Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Kako "zaflikati" poštemano steno?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako "zaflikati" poštemano steno?
Zdravo,

Štemali smo steno za napeljavo nove luči in klime. Zidar, ki je zadevo štemal in urejal še nekaj drugih reči nam je steno nazaj poflikal mislim da z malto za fini omet ampak zadeva zgleda grozna in neravna. Confusedhock:

Kako naj saniram zadevo, da po barvanju ne bo opazit, da je bila stena štemana? Stena ima star omet, ki je nekoliko grob na otip, vsekakor ni kitana. Ali obstaja varjanta, da dobim nazaj enako hrapavo teksturo kakor večina stene? Kako naj se zadeve lotim?

Razmišljal sem tudi, da bi morda dal čez kakšno mrežico ter nato zaribal čez s kakšno malto ali keramičnim lepilom mešanim z mivko?

Slike so tukaj https://imgur.com/a/PbqlNUR#YEAJCLi
Karkoli boš delal, se bo vseeno videlo. Poštemane stene obdelaš na novo v celoti. Kitanje, beljenje.
:roll: A joj - mate probleme? Confusedhock: :lol: :lol:

Ga ni BOGA, da bi tole lahko še kdaj tako izgledalo, kot da ni bilo štemano!

In - lej - prej ko tole steno lepo zgladiš in prebeliš, prej boš frej!

Tistilih par m2 je pa res taka groooooza za poravnat! 1 popoldan dela! :mrgreen:
Kako pa predlagate, da jih zravnam?
Pripraviš površino, se pravi odstraniš delce ometa kateri ne držijo na steni, odstraniš prah, uporabiš izravnalno maso (vilaplan, kemaglet fx..), potegneš izravnalno čez, nato na še svežo izravnalno daš mrežo (zelo pomembno), zakitaš čez pa to tolikokrat da ti bo izgled všeč.
Hvala za navodila, ali mrežo potisnem not v maso ali samo vlečem čez dokler ni v celoti prekrita?
Lahko pa s kakšnim silikonom ali modrinom narediš odtis stare površine in ga vtisneš v sveže nanešeno izravnalno maso.
Mogoče malo heca, ampak vse se da.
morpha Napisal:Hvala za navodila, ali mrežo potisnem not v maso ali samo vlečem čez dokler ni v celoti prekrita?

Mrežico, obvezno potisneš v svežo maso.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Hvala. Sem sčaral nekaj skupaj Smile
Si bom malo izposodil temo, in sicer imam vprašanje za vas.

V stanovanju sem podru dve predelni steni in sedaj so na mestu, kjer sta bili predelni steni povezani v nosilno steno ostale do 5 cm globoke luknje v nosilni steni (vidijo se zidaki). Zanima me ali lahko udrtine poflikam s hobbybetonom in cez kemaglet fx + mrežica. Ali je bolje da za zalitje lukenj uporabim kakšno drugo že pripravljeno mešanico ?

Lp
Marko17 Napisal:Si bom malo izposodil temo, in sicer imam vprašanje za vas.

V stanovanju sem podru dve predelni steni in sedaj so na mestu, kjer sta bili predelni steni povezani v nosilno steno ostale do 5 cm globoke luknje v nosilni steni (vidijo se zidaki). Zanima me ali lahko udrtine poflikam s hobbybetonom in cez kemaglet fx + mrežica. Ali je bolje da za zalitje lukenj uporabim kakšno drugo že pripravljeno mešanico ?

Lp

Na grobo z omečeš z apnenocementnim ometom (najprej luknje temeljito sčistiš zaradi prahu ipd), mreža, kemaglet fx.

Sepravi apneno cementni omet. Ce ga nanesem v debelini max. 5 cm (kolikor so udolbine) ne bo nic narobe?
Definiraj najprej tvoje luknje, globino vemo da je 5cm, kakšna pa je širina?
Stolčeš stari omet dol kateri ne drži, nato pa zaflikaš vse vkup z omenjenim ometom, počakaš da se posuši in nadaljuješ.

Prva luknja/pas: širina 15 cm, višina 1 m in globina 2 - 5 cm

Drugje so pa luknje premera 20 cm in globine do 5 cm
apneno cementni omet je prava izbira.

Skok na forum:

Zadnje novice

NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
Toplotne črpalke Mitsubishi Electric izpolnjujejo pogoj CPT
13.09.2021 ob 11:31:52
Toplotne črpalke Mitsubishi Electric izpolnjujejo pogoj CPT
Cenjene Ogrevalne toplotne črpalke Mitsubishi Electric zrak-voda v deljeni izvedbi (v sistemu sta zunanja in notranja enota) se v... Beri dalje »
Gradnja ali prenova hiše z Ytong materialom
10.09.2021 ob 12:09:53
Gradnja ali prenova hiše z Ytong materialom
Če se odločate za klasično gradnjo hiše, boste zagotovo prišli do točke, ko se boste odločali med klasično opeko ali... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »