Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Varjenje bitumenskega traka

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Varjenje bitumenskega traka
Mojster mi je naredil hidro in termo - izolacijo vkopanega dela hiše. Zdaj sem pred samo-izdelavo cokla za fasado, in ugotavljam Smile, da me živcira, ker hidroizolacija (bitumenski trak od fragmata) ni speljana nič nad višino terena, zaključi se celo kakih nekaj cm pod terenom.

Ni mi všeč.

Rad bi zdaj odkopal kakih 30 cm ob hiši, malo umaknil čepasto folijo, odrezal kakih 20 cm vrhnjega dela XPS plošč, spucal purpen, da pridem zadaj do bitumenskega traka - in bi premazal z bitumenskim premazom

https://www.merkur.si/gradnja/hidroizol ... -l-kos-4-l

od tam pa kakih 30 cm v višino na zid, da bi lahko potem, ko se posuši, dodatno navaril gor bitumenski trak, da bo gledal kakih 30 cm nad teren seveda.

Lahko to delam s takim poceni gorilnikom, ker drugega kot električni gorilnik (ki je bolj za zelo majhne količine improvizirano popravljat bitumenske trakove služil) nimam - rabil bom pa to 1 x pa verjetno dolgo več ne...

Kaj takega

https://www.merkur.si/delavnica/stroji- ... rger-rocni

?

Ker rabim samo za kakih 40 tekočih metrov po 30 cm v višino polagat...

In celotni postopek - da bi speljal bolj v višino hidroizolacijo - razmišljam prav?

To bi zdaj rad naredil, preden se lotim fasade in cokla.
Marko1976,
bo v redu. Kar veselo na delo. :wink:
Lep pozdrav
Hvala, Som, razkuri me pa, ker mi mojster, ki mi je delal hidro in toplotno izolacijo vkopanega dela, tega dela ni naredil kot je treba - ni potegnil hidro nad površino terena za 25 cm...
Če imaš kakšnega soseda ki dela koline, on ima ta velik gorilnik :mrgreen:. Drgač bo pa tudi ta mali ok.
thnx bom kupo tamalega.....
Sposodi si ga.
k mojstru, ki ti je delal si pojdi sposodit gorilnik.
vem ja. saj sem si ga pol sposodo električnega pa mi je crkno pa sem mu reko kak pa kaj pa je reko OK ni panike
S tistim tamalim bo vse skupaj bolj igranje. Konkretno tisti predlagani (Rothenberger) gorilnik je bolj slaba izbira, saj med delom zelo rad ugaša, ker v šobi nima vložka, kjer se tekoča faza plina spreminja v plinasto, tako da ti plin lahko pride v šobo direktno v tekoči fazi. Rezultat je nezanesljivo delovanje in težko nastavljanje konstantnega plamena. Ga imam sam, in ga že leta hočem treščit v kanto, zaenkrat ga rešuje le sposobnost zakuriti roštilj. Saj če je gorilnik pri miru, je tudi plamen zelo lep, moder, dokaj močan, vse do trenutka, ko ga vzameš v roke. Tudi jaz predlagam, da si izposodiš ustrezno velik gorilnik, s katerim bo delo užitek in ne preklinjanje.
Ti bolj kot gorilnik glej da ti bo varnostni ventil spustil cimvecji pretok plina.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »