Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Obnova kopalnice - postavitev

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obnova kopalnice - postavitev
No saj, tole pa je bila prazaprav prvotna ideja kopalnice, preden sem karkoli začel zares risat. To je tisto, ko pravijo, da na koncu vedno pristaneš na prvi ideji. Smile

Ampak, kam pa kakšno omarico postavit?

Kar se okna tiče, ni panike. Folija, ali pa kak prosojen rolo, Ikein se nama vrhunsko obnese - nič se ne vidi + svetloba.
Ce bo v kopalnici samo kozmetika in brisace, potem imas lahko pod omivalniki v sirini 150cm predale v 2h ali 3h nizih in pa nad omivalnikoma tudi v sirini 150cm od stene do stene za ogledalom omarico 10-15 cm globoko. Pri wcju naredis se kako zanimivo instalacijo polic ali drzal za wc papir pa je pomoje vec kot dovolj.
Več glav, več ve ...
Ja, imaš kar prav.

Hvala ti za pomoč!
Lahko pa tudi obrnes odpiranje vrat in zamenjas se poziciji omivalnikov in wcja ter bideja. Tako bosta manj lepi zadevscini za vrati, pa se okoli omivalnikov bo vec prostora za omarice.
Več glav, več ve ...
Glede na to, da imate dovolj prostora, se mi zdi smiselna delitev na umivalnico (predprostor, ki ne potrebuje zasebnosti) in kopalnico ( tuš ter wc, bide in umivalnik) kot prostor za intimno nego, v katerem malo miru vedno prav pride, sploh če že imate ali boste imeli otroke. Podobno le na znatno manjši kvadraturi imam doma in se (po moje) super obnese.

Umivalnica (umivalniki z omaricami za čistila, kozmetiko, brisače ) vrat skoraj ne potebuje (imamo jih ampak so 99,9% časa odprta).

Priložene datoteke
.jpg   akulp_.jpg (Velikost: 56,57 KB / Prenosi: 1265)
Ja, na sliki tole izpade super, v relanosti pa je precej drugače.

Prostor je podkleten (gre za medetažno hiško) in zdaj sta trenutno to dva ločena prostora, ki ju ločuje stena točno tukaj, kjer si jo narisala (le da je po celi dolžini).
Prostor je visok samo 210-220 (odvisno, koliko bo na koncu).

Zato bi rada čim bolj odprla,da zadiha, da pride skozi večje okno dovolj stetlobe. In odprta umivalnica zelo lepo izpade, če je predprostor odprt, tukaj pa je vhod pod stopnicami.

Se bojim, da ne bi izpadlo najbolje. Prilagam sliko trenutnega stanja za lažjo predstavo. Seveda vse obloge sten, stopnisce, to gre vse v obnovo in belo barvo. Smile

Priložene datoteke
.jpg   kop.jpg (Velikost: 175,51 KB / Prenosi: 1241)
Ja sej zato pa obnavljate, da bo lepše izpadlo Big Grin.

Najbolj moteč je tist zob od stopnišča, ki tako štrli ven, pa ne vem a je v proračunu za obnovo tudi postavka za nove stopnice.

Vse ostalo bodo nova talna obloga in svetle stene zelo spremenile, pa še nekaj dodatne svetlobe bo prišlo skozi okno od umivalnice na hodnik. Pa na osvetlitev ne pozabite že v projektni fazi tako v kopalnici kot tudi na hodniku.

Če vam je premalo svetlobe, ali je možno narediti francosko okno pri umivalnikih?

Priložene datoteke
.jpg   stopnice.jpg (Velikost: 173,78 KB / Prenosi: 1226)
Stopnice se obnovijo (obloge stran, lepo obdela, bela barva, nove pohodne plošče). Ne bodo pa se podirale, ker bi bil žal to prevelik strošek.

Čeprav sem si v štartu zamislil, točno take stopnice, kot so na prvi sliki. Kovinsko minimalno ogrodje + pohodne plošče. In ja, tisti zob zelo seka ven.

Nisem sicer dal čisto konkretnega povpraševanja, ampak se bojim, da bi take stopnice, (3 stopnišla, po 6 stopnice, torej 3 konstrukcije) bile celo premoženje.

Kar pa se tiče odprte umivalnice, pa ne vem ... Morava se malo z ženo posvetovati. Smile Meni se zdi, da se potem vse sliši po hiši, ko se umivaš in drugi še spijo recimo ... (hiša je res majhna, medetažna)

Mi je pa zelo všeč ideja.

Kar se okna tiče, ne gre, ker je kopalnica podkletena, za umivalnikom pa ni zunanje stene ...
Moja zadnja ideja je takale.

Argumenti:

- prostor za radiator - lestev (če je tuš nasproti okna, je nimaš kam postaviti blizu)
- prostor za ženski kotiček Smile
- tuš 150 stene (prehoda ostane 80)

Odprta umivalnica nama ne gre najbolj skozi. Je pa res, da bi dobil na hodnik naravno svetlobo, čeprav malo, ker je tisto majho okno ob umivaliniku z mat steklom ....

Priložene datoteke
.jpg   11.JPG (Velikost: 65,45 KB / Prenosi: 1198)
Čemu je dejansko potreben tuš dolžine 150cm? Se bosta dva skupaj tuširala ali je to zato, da ne bo špricalo mimo stene?

Dajte raje 120 pa še vrata gor.
Jaz imam rada v tušu toplo in vlažno. V tehle odprtih tuših me zebe.
Ja, izključno da ne bo špricalo mimo. Saj če bo tuš v drugem kotu, bo 140. Kar se tiče vrat, sva malo proti, ker je samo še dodatno steklo, čiščenje, nabiranje plesni po robu itd. Kar se tiče toplote je pa tako. Strop je, kot sem že omenil oz. bo, max 220. Zdaj je kopalnica, sicer samo pol tega prostora prava mala savna z enim radiatorjem. Zdaj, ko pa bo talno gretje, pa menim, da bo še bolje.

Mogoče na tem mestu, čisto iz vaših izkušenj. Koliko pa je dovolj, da je še sprejemljivo? Bo pa tuš s stropa + ročka.
Mokro bo tudi pri 140cm.
aleš.h Napisal:Vprašanje: s čim se riše tole? Jaz bi tudi Smile
Ker avtor vprašanje lepo ignorira sem si vzel 10 minut časa...

Pomoje tole
roomsketcher Floor Plans
https://www.roomsketcher.com/floor-plans/

Edit: ni pravi, ni hrvaščine v UI.

Tale je:
Ikea Planner 3D
http://www.ikea.com/ie/en/customer-serv ... n-planner/
https://kitchenplanner.ikea.com/ie/UI/Pages/VPUI.htm

Bo link verjetno še komu prišel prav.

Citat:...Čemu je dejansko potreben tuš dolžine 150cm?

...Ja, izključno da ne bo špricalo mimo
Tuš kabina...
Preden si ciničen, preberi teh par postov in videl boš, da avtor vprašanja ne ignorira ničesar - > glej prvo stran.

In ja, obstaja HR varianta.
p.s.: Pozabil včeraj pripomniti, da je Roomsketcher plačjiv za 3D izris, tako da je edina dobra alternativa Ikea. Je pa res, da je škoda, ker nimajo kakšne zadeve malo bolj "custom". Recimo prodajajo poličke vseh dolžin, v plannerju pa imaš samo eno velikost in je ne moreš spreminjati.
Zdaj pa se prosim vrnimo nazaj na temo.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »