Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Vgradnja viseče školjke

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vgradnja viseče školjke
Živjo,
zanima me, ali obstaja kakšen poseben razlog, da je pri podometnih kotličkih s konstrukcijo (npr. kombifix, duofix...) izhodna kanalizacijska cev premera 9 cm in ne 11cm? Sprašujem zato, ker nameravam vgradit tale kotliček:
https://www.ideo.si/podometni_splakoval ... _1_GEBERIT

ki pač nima cevi poleg, in bi potem koleno iz zida speljal v celoti z 11cm PP cevmi ter priklopil školjko npr. s temle
http://sanit-shop.si/sl-SI/58-202-01-00 ... ela/p-2729

Je tukaj kakšna težava ki je ne vidim? Za odgovore se zahvaljujem...
E!? Kakšna izhodna kanalizacijska cev!? A se norca delaš ali kaj?

Če je že priložena, je tudi reducirka zraven. Za vse mogoče mere.
A za to rabiš forum? V vsaki bolje založeni mesnici dobiš dovolj materiala, da sestaviš karkoli.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Za vgradnjo viseče školjke bi bilo manj težav s kotličkom kombifix, ki ima pritrdilne vijake in odtočno cev na pravem razmerju ter ves pribor za priklop na odtočno kanalizacijo.
Saj je že napisal, da on noče take, ker ima 9 cm premera cev.
Pa naj se na roke jaha s cevmi in vijaki. Druge rešitve očitno ni.
Kombifixov in ostalih variant se nisem šel ker nimam dosti globine v steni (12cm opeka) in tudi nočem naredit zoba oz. police v kopalnico. Kombifixi in duofixi se vijačijo zgoraj v steno, za kar nimam globine, pa še na drugi strani stene imam položene ploščice...skratka, varianta ki jo bom naredil je samo vgradni kotliček ki se v steno ne vijači oz se samo zgoraj v začetek stene kar ni problem, debelina je 8cm. Ta kotliček nima nobene odtočne cevi priložene, niti reducirja, ker je mišljen za talno školjko. Školjko (visečo) bom privijačil v steno s konzolami, zanima me pa glede odtoka, ali ga lahko v celoti speljem z 11cm cevmi, ali je pa kakšna finta da vseeno mora bit premer 9cm tam, kjer pride cev na školjko?
Drugač pa Fery verjel ali ne, ne Bauhaus ne Merkur nimajo kolena ki zreducira iz 110 na 90 oz. tole:
http://sanit-shop.si/sl-SI/58-901-00-00 ... rno/p-3812
tko da tolk o mesnicah....
Nimam pojma za Merkur ali bau bau.
Pri nas imamo Obnovo in Megadom. Načeloma dobiš. Ali pa pri Geberitu, oz. kjer ga tržijo.
Ok, saj nima veze glede teh štacun, mene bolj zanima ali lahko priklopim vse z 11 cm cevmi? Oziroma zakaj pri podometnih kotličkih ki imajo vse v kompletu pride ven 9cm cev (zreducirana iz 11cm) in ne 11cm?
Mene pa bolj zanima, glede na to, da sploh ne moreš vgraditi kombifix-a, zakaj sploh to sprašuješ? Ker moraš to itak sam urediti.

Geberit ima drugače vedno priložen prehodni kos 90/110, tako da ne vem, v čem je problem.
Jah ravno zato ker morm sam uredit sprašujem, al se bom zafrknil če grem z 11cm cevmi in ne reduciram na 9cm tako kot pri kompletih, štekaš? Zakaj se reducira na 9, zato ker je pač treba al zato da ti prodajo še par delov za zravn...ker v kompletu plačaš za reducirno koleno in potem morš še tole kupit:

namesto da narediš iz poceni PP cevi 11cm in kupiš še tole:
http://sanit-shop.si/sl-SI/58-201-01-00 ... ela/p-2728
Živjo!
Saj ne, da je bilo to vprašanje, a Geberit ima kotliček manjše globine, ki ga lahko vtakneš v 12 cm predelno steno. Vsaj jaz sem ga no...
Itak, da narediš iz PP cevi. Iz česa pa!?
90 stopinjsko koleno in guma - prehodni kos za školjko. A to je treba vprašati?
@ndrey - vem, da obstaja 8cm, ampak nisem hotel tvegat z vijačenjem konstrukcije zgoraj v globino stene, tebi je uspelo brez težav?

Fery, sem bolj amater pri teh zadevah, zato sprašujem in predvidevam da je ta forum tudi temu namenjen...pač nism tko zihr če vidim da vsi kompleti kotličkov reducirajo cev, potem jo bom pa itak še jst, če sestavljam brez kompleta, al kaj? Mogoče pa lahko Geberitu napišeš, da ne rabijo reducirnih kosov dajat v komplete njihovih kotličkov, saj je to po tebi čist samoumevno...
Vem, ampak bi lahko v štartu vprašal, ali lahko za priklop školjke uporabim to in to.
Ne zakaj Geberit to prilaga. To je njihova stvar. Verjemi pa, da je pri vsakem Geberitu prehod, s katerim prideš na "normalno" inštalacijo.
Pri tvojem kotličku jasno ni ničesar in je tebi prepuščeno, kako boš to izvedel. Zagotovo ceneje z generičnimi kosi, kot z renomiranimi.
sajonara Napisal:Živjo,
zanima me, ali obstaja kakšen poseben razlog, da je pri podometnih kotličkih s konstrukcijo (npr. kombifix, duofix...) izhodna kanalizacijska cev premera 9 cm in ne 11cm? Sprašujem zato, ker nameravam vgradit tale kotliček:

ki pač nima cevi poleg, in bi potem koleno iz zida speljal v celoti z 11cm PP cevmi ter priklopil školjko npr. s temle
http://sanit-shop.si/sl-SI/58-202-01-00 ... ela/p-2729

Je tukaj kakšna težava ki je ne vidim? Za odgovore se zahvaljujem...

Težava je v tem, da je omenjeni kotliček za talno školjko in ne za visečo.
To da je kotliček za talno školjko, pomeni samo, da nima še cele konstrukcije zraven za pritrditev školjke, drugače je kotliček kot tak identičen tistemu za visečo. Tukaj jst težave ne vidim. Pač pritrdiš školjko posebej z navojnimi palicami ali nosilno konzolo.
Izhod za cev pri talni in viseči školjki je enakega premera, zato mi še vedno ni jasno zakaj se pri vseh kompletih kotličkov za viseče školjke cev reducira.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »