Splošno > Sam svoj mojster
Peč iz betonske cevi

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Peč iz betonske cevi
Pozdravljeni,

ko gledam kako drage so peči za pizzo in kruh, me kar stisne.
Sem razmišljala, da bi jo naredila sama in sem z raziskovanjem šele na začetku. Na pamet mi je prišlo, da bi jo naredila kar iz betonske cevi.
Je to možno? Kaj se bo zgodilo z betonom pri tako visokih temperaturah? Moram cev kaj obložiti tudi iz zunanje strani? Iščem in iščem, pa sem našla samo en takšen primer:

Na 1. sliki ima cev še luknjo za dimnik. Smile
Je to izvedljivo? Kakorkoli računam, se mi zdi napol zastonj in zelo preprosto.

Priložene datoteke
.jpg   pizza-oven-chimney-done.jpg (Velikost: 81,65 KB / Prenosi: 1545)
.jpg   pizza-oven-linear-view.jpg (Velikost: 58 KB / Prenosi: 1545)
.jpg   betonski_podaljsek.jpg (Velikost: 5,7 KB / Prenosi: 1545)
Ni napol zastonj, niti povsem preprosto. Lahko prekopiraš prilepljeno idejo. Beton itak več kot crkniti ne more. Dober material porabiš za nov projekt. Sam bi zadevo vseeno postavil nekam pod streho.
Pozdravljena, sam sem sezidal peč premera 116 cm, višina stropa 48 cm. Dobro leto pred izvedbo sem nabiral informacije o materialih, dimezijah peči, preko interneta, pečarskih mojstrih od katerih gredo podatki precej težko iz ust.
Jaz osebno bi šel v to smer, da bi kupil šamotne zidake in sezidal tunelsko peč, ki ima sicer nekaj pomanjkljivosti saj zrak znotraj nje ne kroži najbolje. V 90 stopinjskih kotih imaš nižjo temperaturo. Imam nekje na mailu super literaturo, kjer ti opisuje ta efekt.
Da preidem na betonsko cev. V vsakem primeru ti bo nekje počila. Kljub temu, da bi jo z zunanje strani ojačala z kovinsko (zajčjo) mrežico in malto za zidanje peči. Lahko pobrskam in ti najdem kateri cement bi bil pravi. Lahko malo po bolhi pobrskaš in najdeš šamotno opeko (tako sem tudi jaz našel) , lahko jo uporabiš tudi od starih električnih akumulacijskih peči jih prodajajo oz. kar podarjajo.

http://www.woodfiredpizza.org/construction-process.html
Tukaj imaš nekaj podobnega.
Mogoče bi vseeno razmišljal nekaj v tem smislu, da bi vzel bojler za toplo vodo, večje izvedbe in ga prerezal na pol ga obzidal z šamotno opeko, npr. opeko akumulacijskih peči in jo izoliral z npr. keramično volno, lahko tudi stekleno volno. Lahko uporabiš tudi vermikulit za izolacijo.
Več variant je možnih.

Lahko se lotiš izdelave čisto preproste izvedbe iz gline.
https://youtu.be/QA4dim7Nzm4

Upam, da sem kaj pomagal.

Skok na forum:

Zadnje novice

Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »