Splošno > Sam svoj mojster
Katero žago naj kupimo otroku za 10. rojstni dan

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero žago naj kupimo otroku za 10. rojstni dan
Tole me vse bolj spominja na "medovernet"...
Res je. Največ imajo opraviti tisti, ki imajo še vse prste...
Aurea Napisal:Pozdravljeni,
Sin bo star 10 let in si za rojstni dan neizmerno želi žago za les. Iz lesa zelo rad ustvarja. Trenutno z dedom izdelujeta mizo. Žago bo uporabljal predvsem za rezanje manjših kosov lesa (deske, late, deščice...). Vem, da mora biti pri delu vedno nekdo z njim, pa vendar me zanima ali obstaja kakšna žaga (namizna krožna ali tračna), ki bi imela takšno zaščito, da je čim manjša možnost, da se otrok poškoduje oz. katero žago priporočate, da mu kupimo.
Hvala in lep pozdrav.
Gremo od začetka.
Kot prvo, to vprašanje res ni za ta forum.
Potem so odzivi takšni in drugačni, pravega odgovora pa ni. Preden podam svoje mnenje, se bom obregnil na nekatere odzive:
- zaradi tega vprašanja klicati kar CSD, se mi zdi res pretiravanje. Tisti, ki tako misli, verjamem nič slabega, vendar z realnim življenjem nima pravega stika.
- mnenja tistih, ki zagovarjajo svojo izkušnjo z nevarnimi dogodki iz otroštva (mimogrede, osebno sem jih imel kar precej) pa se ne zavedajo, da so (oz. smo) imeli preklemano srečo, da smo živi in zdravi. Žal te sreče niso imeli ne mrtvi ne pohabljeni.
Moje mnenje je, da otroka ne smeš zaradi svojega strahu, da se mu kaj zgodi, ovirati pri razvoju. Moraš pa vseeno tvegati (v bistvu je to tvoja dožnost) svojo vest, da se mu lahko kaj zgodi, ker si upošteval njegove želje. Torej kupi mu žago, ki si jo želi, osvesti ga o nevarnostih in da je brez aktivne prisotnosti tebe ali dedka ne sme in ne more uporabljati. Vsekakor, če se mu kaj zgodi si tega ne boš oprostil nikoli, pa tudi sin, hčerka, vnnuk ali vnukija ne.
...si tega ne boš oprostil nikoli... nikoli... nikoli...
mirator, s tabo je še smiselno špricar spit .........moderator zakleni to temo, ker res nima smisla .
Težko je reči kaj je tu po pameti.... morda kaka vbodna žaga
https://www.hofer.si/sl/infostoritve/st ... 617100801/
ali rodja iz sledečega nabora

https://www.google.si/search?q=parkside ... DY7OkIPmiM:

..ali ..morda kaj takega ..
https://www.mimovrste.com/mizne-namizne ... estsellers

S gornjim orodjem lahko dobi kako "prasko", prstov pa ne bo "odneslo".
Krožne žage so pa druga zgodba..

Moj oče je mizar, in pri hiši je bilo vedno takega in drugačnega orodja, za obdelavo lesa..
Žage, obliči, rezkarji...
Seveda dolgooo nisem prišel do kakih vrtečih se rezil.. vsaj "uradno" ne ... razen ko ga ni bilo doma :-)
sunmix666 Napisal:mirator, s tabo je še smiselno špricar spit ...
Tale bo pa težka. Sicer hvala za povabilo, samo jaz pijem samo čisto:
kozarec (ali pa tudi glede na situacijo več) vina in potem kozarec vode.
Ampak hec je eno, vzgoja otrok pa ...
Tisti, ki smo svoje otroke varno spravili k samostojnosti, smo lahko srečni. In če imamo srečo, da lahko pomagamo tudi varno vzgajati še vnuke , potem smo v svojem življenu prav gotovo zmagovalci.
Kaj pa tisti, ki jih nismo?
Jih damo na plantažo za sužnje? Za jabuka obirat še niso primerne velikosti, jagode bi pa že lahko.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400!!!!
Tale motorka bo kar prava za otroke: http://www.hecht.si/index.php?route=pro ... uct_id=250
Pusti igrače in kitajsko plastiko. Če se potem počutiš varnega je nekaj hudo narobe. Kar je malo vprašljivo, je kako bo star foter učil pamža, saj sam nima orodja.
Tody Napisal:Upam da vas pol od tukaj nikoli ne srečam, upam da niste kaki pedagogi in podobno... Res kr strah me je kaki ljudje hodijo po svetu...

Vse v vato zavit.....nekateri so res bolani,enkrat je eno mestno damo skoraj kat,ko je mali pršibo iz štale v kroksih...cel usran od zemlje in vzame čevapčič in sok z mize Big Grin Big Grin no danes ima 15let,nikdar bolan,še sneg vedno kida v kroksih..... Big Grin
mislil sem na drugo polovico Smile mal zemlje še nobenga ni ubil Big Grin
Boljsega vprasanja ni za ta forum. Sam da bi vsaj vedeli o katerih masincas se sploh razmislja Wink
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Meni tole vprašanje deluje zelo podobno trolanju. Namen je bil očitno dosežen. Sicer pa je moja mularija pri takih letih že veselo žagala na dekupirki.
Bolj pomembno je ali imajo še vse prste?

Skok na forum:

Zadnje novice

Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »