, imajo ločene in hkrati drugačne vtičnice za vžigalnik in vse ostale pritikline.
Vžigalniška je bila krajša, vžigalnik je delal bp, vse ostalo je letelo ven.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400!!!!
Jaz sem na e-bayu naročil takšno stvar, dal mehaniku in jo je namestil namesto vtičnice...

https://www.google.si/search?q=car+usb+ ... a_J5OsIvRM:
Točno to Slo_Cop. Sem gledal pri Conradu in si bom verjetno vgradil, ker v avtu nihče ne kadi. Ampak šele jeseni.

Imam itak še dve drugi 12V vtičnici (druga vrsta sedežev in prtljažnik zadaj), če ju bom potreboval (kompresor, hladilka, ...).

Hvala za nasvete in LP, Ivo
a ni tole lažje vgradit

https://www.aliexpress.com/item/Mini-Ca ... 4c4ds0U2Dw
@branci, takega imam (Puro znamke), ta ni za vgradit. Mi ga ven meče.

Slo_Cop je dal link do tistih, ko moraš vtičnico za fajarcajk ven vzet in vstavit vtičnico za enojni ali dvojni USB in povezat dva kabelčka zadaj (rdeč in črn).

Pri tovrstnem mi je štromar odšraufal zgornji konusni del, spodaj je en feder, ki ga je zamenjal z enim malce bolj "švohnim", da mi tega vtikača ne meče več ven.

Smile
Ja tak vtični je bolj univerzalen res je. Sam pa razen USBja ne rabim vtičnice in sem si pač omislil fiksno zadevo, ker pri tistem vragu za vtaknit nikoli ne vem če še polni. Tu pa vedno dela kot treba. Ima pa avto zadaj še eno vtičnico, če bi kdaj slučajno rabil....
Dobiš na Ebayu ali pri kitajcih celo USB vtičnice dvojne relativno kvalitetne, sem meril napetost pri nihanju avtomobilske napetosti ob enem pa imajo med dvemi usb vhodi še meritve avtomobilske napetosti, pa stanejo par eur ......

Evo našel + razdrl, pa je ok narejen !

https://www.banggood.com/3_1A-Dual-USB- ... rehouse=CN

Ko sem naročil je prišlo v 10 dneh iz EU skladišča .

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »