Splošno > Sam svoj mojster
PadaVINE v avtu

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PadaVINE v avtu
motor je 1,1
vceraj (po sončenju) je vzgal takoj - kot sem že napisal.
.. se pravi ni kriva pumpa za gorivo ali ključ Strom, Ok?

Bom pa po naslednjem dežju, ko uopet ne bo kresnil,
poslušal pumpo in probal še z drugim ključem.
...?...
Ok?
V kolikor me spomin ne vara... Motor ima samo eno vžigalno tuljavo, nataknjeno direktno na svečke. Brez kablov. Okvara le te, je bila pri teh avtih kar pogosta. V mraku preveri, če se kje iskri (ponavadi okoli vžigalnih svečk,zaradi prebijanja tuljave). Lahko jo potegneš stran in preveriš, da ni prepereta ali napokana. (Na vrhu motorja, cca 15cx2cm črna škatla) Če je slučajno tuljava s kabli, preveriš še te.
Naslednja pogosta in ob tvojih težavah še bolj verjetna pa je okvara senzorja vžiga oz senzorja pozicije motorja. Nahaja se na vrhu menjalnika in je lepo viden. (Majhna črna zadeva pritrjena z vijakom) Včasih pomaga že samo čiščenje.
Kaj in zakaj nagaja pa se najbolj preprosto vidi s testerjem, ki ga mora imeti vsak mehanik. Pregled s testerjem je tudi sicer prva stvar, ki se jo opravi ob okvari...

Prilagam še slike vžigalne tuljave in senzorja. Če imaš slučajno tuljavo s kabli, glej manjšo verzijo.

Priložene datoteke
.jpg   preview.jpg (Velikost: 30,32 KB / Prenosi: 1862)
.jpg   DSCN5184-640x480.JPG (Velikost: 59,54 KB / Prenosi: 1862)
.jpg   Peugeot-206-senzor-vziga_5aae3bd9add0d.jpg (Velikost: 13,61 KB / Prenosi: 1862)
Senzor se nahaja na zvoncu (robu, ki je popisan z modro barvo)

Priložene datoteke
.jpg   Menjalnik-Peugeot-306-1-6-letnik-2001_54bf645091668.jpg (Velikost: 142,78 KB / Prenosi: 1860)
Na desni strani v smeri vožnje, pod pokrovom pri motornem računalniku je en majhen modul, velik kot škatlica cigaret. Ta da pumpi in cinkšpuli štrom. Če se pumpa sliši, je modul 90% ok in je kriv računalnik.
jozekuch Napisal:Po moje ... ti računalnik prebija..
Točno to.....črna škatlica na desnem notranjem blatniku...zna delat štalo tudi pri direktnem soncu in zunanjih preko 35.....
ali morajo biti po straneh na haubi (vodna) tesnila?
Tesnilo je pri vetrobranskem s. Pri straneh ne.
Če slučajno prihajaš z Gorenjske strani ali bližine, ti ga brez probblema priklopim na računalnik in preveriva. (Ne računam, nič bat)
Predvidoma bom na Gorenjskem v kratkem...
Po ob obisku vsaj desetih mehanikov in električajev, ki so mi "slikali" stroške višje kot je vreden moj "zlata vreden" autek,
sem srečal "mojstra" ki si je zrihtal ugleden avtoodpad.

Potem, ko nisem nikjer na odpadih našel rabljen blatnik, mi je Jože ponudil tri barve.
"zeleno, belo, rdečo kero hočeš... sive nimam"

Ni važno ...
Povedal sem mu o "vžiganju gumiradelna".
"Najprej sam zamenjaj svečke ... potem, če ne bo ok, začni hoditi okrog strokovnjakov."
Zamenjala sva svečke s sosedom ,,, ni mi bolo preveč všeč ker je našprical štiri "podaljške" do svečk na .... ? ... "cinšpuli" (Tulj 1).

Od takrat avtek tudi po dežju kresne iz prve. (19 eur).

Jože, hvala lepa in vam tudi tukaj za pomoč!
Zopet se je začelo.
Po dežju - zdaj še kresne - a zdi se, da en cilinder občasno počiva in zasveti/utripa lučka (motor)!
Pod štandgasom ovto "premetava"/gunca. u-u-u-u-u

Zadaj na "auspuhu" sem po naključju videl, da je po enem kilometru vožnje ven še kar kapljala/tekla voda (mislim, da preveč, čeprav še nikoli nisem gledal, koliko kondenza steče ven)
Ko sem odprl pokrov, kjer se vliva olje, je avto takoj crknil.

Po pol ure zračenja motorja (odprta hauba). So cilindri normalno delali.
A po treh km 130 na uro, se mi je zdelo, da se motor preveč pregreva.
Za hladilnikom in pred prostorom, kjer se vliva olje (tam je menda neko tipalo oz. ne vem kaj, nekaj podobnega kot svečka) je bilo tako vroče, da je kapljica takoj zavrela.

Ko sem odprl hladilno tekočino jo je malo! (par kapljic) vrgo ven.
Ventilator ni laufal.

Kaj sedaj?
Hvala in dob'r dan!j.
Prižgi mu svečko in si kupi avto.
Ata ti bo dal tistih par jurjev za drugega.

Resno nisem ziher ali trolaš ali si res star 10 let. Na opcijo 3 raje ne pomislim.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Poizkusi svečke zamenjat. Prejšnjič so ti rešile problem.
Prej so bile svečke stare 17 let. Sedaj so pol leta. Ne bi jih menjal … kaj?

Gospod Ljubiteljskimehanik prijazno! pravi.
Tisti del motorja je normalno, da je tako vroč.
Ventilator se pravilno odziva.

Zakaj pa uni cilinder počiva? Ugotovi sam ali se guncaj sli ponovno tuširaj motor v temi.

Za kapljanje vode iz auspuha pa sem pozabil vprašati.
Kdo ve?

Rad imam tale avto. Teta je bila prava faca.
Če bi ata še bil tu bi ga poklical ob dveh ponoči in bi mi tole vse povedal 1-2-3in ne-bi tule telovadil.
Zna biti da bi mi celo hitreje kot kao izobraženi? modreatorji? rešil problem s koordinatami. S podrobnostmi mi ni težil, me je pa na pamet naučil zamolčane datume.
…?.... Lahko me pokličete ob dveh ponoči.....♫

Svečke prižigam, ko res ne gre drugače. Ste že kdaj/kaj slišali o varstvu okolja?

Pikro pisanje razumite prijazno! Bo šlo? Ni vic!

hvala in dob'r dan,
Dzizs... Big Grin

1. Pokrova za olje nimas kjaj odpirati (razen ce vlivas olje). Avto sicer ponavadi v tem primeru ne crkne, ni pa to pokazatelj popolnoma nicesar.
2. Kondenz iz auspuha pri bencinarjih je, sploh v hladnem obdobju, normalen.
3. Motor se pregreva ali pa se ne pregreva. Ne more se ti zdeti, da se pregreva. Zato imas na armaturni plosci merilec temperature hladilne tekocine. Dokler ne gre cez 90, se motor ne pregreva.
4. Ne odpiraj pokrovcka za hladilno tekocino ko je avto vroc. Namesto da bi par kapljic vrglo ven, bi lahko dobil fino vroco brozgo v glavo.
5. Ventilator laufa takrat, ko je potrebno, zato ima sklopko.

in pa...
6. Pri 17 let starem bencinarju, sploh s prostornino malo vec od buteljke, so to tipicne tezave. Vlaga zajebava vse po vrsti. Lahko gres menjat vse zivo od sveck, kablov, vzigalne tuljave, pa bo na koncu nekaj tretjega. Lahko je tezava v sobah, lahko pa te zajebava tudi racunalnik. Ali pa nekaj povsem drugega. Veliko takih avtomobilov ima podobne tezave, skoraj nikoli se povsem ne odpravijo. Ali ga pelji nekemu sposobnemu in potrpezljivemu mehaniku in ga pusti tam par dni, ali kupi nov avto, ali pa se sprijazni s tresenjem. Tretje opcije ni Smile
Hvala lepa!

1.
običajno ne odpiram, a slišal? sem, da če avto normalno funkcionira nič ne moti če med delovanjem odprem (v prostoru za olje ne bi smelo b itie pod/nd tlaka);
Je tako?
pokrov za olje sem odprl, ker se mi zdi da mi je enkrat nekdo rekel naj pogledam če so na pokrovu kapljice vode.
Čudno se mi je zdelo, da je avto v tistem trenutku, ko sem odprl, žalostno crknil.

2.
je normalno, da še po enem prevoženem kilometru dobesdno teče, ne samo kaplja

3.
na armaturni plošči nimam merilca temperature oz. imam samo opozorilno lučko za katero pa ne vem, če deluje ali ne.
Zadevna varovalka je ok.
Ob kontaktu se mi skoraj vse druge lučke prižgejo, ta pa ne.
V navodilih nič ne piše.
Tudi gospod mehanik ni vedel.
Kako naj preverim to lučko?

4.
če … previdno odpiram
Videl sem, da ljudje odpirajo, če (mislijo, da) stari stric zakuha?

5.
Bal sem se da je "šel" ventilator ali stikalo ipd. Ni šel!
(Izgleda da se je zakuril nek listek, ki je prišel na vroče, zato je smrdelo.)

6.
Res hvala lepa!
Dokler se trese ni hin.
Lojzeku ga bom peljal.

dob'r dan, J.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »