Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Meja med sosedi v bloku

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meja med sosedi v bloku
S sosedo ne moreva ugotoviti kje poteka meja med stanovanji. Ali je to po sredini zidu ali na kateri strani. Kako se običajno določuje meja, če to ni določeno.
Bistvo je očem skrito. Torej po moji kmečki pameti (imam status kmeta!) meja poteka natanko po sredini zidu. Zmerita torej debelino zidu, da ti predolgi zidni vložki ne bodo segali čez polovico zidu v interesno in lastniško cono sosede. Če boš tolkel po zidu, lahko le s polovično močjo, s tako, kolikor pripada tvoji polovici.
Zunanji zid je po mojem mnenju cel tvoj.

Sta kaj pila?
:lol:
Teoretično je tvoja samo neto površina. Konstrukcijski elementi so od vseh.
Geometra pokličita in bo mir. Tudi mejni kamni ne bi škodili. Njega pa pokličita na koncu, zaradi boljše prepoznavnosti v kraju samem https://val202.rtvslo.si/jermanovouho/.
Kadotr ! Pila sva pila, a to je druga tema :lol: . Nekako mi je najbolj logičen KeCkotov odgovor.

Lep deževen dan !
KeCko Napisal:Teoretično je tvoja samo neto površina. Konstrukcijski elementi so od vseh.
Bruto je v igri,neto je pač uporabna površina - ogrevana.
K neto površini spada,klet ,balkon in more biti še kaj.
Kecko je kar prav napisal, s tem popravkom, da se že nekaj časa namesto izraza neto tlorisna površina uporablja izraz površina. Konstrukcijski elementi so solastnina vseh etažnih lastnikov (velja tudi, če v stanovanjskem bloku ni vzpostavljena etažna lastnina, ampak je še solastnina).

Če pa vsako od vajinih stanovanj predstavlja enoto dvojčka/hišo v vrstni hiši, ki ju ločuje parcelna meja, pa je meja po navadi sredina zidu.

Uporabna površina je pa nekaj povsem drugega (tako kot tudi bruto površina).

Beri pa seveda zopet strelja v napačno tarčo tako glede opredelitve bruto površine kot tudi glede opredelitve neto in uporabne površine. Ampak saj slepa kura tudi zrno najde, enkrat bo že kaj pravilnega napisal.
Če jaz streljam,pa če si podyebatorski,potem lepo prosim,da nekdo skenira oz. poslika kaj mu piše pri lastništvu stanovanja;bruto-neto.
Pa sam skeniraj podatke o svojem stanovanju.
Ga nimam
Potem pa pač navedi drug vir, na podlagi katerega si pisal. Saj vendar nisi pisal kar na pamet, kajne?
pomoje ne. kdo bi si pa upal na forumu pisati kaj na pamet.
ali celo dajati pravne nasvete na forumu. taksnega cloveka res ne mores jemati resno.
Tipičen primer kako segreješ ozračje, če ga enkrat s sosedo piješ :lol: :lol:
Pozdrav,

Bom kar tukaj postavil vprašanje.

Do kdaj oz, v kolikem času je možno umakniti podpis o strinjanju z mejo po izvedeni meritvi na terenu?

Drugo vprašanje
Na več njivah so bile izvedene meritve, ki so pokazale, da so vse parcele glede na kataster, pomaknjene za cca 2m. Kvadratura ostane ista, le v celoti so pomaknjene. Na vsaki strani moje parcele imam različnega lastnika. Načeloma se z meritvijo strinjam na obeh straneh, s tem, da desnega soseda ni bilo na obravnavo. Jaz sem svoj podpis dal na obeh straneh, s tem da obstaja možnost, da se desni sosed z mejo ne bo strinjal.čeprav mu je kvadratura tudi njemu ostala ista. Zadeva bo sedaj prešla na obravnavo na geodetsko upravo. Kaj bi bilo zdaj bolje, da tudi z levim sosedom umaknem podpis( vprašanje, ali se z vsakim sosedom postopek vodi ločeno ali skupno? )
Načeloma se se na eni strani strinjal, na levi strani se meja pomakne v našo parcelo, če pa drugi sosed s tem ne soglaša, da se moja parcela pomakne v njegovo, dejansko izgubim del parcele.
V primeru nedoseženega dogovora bo zadeva prešla na sodišče , zanima me, kako v tem primeru odloči sodišče?
Je že imel kdo tak primer?

Hvala za odgovore.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »