Splošno > Sam svoj mojster
Barvanje žara

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Barvanje žara
Drugače, že dolgo nazaj, mi smo na enem predpražniku, kovinskem, že imeli piknik. Nekaj je dol padalo, pa j.ga. V sili še ...
akisek

jaz imam v bistvu tiste kovinske trakove iz rostfraja,... se pravi moj roštilj ima 52x32cm pekalne površine,... trakci pa so 3,5x30cm vmes je pa nekih 5mm prostora,...

nekaj temu podobnega,...
https://www.ekupi.hr/Rostilj-ploca-70x4 ... 19952.aspx
Citat:Ali bi bila debelina 4 mm dovolj?
Moja je (bila) debeline 5mm. Naredil sem jo leta 1979 še v Iskri. Danes ima še vedno zavidljivih 4 mm debeline. Manjko smo pojedli ali pa je kaj požrla tudi korozija.
Seveda je dovolj, do smrti bo zdržala, pa če jo gonite vsak dan...
Sem pred kakšnimi 35 leti dobil v dar žar Ltž ploščo ( po moje iz recikliranih materialov, dandanes Livarne, lastnika Bategelja ). :wink:
Ker se "šenkanemu" izdelku ne gleda v zobe in je bil brez dobronamernih ( prije upotrebe dobro promučkati)je bil kot tak, zadnja opcija, zaradi - moje polovice (preje bi rekel 1/3 življenja ) za uporabo in skušnji kulinaričnih dobrot izpod, oziroma nadpeke dobrot na Ltž plošči neuporabljen. Sad
Za letno pogostitev ene gostilniške porcije pečenja vsega, (razen morskih rib jo) šenkam ....forumašu ( prevzem lahko tudi na Ponikvah) na pikniku..... Smile
[Slika: 20180402072548.jpg]

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »