Splošno > Sam svoj mojster
Katero žago naj kupimo otroku za 10. rojstni dan

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero žago naj kupimo otroku za 10. rojstni dan
Seveda jih imajo Big Grin , sem bil na začetku vedno poleg.
Ljudje brez kakega prsta znajo spozat sifon, nabrusit žago in podobno. Za vsemi često ne.
A za desetletnega otroka katero motorko? Tole:
https://www.youtube.com/watch?v=j8WK9wKOL4I
Samo nekaj: delo z motorno žago zahteva psihično in fizično zrelo osebo, kar desetletnik v nobenem primeru ni. Navkljub vsem opozorilom in naukom, nasvetom o delovanju, nevarnostim pri motorki. Tudi tisto, ko nekdo napiše, da se letos še nihče ni (zažagal) do konca jaz razumem (morda spet po svoje) na dva načina: ja, do smrti se res ni, spet po drugi strani pa ko si od∏zdi del dlani, roke, in ko se potem morajo z njim ukvarjati strokovnjaki iz Soče, a to ni tisto, da se je do konca? Svojega življenja namreč? Pohabil? Če je že preživel? Saj smo vsi ponosni na svoj naraščaj, sploh če ta naredi tista mačistična dela, ja moj pa že drevje podira, in to s štilerco, pa huskvarno. Vse to razumem. Vendar za tisti "zing" je potrebna le stotinka sekunde. Pri odraslih ljudeh, ki motorko (cirkularko, obl mašino...) držijo konkretno trdno v rokah, eni bi jo pa desetletniku v roke rinli. A zaradi tistega fetiša, moj pa že drevje žaga? Ok. Tudi prav. Vsak na to gleda s svojimi očmi. Vendar pa: če in ko se zgodi, kdo se bo takrat žrl "do konca", kdo si bo očital napako celo življenje? Jaz ne.
Ajde, zdaj pa nažgite po meni, ki morda bolj starokopitno razmišljam. Bolje da ne znaš žage, svedra z petimi nabrusit, kot ne prijet žlice z juho z tremi, štirimi. Tudi kadotr je že omenil: ...si tega ne boš oprostil nikoli... nikoli... nikoli...
Smo pač mi tastari bolj bukove sorte, pa nejeverni Tomaži. Pa zavijanje v vato s tem nima nič opraviti.
Dragi Arbajter! Bolj pametno, kot si napisal, se pač ni dalo. Imam štiri vnuke, prvi je pri enajstih letih dobil Einhell dekupirno žago. Dela izključno pod nadzorom. Veto na vso hišno elektroniko ga drži nazaj, da se stroja sam ne pritakne. Otroci, ki so že od malega v pravi meri konkretno seznanjeni s stroji, nekoliko prej dozore za dovoljenje za uporabo malce bolj nevarnih strojev. Tu je odločitev izključno v rokah staršev, a, poudarjam, na odgovornosti do tega, kar mulček sme. Razlike so le v kakem letu starosti... več najbrž ne. Torej po pameti predvsem pri starših, ki bi morali poznati sposobnosti svojih mulcev, ne le svojih finančnih zmožnosti, ki jim morda dovoljujejo
celo nakup Ferrarija.

Vsa zadeva je torej v pravi meri pameti, tako staršev, kot otrok.

Menim, da sem s tem sporočilom zaključil temo, upam, da jo bo Bixi, ki še edini ima popadke po zaklepanju tem (beri piknik!), tudi zaklenil. Ne me razočarat! Če je celo na nepomembni temi zaklepal, bi moral tudi tu.
Aurea Napisal:JA, tudi sama sem imela to v mislih, vendar bi on imel motorno žago.

Razumem avtorico teme. Ne razumem pa vseznalce, kateri so se takoj obesili na verižne motorne žage ....čeprav ni nikdar in nikjer teh omenila......Tako tračna modelarske izvedbe , ročna povratna ali dekupirna so primerne, če so sprejemljive za mentorja dedija....
Kar se pa krožnih in pa verižnih tiče so pa za mene zadeve neodgovornih staršev ...

Vidim, da me je katodr prehitel, zato zaključujem mešanje megle pri jasnem večeru.
...krožnih in pa verižnih, TER TRAČNIH....

Bixi, spiš?
Je bilo že omenjeno. V promet ga spustite ali vozite? Celo osnovno smo hodili med vozili z 40+ kosnkih sil 3km v eno smer. Če ti pa motorko meče jo pa prodaj.
dejte no........starši vidimo v svojem 10 letniku še vedno otroka ....unga k se še v pesku igra ........to so dejansko mladostniki pred pragom odraščanja. Ni čudno, da smo šokirani ko dobimo take pajace ( srednja šola ) tukaj na prakso, katerim še metle ne smemo dat v roke. Ravnokar ko tipkam gledam enega takega tukaj, ki mu več ne dovolimo iz pisarne ......pa res ne pretiravam no.Upam, da tisti, ki ste pametno tiho ne prepovedujete in skrivate vsega potencialno nevarnega pred otroki.
Starši vidimo koliko možganov in raven koncentracije imajo taki mulci. Da ne omenjam efekta "frajerja".

Včeraj sem preživel popoldne in pol noči na urgenci. Resda brez resnejših posledic, bolj panika, je pa dober pokazatelj, koliko pameti lahko pričakuješ od 13 letnika.

Je pa res, da tudi njegov foter nima kaj dosti več v glavi. To se je videlo na poti nazaj, ko sva testirala, če ima avto blokado. Nima jo, btw.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400!!!!
mimogrede toliko o pameti enajstletnika

VRANJE - U Osnovnoj školi "Branko Radičević" oko 8 časova teško je povređen jedanaestogodišnji učenik.

Kako Kurir saznaje, do nezgode je došlo u kabinetu za likovno, pre početka časa, kada se dečak navodno igrao metkom, koji je u jednom trenutku udario u metalni deo klupe.

https://www.kurir.rs/vesti/srbija/30380 ... za-likovno
Motorna žaga za 10 letnika?

[Slika: NoWorries.jpg]

.
Berghaus,
to bolj pritiče oz je bolj primeren slogan za letošnje parlamentarne volitve.... Cry

Še bolj so žalostna nepoznavanja o sposobnostih - zmožnostih svojih otrok - zaupanja v njih in "naših" staršev- "ponovno na žalost" Cry
janko132 Napisal:
T0RN4D0 Napisal:Enkrat je "treba" začet, čeprav vidim da gre danes tendenca proti temu da bi otroke do konca osnovne šole vozili zadaj v jajčkih privezane v šolo, pa mamice bi se na faks hodile pogajat za ocene, ljudje se pa čudijo da mladina ne zna nič delat.

Pod tole se podpišem.

Še jaz!
Vi se kar dajte. Vam je katodr lepo napisal.

Naš mulc bi rad en 125 ccm moped. Ker enkrat je treba začeti. Da vidim junaka, ki bi mu ga kupil.
Za urgenco je bil bicikl dovolj. Večkrat že.
S to žvaljo pa pride kvečjemu k Svetemu Janezu.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400!!!!
Citat:Upam, da tisti, ki ste pametno tiho ne prepovedujete in skrivate vsega potencialno nevarnega pred otroki.
Verjetno ne skrivajo vsega.
Citat:starši vidimo v svojem 10 letniku še vedno otroka ....unga k se še v pesku igra ........to so dejansko mladostniki pred pragom odraščanja.
in ko tak "odraščajoč" ukrene nekaj na "svojo pest" mimo ponosnega fotra in se bog ne daj zgodi tisti "zing"? Kdo se bo žrl? A ja, tak foter, ki tako razmišlja že ne, rekel bo: sam si je kriv, dosti je bil star in pameten (ampak foter ni bil). Sem prepričan, da tudi fotru nebi bilo vseeno, ko bi šlo za njegovega prestolonaslednika in ne neko osebo iz cajtnga. Tako da je to teorija pravilnosti do trenutka nezgode. Potem se ta teorija podre. Žal pa so takrat posledice največkrat nepopravljive. Ne bom več, nekateri bodo vsemu navkljub ponosno tlačili motorke svojemu naraščaju v roke, se ob tem še ponosno slikali. Sem pa imel priliko nekajkrat od znotraj videti zavode za usposabljanje invalidne mladine, takole po 14 dni, mesec skupaj. Vsakodnevno, od 7. do 17.ure. Nič lepi prizori. In fotri niso bili videti ničkaj ponosni, važni, vzhičeni... No, niso bile motorke krive, ali pa morda katera.
Ampak tastari tamladim tudi razlagamo, da se petardami ni za igrat, pa delat tiste tavelike. No ja, mladostniki pred pragom odraščanja. Se opravičujem, ker sem od motork skrenu na petarde. Princip je isti, vse ostalo so nijanse.

Skok na forum:

Zadnje novice

Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »