Splošno > Sam svoj mojster
Žaga za kovino

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Žaga za kovino
Za svoje potrebe iščem žago za železo, za domačo uporabo.

Našel sem tale model: https://www.bfcshop.si/makita-m2401-ele ... 000w-355mm

Na prvo žogo mi deluje ok, kdo pozna? Makita naj bi bila dobra znamka?

Hvala za info
Meni osebno bi bolj sedla žaga za kovino MKS Holzmann... ne šprica naokrog, rezi bolj točni, ali pa kaka tračna. Tole je pa skoraj isto, kot navadna fleksarca, komad pa vpneš v primež.
Če cirkular, potem izberi varjanto za "hladni rez". (pri makiti je to npr LC1230, ali pa kakšen EVOSAW355, ali holzmann MKS...) ali pa tračno žago.

Drugače pa z malo natančnosti, predvsem pri risanju se da tudi s fleksom dost lepo odrezat za kakšen domači projekt.
Torej sva istih misli.

V sili sem pred leti naredil nagibno pripravo z vpeto kotno brusilko fi 230 mm in z njo skoraj eno leto rezal sestavne dele za mize. Netočnost pri razrezu se je potem odpravila pri varjenju v točni varilni pripravi.

Za tistole Makito se pa res ne bi tepel...
"Problem" je ker se listi hitro porabljajo. Odreze ze naravnost, rez pa ni gladek.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
kadotr Napisal:Meni osebno bi bolj sedla žaga za kovino MKS Holzmann... ne šprica naokrog, rezi bolj točni, ali pa kaka tračna. Tole je pa skoraj isto, kot navadna fleksarca, komad pa vpneš v primež.
O čemer govoriš ni hladni rez tiste žage so "malo" dražje. Če misliš poceni curkular za železo to ni hladni rez.
kadotr Napisal:Torej sva istih misli.

V sili sem pred leti naredil nagibno pripravo z vpeto kotno brusilko fi 230 mm in z njo skoraj eno leto rezal sestavne dele za mize. Netočnost pri razrezu se je potem odpravila pri varjenju v točni varilni pripravi.

Za tistole Makito se pa res ne bi tepel...
Čestitam če si izumil način kjer je varjenje cenješe od razreza. Majstr. Ni kaj.
junec pravimo v naših koncih nekomu, kateri po lastni pameti sam sebi odgovarja, :roll:
Sam nisem ne šlosar - varilec a z obema strojema, uporabljajočima ljubiteljsko za lastne potrebe v garaži, pa sem razumel odgovor, oziroma point, katerega je napisal kadotr...
saskokp Napisal:Za svoje potrebe iščem žago za železo, za domačo uporabo.

Našel sem tale model: https://www.bfcshop.si/makita-m2401-ele ... 000w-355mm

Na prvo žogo mi deluje ok, kdo pozna? Makita naj bi bila dobra znamka?

Hvala za info

Makite ne poznam imam pa zelo podobno zadevo z imenom Metabo naredil z njeno pomočjo veliko zadev....

+ poceni
+ hiter rez
+ zaradi premera plošče 350mm lahko režeš relativno velike profile
+ relativno natančna recimo režeš na mm natančno, če nimaš dveh levih
+ bolj vertikalen rez kot na poceni tračnih torej pod poceni štejem tračne do ca 1000 Eur

- odrez ni čist ima srh moraš ga pobrusit
- iskre lepo letijo okrog in tiha tudi ni
- plošče so relativno drage ca 8-9 EUr/kom res pa kar nekaj narediš z njim
- natančnost na manj kot milimeter je izjemno težko doseči
Hvala za mnenja in odgovore vsem Wink
Bil sem premalo točen: v mislih sem imel žago Holzmann MKS225. Identičen proizvod se dobi po zelo različnih cenah tudi pod drugimi blagovnimi znamkami (pred časom Iskra ERO, Stayer Italia, pa še kje).

Verjetno bo pri odločitvi za nakup odločala cena in realne potrebe. Za občasno uporabo bi verjetno zadoščal zgolj nakup stojala k že obstoječi kotni brusilki.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »