Splošno > O cenah materiala in storitev
Predračun zemeljskih del?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predračun zemeljskih del?
Pozdravljeni,

zanima me, ali se vam zdijo te cene na predračunu v redu? Gre se za izkop in nasutje za hišo 15x9m, dovoz 33x4 in izvedbo kanalizacije. Gre se za štajerski konec, cenejša kamenina (82 m3) je iz neke ceste, zato je 2x cenejša od tampona iz kamnoloma.

Ker sem že res dobil veliko različnih mnenj, ne vem več točno pri čem sem, bi še rad slišal mnenje tistih, ki so bolj v tem poslu oz. so imeli opravka s tem pri gradnji. Imam tudi eno drugo ponudbo, vendar ni nič kaj razdelano, pa še samo za izkop za hišo se je šlo, tu je pa še cesta in kanalizacija.

Glede na to, da je povsem ravna parcela z mehko zemljo in nekaj ostanki od prejšnjega objekta se sprašujem, ali bi prišel ceneje tako, da bi plačal bagra in valer na uro, pesek pa bi naročil s prevozom.

Vsakega komentarja bom izredno vesel.

Lep pozdrav

Priložene datoteke
.jpg   Predracun.jpg (Velikost: 92,03 KB / Prenosi: 2015)
Tesla,
same cene tampona v mejah sprejemljivega.

Za dovoz mi manjka podloga- filc. ( pišeš: ...... z mehko zemljo in nekaj ostanki od prejšnjega objekta.............) ves " šrot" je potrebno odstranit.
Le glej, da ti ne bodo pripeljali kakšno mešanico gramoza/starega umazanega materiala iz ceste(pišeš).
Tamponsko posteljico naj utrjujejo po plasteh; tega nimaš nikjer zapisano v Predračunu in je naknadni strošek , ki ga bo izvajalec obračunal naknadno.

Glede izkopa za hišo, je vprašanje koliko globoko je nosilni / raščeni teren. Če je ilovica vgradi filc.
Malce nazaj sem nalepil sliko, ko so sredi njive ( nekdaj) odgrnili 20-30 cm in nasuli tampon/grobi material.

Jašek se mi vidi zelo ozek; fi 40?? Visok 1-1,5 m.??
Cevi je potrebno obsipati z peskom granulacije 0-4 .
Kaj je to po " Štajersko " kamnita zrna premera 15 cm?? :?
Lep pozdrav
Som16,

hvala za odgovor. Se vedno bolj nagibam k tem, da bom naredil nasutje za hišo samo iz novega tampona.

Citat:"Jašek se mi vidi zelo ozek; fi 40?? Visok 1-1,5 m.??
Cevi je potrebno obsipati z peskom granulacije 0-4 .
Kaj je to po " Štajersko " kamnita zrna premera 15 cm?? :?"

Jašek je premera 400 mm oz. 40 cm. Gre za cev premera 15 cm, pod cevjo pa so kamnita zrna. Cena za izvedbo kanalizacije je ok? Cena jaška?

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »