Gradnja in obnova > Energijski viri
Poraba TČ zrak/voda v mirovanju

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poraba TČ zrak/voda v mirovanju
Zanima me kakšna je poraba toplotne črpalke, ko je izklopljeno tako ogrevanje vode kot ogrevanje radiatorjev?
Sem novi lastnik Hitachi yutaki S80 in imam porabo v mirovanju 3,3 kwh/dan. Po mojem laičnem mišljenu je to čisto previsoka številka.
Kar leta spremljam porabe ..., to ni visoka številka! Precej jo prekaša kaka propagirana TČ foruma.
Sicer pa pretvori v E , znesek ni visok ...
Sicer pa zakaj TČ ''ogreva'' , če ni potrebe za ogrevanje , ne sanit. vodo?!
Tudi TV ipd. zadeve (predvsem starejših datumov) imajo porabo stb...
p.s. Po pravici povedano za svojo on-off TČ porabe stb. ne poznam...
Kako ni visok znesek, to znese cca. 30€ na mesec.
3,3kwhx30dni=99kwhx0.10€=9.9€ na mesec, nevem ki si dobil 30€?
Zaradi 10 evrov ga ne bo konec, ampak potem pa pogledaš nekoga ki porabi 20kwh za SV, pa si misliš...

Kakorkoli, moja rabi 16-17W za uro poganjati.
Ta STB poraba je previsoka, okoli 1,8kw/24h je normalno za to napravo
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
JaBK Napisal:Zaradi 10 evrov ga ne bo konec, ampak potem pa pogledaš nekoga ki porabi 20kwh za SV, pa si misliš...

Kakorkoli, moja rabi 16-17W za uro poganjati.

Ni mi jasno, pri tako nizki porabi za SV, kako se ti ljudje tusirajo/kopajo??predvidevam da z mlacno vodo ali pa res na hitro s par kapljicami, milo, spet malo vode na koncu pa verjetno se nekaj zajfe z brisaco do konca obrise s sebe..ker ce se fajn namilis traja nekaj casa da to speres..sploh pa zenske z dolgimi lasmi..nevem no, kak jim to uspeva..
Ja malo sem narobe računal, sem v gen-i obrazec vnesel samo 75 kwh za VT in 25kwh za MT.
@vizer
Zgleda, da je to nekje standby poraba visoko temperaturnih dvo kompresorskih TČ
Tudi moja Daikin DHT porabi v standby okrog 2.5 kWh/dan.

Zato varovalke ven, če ne potrebuješ ogrevanja in sanitarne vode (daljša odsotnost, dopusti, ....., ali poleti, če imaš npr ogrevanje sanitarne vode s sončnimi kolektorji).
Vsekakor pa ne izklapljaj varovalke pozimi (nevarnost zmrzali)
en mali taimerček in vse stendby porabe izginejo
http://www.telmos.si - enostavne rešitve so vedno najboljše!
vizer Napisal:Zanima me kakšna je poraba toplotne črpalke, ko je izklopljeno tako ogrevanje vode kot ogrevanje radiatorjev?
Sem novi lastnik Hitachi yutaki S80 in imam porabo v mirovanju 3,3 kwh/dan. Po mojem laičnem mišljenu je to čisto previsoka številka.

- Maximum power input za S80 za obtočno črpalko je 75W (če bi delala na maksimalni hitrosti!)
- Electrical power input in stand-by mode (Psb) za S80 je 17W

Če to dvoje sešteješ in pomnožiš dobiš ~2.2kWh na dan (če bi OČ delala na 100% cel dan) ali pa 1.3kwh/dan če obtočna dela 24h na min (50%).
vizer Napisal:Zanima me kakšna je poraba toplotne črpalke, ko je izklopljeno tako ogrevanje vode kot ogrevanje radiatorjev?

Maximum power input za S80 za obtočno črpalko je 75W (če bi delala na maksimalni hitrosti)

Electrical power input in stand-by mode (Psb) za S80 je 17W

Če to dvoje sešteješ in pomnožiš dobiš ~2.2kWh max/dan (če bi OČ delala na 100% 24h) ter 1.3kwh/dan če obtočna dela 24h na min (če OČ dela 24h na 50%)
Ali te TČ z ogromnimi stb porabami ves čas vrtijo OČ? Ker sicer ne vem, od kje take silne povprečne porabe 50-100W. Elektronika v mirovanju ponavadi kuri tam v rangu par W, ne pa par 10W in več.
Ker jaz pri svoji STB porabe sploh ne morem odčitati med segrevanji SV, ker se števec praktično ne premakne (se nima za kaj, tisti regulator in plata v notranji enoti nimata za nucat kaj več kot 10W, bi rekel).

Bom pa za štos izklopil še ogrevanje SV in probal odčitati STB v roku ~8h, ker me res zanima.
Po defaultu ima vsaj moj hitachi nastavljen Standard mode, to pomeni da OČ dela če imaš TČ v Heating ali pa Cooling modu. Če prestaviš en DSW PIN pa prestaviš to nastavitev v Economic mode, kar pomeni da OČ ne obratuje če nima zahteve po gretju ali pa hlajenju.
Meni tudi standby poraba ne premakne starega analognega števca, kolikšna moč premakne tak štrevec? Da si izračunam za najslabši primer.

Skok na forum:

Zadnje novice

V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
19.11.2019 ob 12:03:06
V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
V podjetju Lumar v soboto 23. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo dan odprtih vrat individualne hiše Lumar, katere... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »