Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Ali se da to stlačit v 10m2 kopalnico?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ali se da to stlačit v 10m2 kopalnico?
Torej, kopalnica naj bi bila velika okrog 10m2, oz. da bo šlo noter naslednje:
-tuš
-banja
-dvojni umivalnik
-wc školjka
-bide

Ker prostorke predstave imam nikakve, bi prosil za kakšen predlog.
Oziroma, če je to sploh mogoče?
šala mala
na 6 m2 sem imel, ob tem da je bil ca. 1/2 stropa pobitega:
omara 30*100
tuš 90*90
školjka
100 l bojler
pralni stroj
bide
enojni umivalnik

za predlog bi potrebovali dimenzije prostora in kje so priključki oz. odvod školjke
Tuš 0,9
dvojni umiv. 0,6
wc in bide z min. razmikom 0,77
banja 1,6

Skupaj 3,81 kv.m. Ja, vse gre notri.
@mojster666, morda pomaga! Sam imam banjo samo za otroke in sem zaradi dostopa do tuša, dal "ledvička" banjo.
Ne boš vrjel nisi edini Smile Zato so ljudje iznašl internet Tongue Tole si poglej, naredi si kvadratek, ki bo imel 10 m2 in izberi elemente, ki so v pravem merilu (za to so že poskrbel) in jih nameči v kvadratek

https://floorplanner.com/

Uživaj Smile
Velika razlika je, ali je teh 10m2, 3,3m x 3,3m, ali pa 1m x 10m! 8)

V točno določen tloris in prostor, gre pač - kar gre. Seveda so tu še inštalacije in druge omejitve.

Daj gor skico tlorisa in mere, ali pa sam s kvadratki sčaraj.
V prostor lahko namečeš marsikaj. Bolj kot, koliko stvari umestiš, je pomembno, kako so umeščene.
Pri nas je to na manj kot 8 m2, pa še kolenčni zid je. Ni utesnjeno, celo še malo preveliko je vse skupaj.

[attachment=o27624]

Priložene datoteke
.jpg   21-6-2018 12-10-44.jpg (Velikost: 98,76 KB / Prenosi: 1414)
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400!!!!
Mi mamo kopalnice 4,5 in 8,5 m2
Tody Napisal:Ne boš vrjel nisi edini Smile Zato so ljudje iznašl internet Tongue Tole si poglej, naredi si kvadratek, ki bo imel 10 m2 in izberi elemente, ki so v pravem merilu (za to so že poskrbel) in jih nameči v kvadratek

https://floorplanner.com/

Uživaj Smile
Še eden
viewtopic.php?f=51&t=71786&p=858095#p858095
roomsketcher Floor Plans
Fery Napisal:Pri nas je to na manj kot 8 m2, pa še kolenčni zid je. Ni utesnjeno, celo še malo preveliko je vse skupaj.

[ATTACHMENT NOT FOUND]
No, nekaj takega sem rabil. Saj približno vem, kako veliki so posamezni elementi, ne vem pa koliko prostora je pametno imeti okoli njih.
Zadeva bo novogradnja, tako, da bomo inštalacije prilagodili postavitvi, ki nam bo všeč.
mojster666 Napisal:Torej, kopalnica naj bi bila velika okrog 10m2, oz. da bo šlo noter naslednje:
-tuš
-banja
-dvojni umivalnik
-wc školjka
-bide

Ker prostorke predstave imam nikakve, bi prosil za kakšen predlog.
Oziroma, če je to sploh mogoče?

jaz imam kopalnico na 4m2. (2x2m). Če je kvadratne oblike je toliko lažje narediti.

[Slika: dsc1557.jpg]

[Slika: dsc1554.jpg]
@korenje, Ti, tole je pa meni všeč! Ista keramika v D.S., vrata, samo keramika po steni ni za moj okus.
Pa omarica pod umivalnikom se ti "tepe" z P.S. in S.Š. :wink:

P.S. Keramika po tleh mi je res všeč. Proizvajalec, tip?
Fino da jo imaš.
Samo jaz banje ne vidim. Pa bideja tudi ne. Pa dvojnega lijaka tudi ne.
Drugače je pa res taka, po kakršni sprašujejo.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400!!!!
simek Napisal:@korenje, Ti, tole je pa meni všeč! Ista keramika v D.S., vrata, samo keramika po steni ni za moj okus.
Pa omarica pod umivalnikom se ti "tepe" z P.S. in S.Š. :wink:

P.S. Keramika po tleh mi je res všeč. Proizvajalec, tip?

ista keramika? moja je od firme "Ceracasa".
https://www.google.si/search?biw=1661&bi...WJxBNndbSg

Po steni je druga keramika zaradi cene (isti proizvajalec). Po steni je 25€/m2, po tleh pa 70€/m2. Pa zaradi lažjega vrtanja lukenj. Stenske so iz keramike, talne pa iz porcelana.

Pač težko videt kako bo barvno izpadlo... Sam hotel sem neki kontrastnega, pa sem se odločil za sivo barvo omarice (namesto bež).

Skok na forum:

Zadnje novice

Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »