Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Vgradnja viseče školjke

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vgradnja viseče školjke
Vprašaj na Geberit. So prijazni, meni so že pomagali. Forum je napačen naslov.
sajonara Napisal:To da je kotliček za talno školjko, pomeni samo, da nima še cele konstrukcije zraven za pritrditev školjke, drugače je kotliček kot tak identičen tistemu za visečo. Tukaj jst težave ne vidim. Pač pritrdiš školjko posebej z navojnimi palicami ali nosilno konzolo.
Izhod za cev pri talni in viseči školjki je enakega premera, zato mi še vedno ni jasno zakaj se pri vseh kompletih kotličkov za viseče školjke cev reducira.

naredi tako kot si si zamislil, zakaj je zraven konstrukcija in in odtočne cevi boš pa že videl pozneje če ne pri montaži školjke pa ko bo vse skup padlo na tla.

pri montaži boš recimo ugotovil da nič ne paše skupaj

moraš vedet da že sama školjka tehta 30-50kg pa da se še kak 150 kil dec bolj "grobo" gor usede ves koliko kil morata zdržat tista dva vijaka?
Školjko bo nosila konzola katere nosilnost je enaka tisti katero garantira Geberit, 400kg. Konzola pozicionira vijake oz. navojne palice, da pa ne bi zadel še obeh cevi glede razdalij bi moral imet dve levi roki. Je pa resda vse skupaj bolj adrenalinsko za vgradit kot gotova konstrukcija.
@ branci
Javni sektor?
Druge pametne razlage ne najdem.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Fery, tuhtaj še malo...
@sajonara
Z 8cm kotličkom nisem imel težav. Fiksiraš ga gor, dol, levo, desno, zapurpenaš, potegneš mrežico in omečeš. Do danes ni videti, da bi mu karkoli manjkalo.
pa bos dal tistih 20e za konzolo ki si jih pri kotličku prisparal in se par ur več zajebancije pri montaži in kaj si pol naredil?
Yep, JS. Niti brati ne zna.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Da se razumemo, ni mi šlo za denar in šparanje, pač nisem bil ziher, da bom v tako tanko steno zmontiral kotliček s konstrukcijo kjer je treba še v globino vrtat zgoraj. Zato sem se odločil za kombinacijo vgradnega kotlička brez konstrukcije in konzole...in evo, zadevo sem naredil, resda je trajal dlje kot bi bilo potrebno, ampak sem zadovoljen z rezultatom....je pa res da so te konzole bolj tko tko kar se kvalitete tiče, tko da sem zadevo še dodatno ojačal z železom in sidranjem, zdaj pa lohk slona povabim srat...

Fery, zmoreš manj?
sajonara Napisal:Kombifixov in ostalih variant se nisem šel ker nimam dosti globine v steni (12cm opeka) in tudi nočem naredit zoba oz. police v kopalnico. Kombifixi in duofixi se vijačijo zgoraj v steno, za kar nimam globine, pa še na drugi strani stene imam položene ploščice...skratka, varianta ki jo bom naredil je samo vgradni kotliček ki se v steno ne vijači oz se samo zgoraj v začetek stene kar ni problem, debelina je 8cm. Ta kotliček nima nobene odtočne cevi priložene, niti reducirja, ker je mišljen za talno školjko. Školjko (visečo) bom privijačil v steno s konzolami, zanima me pa glede odtoka, ali ga lahko v celoti speljem z 11cm cevmi, ali je pa kakšna finta da vseeno mora bit premer 9cm tam, kjer pride cev na školjko?
Drugač pa Fery verjel ali ne, ne Bauhaus ne Merkur nimajo kolena ki zreducira iz 110 na 90 oz. tole:
http://sanit-shop.si/sl-SI/58-901-00-00 ... rno/p-3812
tko da tolk o mesnicah....

Zdej ........ konzola ima lahko 400kg nosilnosti. :mrgreen:

Če je stena 12cm "polna opeka - si ne predstavljam konzole, oziroma sidra, ki bo tole držalo. Če pa je slučajno 12cm porolit ............ potem pa obilo zabave.

Se mi zdi da bo tole prej "čučavac", kot pa školjka, na katero se da usest! :mrgreen:
Konzola je drugače L oblike, prišraufana v betonsko plato, zalita 1/3 v estrih, zgoraj pa privijačena oz. sidrana v steno. Ne vem točno za kakšne opeke gre, po kratkem brskanju po netu bi rekel da so modularne, pač z luknjami. Pa sidral sem s 13 cm dolgim vložkom, tko da je šlo čez vse luknje...ne vem, če ne bo držalo, potem res sam še čučavac naredim...katerega je sicer škoda, da je šel iz uporabe, pač zaradi vsesplošne lenobe in degeneracije povprečnega človeka, ki ni več zmožen zdržati enominutnega počepa, drugače iz higienskega vidika daleč najboljša 'nevidna' školjka....ampak saj so se zato spomnili rimless in ostale oslarije katerim nasedamo
Kotliček bom vgradil v steno in imam vprašanje, glede globine , ker sem moral omet naknadno na novo narediti mi sedaj kotliček pride postrani.
Na levi strani imam debelino od kotlička do zunanjega robu zida 4cm na desni strani pa 5,5cm.
Ker ja kotliček montiran na betonsko ploščo ne morem popraviti razen kaj podložiti na eni strani.
Ali naj pustim bo kaj narobe ? Ali podložim ?

Mojstri?
Nobeden?

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »
Inovativnost v službi varčevanja z energijo in nižanja stroškov
26.10.2018 ob 09:59:22
Inovativnost v službi varčevanja z energijo in nižanja stroškov
Gonilna sila industrije ogrevanja, prezračevanja in klimatizacije (HVAC) je razvoj okolju prijaznih izdelkov z izjemnimi zmogljivostmi in uporabniku... Beri dalje »