Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Roltek Hero ali Medle Krater

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roltek Hero ali Medle Krater
Pozdravljeni,

Odločamo se za zunanje žaluzije in sicer med Roltek in Medel. Ima kdo izkušnje z Roltek sistemom Hero in Medle sistemom Krater? Žaluzije bodo prišle pod fasado in bodo na elektriko.

Če ima kdo eno ali drugo lepo prosim za mnenje in pomoč pri izbiri.
Vseeno.
Čeprav se meni bolj dopadejo purenit vodila, kot aluminijasta.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Fery: nič nismo govorili o vodilih, noben ni tega omenjal. Daj prosim obrazloži, da znam vprašati.
Pri purenit vodilih imaš špaleto v barvi fasade.
Pri zgoraj omenjenih imaš, hmmm, kar pač imaš. Odločiti se je treba prej, preden ponavadi sploh veš, kakšna bo fasada.
Plus toplotni most.
Jaz sem zdaj prvič slišal za purenit vodilo, ali pa sem prej ti preslišal...A to pruenit vodilo imata v pondubi oba Medle in Roltek?
A za purenit je doplačilo?
Sicer če imaš na oknih alu antracit, pa daš še vodila antracit, pomoje ne fališ dosti, ne glede na barvo fasade.

A je drugače Roltek res 20-30% dražji od Medelta? Pri obeh ponudbah, ki smo jih dobili so bile zraven Medletove žaluzije, ker so na mrekli, da so veliko cenejše.
Ne, samo Medle. Roltek ima stiropor ali stirodur. Ni tako dodelan sistem.

Če daš špaleto v barvi fasade, je pa še boljše. Kot tista ogromna črnina okrog oken in hkrati toplotni most.

Doplačilo za purenit je malenkostno. Pašejo pa ta vodila pod klasični sistem žaluzij, ne Krater/Hero, zato je cel sistem občutno cenejši.

Roltek ni nujno toliko cenejši od Medleta. Ponavadi pri Medletu dajo C-lamelo zraven, ki je cenejša, Roltek C-lamele ali kaj podobnega sploh nima. Reci jim, da naj dajo Z-lamelo in kraterco, pa boš videl, če je še tolikšna razlika napram Hero. Malo jo bo, toliko pa ne. Če sploh.
Imaš prav. Sem potem gledal slike in res bolje izgleda, če je vse obdelano v barvi fasade.

A Medletov Krpan sistem ima podometna vodila edino v kombinaciji s purenit vodili?
Kaj sem še nekje bral,da je bolj trdno purenit vodilo kot potopno vodilo v EPS izolaciji?

A drugače je glavna razlika med Krpan in Krater žaluzijami v vodilih. Lamele pa so pri obojih možne C in Z?
Da, lamele poljubno izbiraš pri obeh.
Si sposojam temo;

Zanima me vaše mnenje okoli cene žaluzij, imam dve ponudb in je razlika v ceni nenormalna.
Dimenzije oken (širina x višina);
194 x 66 cm
90 x 78 cm (2x)
210 x 57 cm

Podometna izvedba, ročni pogon, lamele S oz. Z 90mm (roltek hero, medle krpan)

1.Roltek cena 1100 eur + montaža 360 eur
2. Medle cena 600 eur + montaža 180 eur

Kaj so Roltekove pozlačene? Smile
Primerjaš neprimerljivo. Je razlika, vendar ne tolikšna.
Ja take so ponudbe, kaj ni tolikšna?
Kolikšna pa bi naj bila
10 do 15%. Če gre za podobno zadevo.
Imaš s komarniki? Ti pa so zlati pri Rolteku.
Tudi jaz imam dve ponudbi za rolete. 7 kom, od tega 4 manjše s komarniki. Roltek cca 1500, Medle cca 900.
Fery Napisal:10 do 15%. Če gre za podobno zadevo.
Imaš s komarniki? Ti pa so zlati pri Rolteku.
Ne, nimam komarnikov.
Trdi so pri Rolteku ko hudič, imajo dost posla zgleda, še za njihove napake pri izmerah in krajšanju lamel sem moral plačat.
Aja, ti to post festum delaš!
Brrr, a ti ni nihče povedal, da če bolj vrtaš, bolj boli?

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »