Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Obnova kopalnice - postavitev

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obnova kopalnice - postavitev
Živjo.

Lepo prosim, če je kdo pri volji, da mi pomaga pri optimalni postavitvi kopalnice.

Prilagam skice z merami. Trenutno postavitev sem zasnoval sam, brez kakršnihkoli izkušenj.
Prosim opozorite me na morebitne pasti.

Manjka mi prostor za višjo omarico.

Še par tehničnih detajlov:

1.Dovod vode bo po tleh ob umivalniku (cev vrisana). Odtok je predpripravljen, pod tušem. (cev vrisana)

2.Kopalnica se bo razkopala, pride hidroizolacija, nov beton, tako da karkoli kamorkoli speljati verjetno ne bi smel biti problem.

3.Vrata so lahko tudi na steni D (tam, kjer je zrisan umivalnik). Zdaj sta to namreč dva, ločena prostora in lahko izbiramo, katera vrata se bo zapiralo.

Priložene datoteke
.jpg   1.JPG (Velikost: 60,63 KB / Prenosi: 2070)
.jpg   2.JPG (Velikost: 98,23 KB / Prenosi: 2070)
Za začetek, vrata naj se obvezno odprejo v prostor proti tušu in ne v pralni stroj.
Jaz bi sigurno zamenjala pozicijo strojev in omivalnika: tam kjer sta stroja bi dala od stene do stene pult in vanj 2 umivalnika ter spodaj predale ... tam kjer je pa umivalnik, bi dala pa stroj enega zraven drugega in ju oblekla v pult, na steno nad njiju bi dala pa stensko zaprto omaico za čistila ... tako nastane mini pralni kotiček, kjer je prostor za zlagane oblačil itd. Pa WC in bide bi poravnala na sredino pod okno. Mogoče bi dala še nekoliko ožji in daljši tuš zaradi lažjega prhoda.
NA ta način je manj lep del kopalnice (PS in SS ter WC) malo umaknjen in ni prva stvar, ki jo zagledaš ob vstopu v kopalnico.

Priložene datoteke
.jpg   kopalnica11.jpg (Velikost: 86,37 KB / Prenosi: 2053)
Več glav, več ve ...
Ta mi je všeč, ja!

Sem tudi to imel že zrisano. Bi pa imeli radi tuš 140*90, tako da ne bi ožal.

A je kak problem, če je radiator-lojtra ob izhodu iz tuša?
Ja, pa tuš bo walk-in, samo steklo ...

Prilagam še dve varianti.

Priložene datoteke
.jpg   v2.JPG (Velikost: 98,17 KB / Prenosi: 2042)
.jpg   v3.JPG (Velikost: 88,07 KB / Prenosi: 2042)
precej podobna Anjini je tudi tale varianta - potem je ob PS/SS prostor še za eno gloljo omaro (v njej so lahko tudi čistila, prostor za sortiranje umazanega perila...),
za kozmetiko in brisače je pod in nad umivalniki dovlj prostora.

Tuš je lahko walk-in, bide in wc sta ob zidku cca 120 cm (v njem je wc vgradni kotliček) , od 120 cm navzgor pa steklo. Potem je pri wc- ju zmeraj dovolj prostora za rezervne rolice wc papirja, pri bideju pa niša za milo in brisačke.

Kopalniški radiator ob vhodu v tuš, s kljukicami za tavelike brisače.

Priložene datoteke
.jpg   akulp.jpg (Velikost: 62,44 KB / Prenosi: 2032)
Zelo všečna rešitev, zrišem, hvala!

Problem je, da na skicah izgleda vse fino, ko se pa v resnici postaviš v ta prostor, je pa vse tako stisnjeno. Predvsem ti ta občutek da strop, ki bo na koncu tam, max 220.

In malo sem okleval s tem, da bi kamorkoli zid postavljal. No saj, ta rešitev pol zid, pol stena je fin, ker ti praktično ne pobere svetlobe.
Pri tej zadnji varianti bo mejcken problem stroja ven in noter dajat, ce se kateri pokvari, ker je vse precej ozko.
Pies... tus sem jaz 90cm sirok zarisala, tvoj pa je 1m sirok :wink:
Več glav, več ve ...
Eh to s stroji ven/notr ni taka tezava, ker lahko omarico umaknes. Legokocke pač. Smile Pa tudi upam, da bo to čim manjkrat potrebno. Smile

Sicer, ena dobrodošla rešitev bi bila verjetno tudi SS/PS eden na drugem ...

pies: Koliko globinte ti vzame WC s splakovalnikom zadaj? Pač podometnim. Sprašujem, če bi šel v varianto, kjer ne bo v steni, kot je zrisala Metka. Je 70 dovolj?
Tole mi deluje precej ok.

Stroji bodo pod pultom, po možnosti za drsnimi vrati, nad pultom neka viseča omarica za stvari.

Prehoda je po mojem dovolj tudi, če je tuš 140 (walk in, steklena stena - ostane nekje 65 za prehod, če bo stena še 10 krajša, pa sploh ni problem.)

Med straniščem in umivalnikom pa je cca 90cm.

Priložene datoteke
.jpg   2.JPG (Velikost: 73,73 KB / Prenosi: 1910)
Kako to da strojev nedate enega ma drugega? Stem dobis spet kakšen kvadrat prostora

Poslano z mojega SM-A510F z uporabo Tapatalk
Vprašanje: s čim se riše tole? Jaz bi tudi Smile
Kastelc3 Napisal:Kako to da strojev nedate enega ma drugega? Stem dobis spet kakšen kvadrat prostora

Poslano z mojega SM-A510F z uporabo Tapatalk

Vsekakor, se strinjam.

Saj bi šli ja, če bi bilo nujno.

Smo pa zdaj ugotovili, da bodo lahko stroji drugje, tako da zdaj potrebujem še to varianto. Smile

Risanje: Ikea planner. Za takole, na hitro, je superca, preprosto.
Po tem, ko sem izločil stroje, pa nikakor ne najdem ideje.

Zdaj je preveč prostora, pa ne vem, kako bi naredil čim bolj odprto. Mogoče tudi kje s kakim ogledalom na steni?

Eno idejo prilagam.

Vrata bi šla lahko tudi na steno, levo od bideja, to je stvar odločitve, pred prenovo.

Skratka, spet prosim za pomoč, da bi imel obe varianti potem pokriti, potem pa bomo videli, kaj bo s stroji.

Priložene datoteke
.jpg   ko1.JPG (Velikost: 68,37 KB / Prenosi: 1749)
Verjetno bi naredila kaj v tem smislu. Če te moti okno nsproti tuša, daš vanj motno steklo ali nalepiš nanj mlečno folijo ... sama imam tako in mi je super: po dnevi vedno dovolj svetlobe, sosedje me pa ne vidijo :wink:

Priložene datoteke
.jpg   kopalnica111.JPG (Velikost: 84,25 KB / Prenosi: 1693)
Več glav, več ve ...
No saj, tole pa je bila prazaprav prvotna ideja kopalnice, preden sem karkoli začel zares risat. To je tisto, ko pravijo, da na koncu vedno pristaneš na prvi ideji. Smile

Ampak, kam pa kakšno omarico postavit?

Kar se okna tiče, ni panike. Folija, ali pa kak prosojen rolo, Ikein se nama vrhunsko obnese - nič se ne vidi + svetloba.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »