Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Kopalniški ventilator

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kopalniški ventilator
arbajter Napisal:Ja, avtor je omenil stensko varianto, ki ni primerljiva z tistim, kar imaš ti. Verjetno zaradi vrtanja stene tudi ne ob prostora za nevem kako izolacijo. Po vsej verjetnosti bo šlo za tisto preprosto "kmečko" varianto.
Kot bi bilo zmenjeno, zvečer zagledam kako teče iz WC ventilatorja...
Edini, ki ima po podstrešju napeljano neizolirano cev. Jasno, kondenz se steka v lovilno posodo, ki je enostavno postala premajhna.
Bo treba it na podstrešje in izolirat cev.
Evo, vidiš, teh težav tista polmetrska cev direktno skozi steno v snu ne pozna. Zračit moramo pa tako vsi.
A se lahko jaz pridružim z enim vprašanjem?
Sam že celo zimo odlašam... in sicer sem si naredil zračnik tam, kjer je bila cev fi100 namenjena za plinski dimnik. Skozi streho, se pravi vertikalno oz z odmikom 6• od vertikale.
Zdaj pa ne najdem nobenega ventilatorja fi100, ki bi imel zbirno posodico. Ali pa sem samo smotan? Mi lahko kdo pomaga s kakim linkom?
Vsekakor brez zbirne posodice ne gre, ker je prostor polno ogrevan.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne vem, drugače se lovilec kondenza naredi kar iz kanalizacijskih cevi, torej se da pri ventilatorju T-komad in pod njim še manjši podaljšek, da dobiš nekaj prostora za kondenz.
Jaz sem pri svojem WC ventilatorju (kjer mi je teklo ven) izpraznil s cevjo in natego, pa še izmeril sem - notri gre točno 0,5L vode, preden se prelije. In to je nastalo v celi letošnji zimi, oziroma v krajšem času, ko so bili pogoji na podstrešju ugodni.
Evo sem šel še na podstrešje odpreti cev od tega WC ventilatorja. Iz nje sem stočil 10L kondenza!
Pomeril sem izstopno temp zraka iz zračnika in je ista kot temp na podstrešju. Torej če je na podstrešju hladneje kot je rosišče v WCju, se vsa razlika vode skondezira v cevi...
Nujno bom moral izolirati cev...
Moje mnenje iz izkušenj je, da je kopalniški ventilator brezvezna oprema. Za 10 min. se odpre okno na kip po tavelki potrebi in je zadeva rešena. Zaradi vlage po tuširanju pa kakšno uro. Navadni ventilator ne reši zadeve v doglednem času; niti smradu, niti vlage po tuširanju.
Pa si pomislil, da v kakšnih WCjih ni okna? Mi imamo 1,4m2 WC pod stopniščem, brez okna. In fi100 ventilator reši zadevo v ~20min.
V kopalnici se strinjam, odprem okno po tuširanju za 1min v tem mrazu in vlago odnese ven komplet.
Bojim se da bo kopalnica hladna. Če bom v zimi tako zračil na kip.
Keramika hitri postane hladna segreva se pa bolj počasi.
Tudi ohlaja se počasi. Ko sem zvečer pri -8° na stežaj odprl okno v kopalnici po kopanju, je notri nastala megla. Po 2 min se zaprl, vlaga je padla s 85% na nekje 40%, temperatura pa morda za 0,5K. Jasno se karamika v teh 2min ni prav nič ohladila in po 5min je bilo notri toplo, kot da nisem zračil, minus vlaga.
Na kip se ne zrači.
Beri Napisal:Na kip se ne zrači.

Zato ker....?
Energetik81 Napisal:Pa si pomislil, da v kakšnih WCjih ni okna? Mi imamo 1,4m2 WC pod stopniščem, brez okna. In fi100 ventilator reši zadevo v ~20min.
V kopalnici se strinjam, odprem okno po tuširanju za 1min v tem mrazu in vlago odnese ven komplet.

Pa si ti pomislil, da imamo nekateri wc, tuš, pralnico in sušilnico (sušilni stroj) v kopalnici? V takem primeru je tisto brenčalo fi100 samemu sebi namen in stran metanje štroma. Pa tudi, če je wc pod stopniščem; če je možnost, raje eno mini okno, kot ventilator.
McBobo Napisal:
Beri Napisal:Na kip se ne zrači.

Zato ker....?
Na kip ohlajaš stene,ker pustiš na kip in greš,ko odpreš na strežaj, minuto-dve si zluftal.
Raje za 20-30 min. na kip, da se konkretno zrak razvlaži, v 1-2 minuti se spravi samo del glavnine pare po tuširanju, ostalo se vidi na oknu, ko se nabira kondenz. Ampak vsak po svoje.
Na kip se ne zrači!!!!! Ko odpreš okno na stržaj, vlago v treh minutah spraviš ven, brez ohlajanja sten. Če na kip pustiš okno odprto eno uro, ohladiš vse stene, zunaj na fasadi pa se ti dela plesen. Videno pri sosedu, pa še vedno dela enako.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na ogled hiša Lumar PRIMUS-R 150 iEDITION
03.12.2019 ob 12:00:58
Na ogled hiša Lumar PRIMUS-R 150 iEDITION
V podjetju Lumar v soboto, 7. decembra 2019, med 10.00 in 16.00 uro, zaradi velikega zanimanja pripravljajo nov dan odprtih vrat na prvi... Beri dalje »