Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Kopalniški ventilator

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kopalniški ventilator
Zdravo,

bom kar v tej temi nadaljeval z mojimi vprašanji..

V kopalnici bi rad zaradi vlage/vlažnosti kljub oknu namestil ventilator. Le-tega bi namestil na podstršju (privijačen na nosilni betonski steber). Na strop kopalnice bi namestil zračnik in na strehi Bramacov odzračnik. Vmes bi namestil protipovratno loputo in kondezacijko past.

Torej vprašanje je sledeče. Rad bi namestil ventilator s spodnjih dveh povezav, a ne vem kateri bi bil boljši. Glede na to, da imata oba približno isti pretok zraka, je razlika pri potisku le-tega. Same cevi za povezavo bi bilo okoli 2m.

https://goo.gl/3d32JF
https://goo.gl/QCJXTu

Sedaj pa glede varnostnih zahtev.. Je varno takšen ventilator namestiti na podstrešju kjer so lesene grede? Montiran bi bil na betonskem nosilnem stebru do 30cm od lesenih gred.
Za senzor vlažnosti bi uporabil "arduino humidity module 220v switch"(https://goo.gl/S5roAp), ki bi ga vstavil v dozo za stikalo. Ima kdo boljši predlog?

Hvala za pomoč in predloge.
Jaz imam ventilator v kopalnici pa imam cca 1,5m cevi (seveda izolirane) čez neogrevano podstrešje. Ventilator je pa Vortice Medio, cev je cca 10cm. Senzor vlage je že vgrajen. Iam tudi dve hitrosti. Protipovratna loputa je že na ventilatorju, težav s kondenzom še nisem imel. Od kje boš pa dobival "svež" zrak a iaš na kopalniški vratih "prezračevalne reže" oz. lahko pride zrak pod vrati?
Zdravo,

tudi sam sem prvotno razmišljal o centrifugalnem nadometnem ventilatorju s senzorjem vlage. Za zgoraj omenjenega se nagibam zaradi možnosti priključitve dodatnega zračnika za drug prostor (če bi bila potreba), zaradi manjšega zvoka (montaža na podstrešju) in estetskega videza (samo zračnik). Za ventilatorje z vgrajenim senzorjem sem na tem forumu zasledil, da so težave pri vklopih. Verjetno bi lahko bolje po svojih zahtevah namestil senzor in tudi stopnjo vklopa, če ne bil nameščen na ventilatorju z omejenimi stopnjami nastavitev.. Ne vem, zato bi mi kakšno mnenje prišlo še prav. Predvsem me skrbi požarna varnost. Ventilatorji imajo vgrajeno toplotno varovalo, je vgrajen v plastičnem ohišju, a vseeno bi potreboval kakšno potrditev električarja (npr. Arbajterja), saj imajo opravka z varnostnimi zahtevami pri električnih inštalacijah inštalacijah...
Zrak bi prihajal izpod vrat in po potrebi ob odprtih vratih za potrebe zračenje ostalih prostorov.
Ta moj ni tih, imam instaliranega cca 2 leti in zaenkrat dela bp.
Ti ga le zmontiraj. Na podstrehi ti temperatura poleti upam ne presega 60 stopinj. Toliko ima namreč "vpisan plafon". Bolj bodi pozoren pri izdelavi instalacije in njene ustrezne požarne varnosti, če jo boš polagal kje po lesu. Se pravi v negorljive cevi (RB ali PN) ali pa v NIK kanale.
@Jankur, arbajter Hvala obema za informacije/pomoč.
Ima morda kdo kak nasvet, kako v tak zracnik montirati ventilator, saj je le kak cm od zgornjega roba luknje do stropa? Zdaj je na zracniku samo rozeta, ampak resnicno potrebujem ventilator.

Priložene datoteke
.jpg   Resizer_15369412954740.jpg (Velikost: 186,63 KB / Prenosi: 525)
.jpg   Resizer_15369412954741.jpg (Velikost: 218,3 KB / Prenosi: 525)
Takole na oko bi ventilator moral iti v luknjo.
Potem bi morala dat edino CEVNI ventilator, kar ni ravno estetsko.
Sem mislila na klasicni ventilator, ti pa imajo vsaj par cm ohisja na vsako stran.
Prav, potem pa sledeče:
- premer odprtine je kolikšen
- razdalja od stropa do roba odprtine je kolikšna?
Aksialni ventilator 100mm bi vseeno skoraj zagotovo moral opraviti z montažo. Ali pa kak turbinski Vortice, ki ima cev pomaknjeno v vogal ventilatorja.
Odprtina je fi 100, od stropa do zgornjega roba pa malenkost manj kot 2cm.
En navaden ventilator sem ze vrnila nazaj v trgovino, saj je bil veliko prevelik. Hkrati ne zelim, da zgleda grdo.
Lunosov Silvento bo sel bp, ima izvod v vogalu. Vlece noro dobro, zal pa je tudi cena ....
Bom pogledala, cena niti ne igra vloge, sploh ce je povrhu vsega se med tisjimi
Se lahko še jaz vštulim z mojim problemom. Imamo mansardno kopalnico in v njej okno, ki pa žal ne zadostuje ... v toplejših mesecih je konstantno na kip in gre ... sedaj v hladnejšem delu leta pa puščamo odprta vrata in laufamo ventilator in seveda zračimo po vsakem tuširanju. V čem je problem? Problem je, ker imamo zračnik montiran na poševnini, torej ne vertikalni steni ali na stropu, ampak na poševnini mansarde. V zadnjem času smo imeli zmontirana 2 ventilatorja pa sta po parih mesecih oba začela noro ropotat, kar ni moteče samo nam, ampak predvsem sosedom, ki imajo poleg naše kopalnice spalnico in se to vse fino sliši. Torej iščem res čim tišji ventiltor, ki je lahko montiran na poševnino, dobro vleče in je primeren za vgradnjo v cev premera 115mm. Kakršnakoli priporočila?
Več glav, več ve ...
Vortice.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »