Opremljanje doma > Kuhinjska oprema
Postavitev kuhinje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Postavitev kuhinje
Pozdravljeni,

prosila bi za pomoč in nasvete pri postavitvi kuhinje. Imela bi otok ali šank izvedbo z ameriškim hladilnikom Smile Rada bi imela pečico na višini cca, 1 m ne pa spodaj. In pa napo ter kuhinjsko ploščo na otoku ali šanku. Vendar mi možne kombinacije do sedaj niso sedle skupaj in prosim za nasvete in rešitve.

Lp

Kristina&Aljaž

Priložene datoteke
.png   nacrt pritlicje.png (Velikost: 124,67 KB / Prenosi: 15)
Po dolgem casu se spet javljam. Kuhinja bo presla iz papirja na izdelavo. Zanima me ali je boljse dati lesene ali kovinske predale?
Lesene.
@videc, morda si vzameš še minutko in utemeljiš svoj odgovor? :wink:
Ne, ker ni potrebe. In vse je odvisno od denarja. Če se v tem trenutku ne ve, kakšne predale bi človek imel, potem verjetno tudi ne ve, katera vodila bo imel.
Use je jasno, odlocit se moram samo ali bodo iz iverala 18mm pa z abs obljepleno komplet iz lesa, ki naj bi vec obremenitve zdrzala ali pa kovinska... Vodila z 16mm dnom, ki so malo drazja
Imam kovinske. Lesenih nikoli več.
Razlog, zakaj ne lesenih?
@arbajter, sem skoraj prepričan, ne pa povsem 100%, da sem tole že enkrat danes napisal. (slab spomin je posledica piva in vročine, v kombinaciji z dopustom)
Morda si vzameš še minutko in utemeljiš?

P.S. Jaz kuhinjo in predale že imam! Kovinske.Se mi pa dozdeva, da bi @tinerine želela nekoliko obširnejši odgovor od nekoga, ki je imel oboje
Leseni izgledajo bolj fensi šmensi - če govorimo prav o lesenih. So pa vsaj meni boljši kovinski z zadnjo steno v kovini ali robljenemu iveralu in z dnom v robljenemu iveralu, torej najbolj klasični predali, ki se dobijo na tržišču. Razlog pa je vzdrževanje - ti slednji imajo običajno vsaj malo ukrivljen stik med stranicami in dnom in je drobtinice lažje pobirat. Pri lesenih so ti stiki pravokotni in jih je zato težje čistit.
Ja pa celo senejsi so leseni oz. Z iverala komplet... Sva se odlocila za kovinske.
Sem spregledal tole temo in vprašanje.
Zakaj? Ker je predal vsaj polovico lažji, ker se lepše in lažje zapira, ker je lepši na pogled, robovi predala so zaokroženi in ne tisti škatlasti, okrog čiščenja je že hruškica zapisala, cena (_ _ . _ _ _ , _ _) mi sploh ni predstavljala vprašanja, take so mi nemci porinli noter, in izkazali so se super.
Zato.

simek
Probaj prešaltat na cviček špricer, pri vročini dela čudeže. Big Grin
@arbajter, bolje pozno kot nikoli, čeprav kot vidim je @tinerine že izbrala. Jaz tudi imam kovinske in po mojem mnenju bistveno bolje od lesenih. Je pa res, da sem imel lesene stare 30 let. Morda pa je šlo naprej.

Glede cviček-špricerja, pa ...."na bu šlu" Verski razlogi :!:

Voda in vino se ne mešata! 8)
@Simek, mene je dedi naučil, da je vse odvisno od vrstnega reda: če imaš v kozarcu vodo in doliješ vino je ok, ker s tem vodo izboljšaš ... nikakor in pod nobenim pogojem se pa v kozarec z vinom ne toči vode, ker s tem vino pokvariš :wink:
Več glav, več ve ...
Simek
Poznam vaše štajerske "verske" razloge. In tudi vem, da ko Dolenjec Štajercu cvička nalije, le ta pravi: Jesih 'maš dob'r, kaj pa vin'? Ampak verjemi, da ko se na plati "sončiš" in žge ko zlodej, je tista prej omenjena kombinacija terna, glavni dobitek, ko' na lotu. Ne oziraje na vse verske razloge.

L.P. Na toti konec in lep vikend vsem.

Skok na forum:

Zadnje novice

Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »