Splošno > Sam svoj mojster
Katero žago naj kupimo otroku za 10. rojstni dan

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero žago naj kupimo otroku za 10. rojstni dan
Aurea Napisal:Pozdravljeni,
Sin bo star 10 let in si za rojstni dan neizmerno želi žago za les. Iz lesa zelo rad ustvarja. Trenutno z dedom izdelujeta mizo. Žago bo uporabljal predvsem za rezanje manjših kosov lesa (deske, late, deščice...). Vem, da mora biti pri delu vedno nekdo z njim, pa vendar me zanima ali obstaja kakšna žaga (namizna krožna ali tračna), ki bi imela takšno zaščito, da je čim manjša možnost, da se otrok poškoduje oz. katero žago priporočate, da mu kupimo.
Hvala in lep pozdrav.

Res ne vem več, iz zgornjega zapisa je razvidno, da fantič dela že sedaj pod nadzorom, da bi tudi v prihodnje delal pod nadzorom, samo mašinca bi bila njegova.

Kje ste vi našli motorke in ne vem, kaj še vse?
Motorke so našli polpismeni.
O krožnih žagah, vbodnih, tračnih, je bilo pa resno razmišljanje in debata.
To so pa prekleto nevarne stvari.
Dovolj je, da svoje prste pogledam in se tega zavedam.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Upam, da bodo tvoje konkretne izkušnje vsaj malo pomagale, da se bodo pretirano korajžni starši postavili na trdna tla...

Edina možnost: dekupirna žaga z vsemi zaščitami, tudi kako dodatno...
Seveda je na mestu resno razmišljanje, ker to so resne in nevarne stvari, pa še enkrat, fant že dela in še bo delal pod nadzorom.

Nevarno je pa itak že vse, kdo se tudi na ravnem prekucne in razbije.

Sam imam še vse prste, so pa na polovici prstov znaki, taki in drugačni, od različnih zadev. Že mure bit, j.ga.

No, pa neko pisanje o očitanju, kaj, podariš enemu frocu kotalke, pa se razbije, al pa smučke, al pa šuhe, .... itak, da si boš očital. Samo malo realnosti.

Pa ne, niso vsi froci enaki, še zdaleč ne.
Lepo razmišljanje. A tisti, ki vemo, žaga je le žaga... to niso kotalke, niti smujčke...
Žaga? Prvič slišim.
To je to?
Se opravičujem, ampak vse to je odvisno od vzgoje in mentalitete, tudi geni nekaj prispevajo, čeprav jih določena stroka negira. Pišem iz lastnih izkušenj, če me bi zavijali v vato pred slabimi šestdesetimi leti in ovirali razvoj zaradi okvarjenega določenega čuta bi bil, (če bi sploh še živel) po mnogokaterih merilih, dandanes za marsikatere debil ( nekaterim dandanes kruh) :? , tako pa sem dandanes brez bremena državi, oče dveh bolj ali manj uspešnih otrok.
Je pa res, da bi bilo v nasprotnem primeru tudi privarčevano smetenje na tem forumu... :wink: .
Aurea Napisal:JA, tudi sama sem imela to v mislih, vendar bi on imel motorno žago.

Mogoče pa je polpismen kdo drug ...
V delavnici bi imel motorko?
Za izdelavo mize?
Avtorica je ženska. Njej je oproščeno. Da ne obvlada terminologije. Ostalim pak ne. Treba je brati, če hočeš biti merodajen. Drugače si pač drekač.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Enako kot Fery si tudi sam predstavljam lapsus, kateri se je prikradel avtorici teme....
Če delaš vrtno mizo, povsem na mestu. Itak je boljša cimprmanska miza od tišlarske za zunaj.
Fery Napisal:To se je videlo na poti nazaj, ko sva testirala, če ima avto blokado. Nima jo, btw.

Cist off topic pa vseeno. Mogoce ima pa "m" blokado. Ki je na 280 km/h. Cca 305 na stevcu.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Čestitke gospe, ki je z enim samim vprašanjem uspela, da smo kar šest strani mlatili prazno slamo....
picas55 Napisal:Se opravičujem, ampak vse to je odvisno od vzgoje in mentalitete, tudi geni nekaj prispevajo, čeprav jih določena stroka negira. Pišem iz lastnih izkušenj, če me bi zavijali v vato pred slabimi šestdesetimi leti in ovirali razvoj zaradi okvarjenega določenega čuta bi bil, (če bi sploh še živel) po mnogokaterih merilih, dandanes za marsikatere debil ( nekaterim dandanes kruh) :? , tako pa sem dandanes brez bremena državi, oče dveh bolj ali manj uspešnih otrok.
...

Bravo picas55!
Pomeni, da zalaganje 10 let starega otroka z orodjem, kateri zahteva bojda celo izpit za rokovanje, naredi iz njega uspešnega državljana, nedebila?

Meni pri desetih letih ni noben kupoval motornih žag. In sem oče dveh bolj ali manj uspešnih otrok, brez bremena državi.

Posplošujete. Trditev, da je nenabava motorne žage 10 letnemu otroku zavijanje v vato, je posploševanje prve vrste.

Zadevo v tej temi jemljete črno belo, če bo otrok dobil žago, bo priden, zaveden državljan, če jo ne bo, bo debil.

Internet, serious business.

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – za topel dom in nizek račun
05.03.2021 ob 10:20:07
Zemeljski plin – za topel dom in nizek račun
Kako priti do najcenejšega ogrevanja stanovanja ali hiše? To je vprašanje, ki si ga pred začetkom vsake zime... Beri dalje »