Nepremičnine > Finančna plat
Kredit po predračunu - na račun izvajalca ali kreditojemalca

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kredit po predračunu - na račun izvajalca ali kreditojemalca
Če banka nudi 50% kredita po predračunih in 50% gotovinskega izplačila, tistih 50% gre direkt na račun izvajalca, ki je naveden na predračunu, ali pa dobi ta znesek kreditojemalec v obliki gotovine?
Izplačilo v gotovini pomeni izplačilo na TR kreditojemalca.
Razumljivo, zanima me kaj je s tistimi 50% od predračuna - nakažejo podjetju, navedenem na predračunu, ali kreditojemalcu?

Popravek, šele sedaj sem opazil da sem izpustil namen kredita - kredit bi bil namenjen obnovi hiše, v višini cca 100.000€, zavarovan s hipoteko na drugo nepremičnino, ki jo je banka že ocenila na 220.000€. Idealno bi bilo stanovanjski kredit za 15 let s fiksno obrestno mero.
Kredit po predračunu pomeni, da že imaš konkretne predračune/izvajalce. Midva sva samo vsake toliko časa odnesla potrdila, da so bili ozvajalci poplačani.
Torej je banka odobrila kredit v celoti kot gotovino? V kakšni višini, katera banka, tip kredita?
Nekje so bile objave o KBM, preveril sem na poslovalnici v Kopru in v Mariboru, in obakrat so referentke ponudile le 20% izplacila v gotovini, 80% pa na račun izvajalcev...

Kljub temu, da bi 100.000€ kredita zavaroval z nepremicnino vredno 220.000€
yonna Napisal:Kredit po predračunu pomeni, da že imaš konkretne predračune/izvajalce. Midva sva samo vsake toliko časa odnesla potrdila, da so bili ozvajalci poplačani.
Seveda to ne pomeni to.
Pomeni le, da keša v roko (ali na osebni račun kreditojemalca) ne bo.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
David1 Napisal:Razumljivo, zanima me kaj je s tistimi 50% od predračuna - nakažejo podjetju, navedenem na predračunu, ali kreditojemalcu?

Popravek, šele sedaj sem opazil da sem izpustil namen kredita - kredit bi bil namenjen obnovi hiše, v višini cca 100.000€, zavarovan s hipoteko na drugo nepremičnino, ki jo je banka že ocenila na 220.000€. Idealno bi bilo stanovanjski kredit za 15 let s fiksno obrestno mero.

To pomeni, da na banko neseš predračun in oni nakažejo izvajalcu. Ima pa nlb opcijo 20-80, tako da sem dal za 20% vrednosti kredita predračunov, 80% pa sem dobil gotovine.
Res je na NLB je opcija 20% po predracunih in 80% gotovine. Midva sma se dogovorila za 100% izplacilo gotovine, res pa da je znesek cca 20k€. Pa brez hipoteke in brez zavarovanja kredita preko zavarovalnice, imajo neko opcijo, kjer placas samo oceno tveganja okrog 250€. Vprasanje kako je za visje zneske..
Ali je možno, da ti izvajalec na predračun napiše drugačno storitev, kot jo bo dejansko izvajal? Na predračun bi npr. napisal polaganje ploščic, izvajal bi pa tlakovanje dvorišča.
Posojilo bi namreč vzel v podjetju kjer sem zaposlen, ki pa za ureditev okolice ne odobri posojila.

Skok na forum:

Zadnje novice