Splošno > Sam svoj mojster
Katero žago naj kupimo otroku za 10. rojstni dan

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero žago naj kupimo otroku za 10. rojstni dan
pepe,... men dol visi če ti svojmu otroku daš granato da se igra z no,... pod nadzorom ali brez,... bosta vsaj dva bedaka manj,...
pa za vse ostale ravno tako mislim,...

edina žagca ki pride v poštev za 10 let starega otroka je tista, ki jo je VUEGO prilimal,... vse ostalo ni primirno,...

a ja elektronske varuške si pa kr sami utikajte kamorkoli,...
http://www.varesi.si/trgovina/ro%C4%8Dn ... -260-swift

Tole. 10 let ni noben baw baw ce je glava na mestu. Ce bo zago rabil tudi dedi (oz je mozno da bo veselje se dolgo casa) pa kar tisto za cca 600 eur.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
T0RN4D0 Napisal:Enkrat je "treba" začet, čeprav vidim da gre danes tendenca proti temu da bi otroke do konca osnovne šole vozili zadaj v jajčkih privezane v šolo, pa mamice bi se na faks hodile pogajat za ocene, ljudje se pa čudijo da mladina ne zna nič delat.

Pod tole se podpišem.
Se strinjam. Dokler bomo tastari zraven. In tudi jaz sem za to, da naj tamladi začnejo čim prej. Si pa ne predstavljam tistega občutka, ko se lahko takemu malemu mojstru nekaj zgodi izven našega nadzora in potem posredno tistega očitanja, kaj sem naredil, zakaj me ni blo zraven. Pri takih neučakančkih pa 100% nadzora enostavno ni.
Če otroku ne zaupaš da daš delavnico pač pod ključ ali kaj. Ampak z 10 letnikom bi se moralo takšne zadeve dat že lepo zmenit kaj gre in kaj ne.
Vsako, kolikor imaš denarja. Mu je pa potrebno tudi razložit kako se z njo dela. Pa ne nekaj v stilu varstvo pri delu.
Sicer raje ročno in vajeništvo pri lokalnem tišlarju.
T0RN4D0
In ključ nosiš s seboj. Ker če ga ne...
Tidra Napisal:10 let star otrok in motorna žaga,... o moj bog,... pa kje imaš pamet sploh kaj takega vprašat, jaz bi ti CSD na vrat poslal zaradi take neumnosti,... in kjer so neumna vprašanja obstajajo tudi pametni odgovori,... 10 let star otrok nima kaj

Confusedhock: Confusedhock:

Glej dvomim da je avtorica nameravala kupit otroku motorko al pa cirkular.... električna žaga pa je vsaka, ki jo poganja elektrika tudi takšna, ki jo lahko uporablja tudi 6 letni otrok če ni zavrt ali težek antitalent, kaj šele 10 letni recimo :

https://www.mimovrste.com/mizne-namizne-...-e-4309040

Ti pa si klasičen primerek novodobnega paničarja zaradi katerih imamo nefunkcionalne zdrizaste otroke, ki pri 10 ne znajo splezat na drevo, iti samo v šolo, varno prečkat cesto, če se avto slučajno pelje hitreje kot peš hitrost....

Kaj si ti nor kam gre ta zdruzasta generacija prazaprav njihovi starši . ....
jaz sem z vrtalnim strojem skakal okrog pri ca. 8 !! pri 5 !!! s kolesom po gozdu in cesti par km !! od doma ...... pa sem še vedno CEL !! (če odštejem milion krast na kolenih, komolcih...) in vsi moji takratni prijatelji tudi
no pa si dejmo nekaj razjasnit,...

Aurea Napisal:JA, tudi sama sem imela to v mislih, vendar bi on imel motorno žago.

tole je avtorica napisala in ne jaz,...

in tudi sam sem mnenja, da je potrebno od malih nog učit in nadgrajevat znanje in veščine,... ampak vse v svojih mejah,...

odrasli ljudje se poškodujejo,... pa naj bi imeli več soli v glavi kot 10 letnik,...

me zanima koliko staršev bi imelo jajca povedat, ko bi se kaj zgodilo, da se je 10 letni otrok poškodoval z darilom ki ga je dobi,... a ja motorno žago,... pa ne glede na to a jo poganjajo oktani ali elektrika,...

in potem limate tele zadeve, v katere je potrebno porivat les,... in kaj drži ta les a ja sej res prstki in kaj odreže te prstke,... sej res vaša 100% prisotnost in nadzor,... dej ne me fopat s takimi zgodbicami,... arbajter je lepo napisal,... ni 100% nadzora,... če si pripravljen prevzet tako odgovornost,... pa kr veselo v trgovino,...

sicer ja,... je pa bolje da mu kupiš motorno žago, katere če se naveliča bo pač ležala na polici, veliko bole kot nekateri ki kar kupijo nekega hišnega ljubljenčka, ki potem boh ved kje konča,....
Videl sem ze kako 8letnik “oklesti" smreko z motorno zago.
Res da je bil samo mlaj in na dvoriscu, ampak.....oklestil jo je solidno.
Tako da sem mnenja da 10 letniku z malo pameti pa res lahko pocasi zaupas kaksno zago.
Ne bi pa bilo nic narobe ce bi se naucil uporabljati kak lisicji rep, ki ga poganjajo zganci in polenta.
Kaksno bluzenje... menda ja je njen otrok njena odgovornost. Za vsa ostala pametovanja o vzgoji, CSD-jih in itd pa obstaja en fajn forum, kjer se take debate razplamtijo na n straneh - debili preko net

V mestih se sončki pri teh letih ne smejo sami pred blokom igrat. Že kaksnih 10-15 km izven pa se dogajajo grozljive stvari - mulci se kar sami vozijo s kolesom v trgovino, pomagajo staršem na vrtu/kmetiji/v gozdu/v delavnicah, skuhajo kosilo in se kaj bi se našlo.
Tudi v mestih znajo marsikaj kmalu ko imajo egomestno stevilko v starosti.
Kaditi, konkretno piti, spikati, snifati, obcutijo lisice in spoznajo marico od znotraj.
https://mariborinfo.com/novica/kronika/ ... r-policija
Pri izbirnem predmetu tehnika v 4.razredu OŠ so obdelovali les s stroji. Sicer ne vem, kakšna žaga je bila, a vrtali in žagali so na elektriko.

Tudi jaz mislim, da odgovorno in previdno lahko dela tako 10 kot 18 letnik.
Seveda se pa dandanes starši tako bojijo za svoje otroke, da jih zavijajo v vato. In pri 12 npr.ne smejo rezati kruha in korenčka. In jim mamica nese šolsko torbo do razreda.
Marsikaj se, da pa narediti tudi z ročnim orodjem.
https://www.youtube.com/user/PaulSellersWoodwork
Super kanal, tudi razloži, da za vsako stvar tudi ne rabiš ravno igrače za domače mojstre.
Jaz bi kako vbodno žago ali pa kaj manjšega na elektriko. Je pa seveda pri 10. letnikih potrebno previdnost orodje stalno pospravljeno. Pač otroci radi kaj samiposkušajo sploh če so še kaki prijatelji na obisku. Pa še link s čim vse otroci delajo https://www.mojstersime.si/krompirjevo- ... edralnici/

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »
Inovativnost v službi varčevanja z energijo in nižanja stroškov
26.10.2018 ob 09:59:22
Inovativnost v službi varčevanja z energijo in nižanja stroškov
Gonilna sila industrije ogrevanja, prezračevanja in klimatizacije (HVAC) je razvoj okolju prijaznih izdelkov z izjemnimi zmogljivostmi in uporabniku... Beri dalje »