Splošno > Sam svoj mojster
Kotni brusilnik - pravilna uporaba

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kotni brusilnik - pravilna uporaba
Možakar je najbrž alpinist ali turni smučar.

Brez adrenalina ne gre!
ex5522 Napisal:O...tema o nevarnih :wink: strojih še aktualna no lepo men so te zadevce hudo kul uporabne celo tako, da mi je kolega obtožil, da jih zbiram sam jih ne, ne vem od kot mu ta ideja jih imam sam par...

[Slika: brusilke.jpg]

Kje so: velike (230mm), AKU modeli, samozatezne matice... :twisted:

O zaščitni opremi, so pa že ostali dovolj povedali in bi se samo ponavljal.
Pozdravljeni pravoverni forumaši :mrgreen:
Slika je objavljena namenoma in sem samo čakal pravoverne komentarje :mrgreen:

No tako s temi se ukvarjam (dobro ne ravno s temi konkretno) kakšnih 30 let in zadeva je takšna:

- Ker večina slabo bere in enako slabo razume ponavljam, mogoče bo pomagalo čeprav dvomim, ta mala zadeve torej fi 115/125 mm lahko pri približno normalni uporabi poškoduje oči in kašno obleko ko jih iskre prežgejo pri obeh omenjenih zadevah manjkajoč ščit nikakor ni bistven so bistveni drugi ukrepi že napisani sam....napol branje pa to

- Če potrebuješ ščit na brusilki da si z malo brusilko ne odrežeš prsta (skozi rokavice a ste spregledal te rokavice jahm... :mrgreen: ) ali dobiš vsaj nekaj šivov potem si tako nespreten da te tudi ščit NE bo rešil in se teh zadev NIKAKOR ne lotevaj.

No to je to ostanite v pravovernem cvetju Smile

O forumaš mape sedaj videl...
in kakšno zvezo imajo sedaj aku brusilke, samozatezne matice.. ta velike 230mm...s tem kar sem napisal pa veš samo ti :roll: :mrgreen:
som16
Citat:"arbajter" bila je Makita, ki ima čudno tipkalo /stikalo za zagon. Upam, da veš kako izgleda. Sem pač bil "" trolllll"".
Ne, ne poznam makite in njenega šalterja. Pri tardečih je to rešeno kot mora biti in se tak slučaj ne more zgoditi. Zaradi tega sem tudi njihov. Ker vem, da imajo vrhunsko orodje.

ex5522
Ne glede, kaj napišeš, bom spet le ponovil svoje stališče: da nobeno delo ni vredno tega, da se zaobide varnostne ukrepe pri uporabi orodij kot je fleksa.
Še ena cvetka, katera zgoraj manjka . Najboljši pa je prikaz namena uporabe..... :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=BQ2fIRB8B7k

Človek še gleda težko, brez da bi se še igral.. Cry . Je vedel "kameni" kaj je brezmejno .....
Kaj tako bedastega pa do danes še ne...
Tudi cirkular šajba ni nič bolj pametna kot ketna. Obe odrežeta. Morda cirkular bolj gladko, odvisno od ozobljenja, pa imajo dohtarji posledično manj dela z obrezovanjem.
picas55 Napisal:Še ena cvetka, katera zgoraj manjka . Najboljši pa je prikaz namena uporabe..... :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=BQ2fIRB8B7k

Človek še gleda težko, brez da bi se še igral.. Cry . Je vedel "kameni" kaj je brezmejno .....
Sploh ni bedasto. Za obdelavo lesa super zadeva. Bedast je uporabnih. Ni pa za rezanje drv.
Imam podobno zadevo. Pa tudi roto rašpljo od. Sosedov hrvatov. Pa tudi carving meč na štilarci in nevarnost je podobna. Počasi se stem dela. Ni to nekaj za na horuk.
Problem nastane, ker ni zaščite. Pred časom je kolega, dela z fleksarco odkar je spuzal iz plenic, ima kilometražo, nekaj se možakar vrti po delavnici, naenkrat je kabel bil prekratek, mu potegne takole ta malo iz rok, po krempeljcih in hajd na šivanje. Flex ni imel zaščite, gor je imel ta tenko šajbo za inox. Pa si predstavljaj tisto ketno, kaj ti naredi. Zaščita obvezna, pa tudi če napoto dela in prečni ročaj za dober prijem, pa lahko tud travo kosiš ali kanale koplješ.
Tale klina je bolj za rezkat kot žagat. In točno veš da jo trga iz rok. Prej je problematična sama izvedba. Ali pa tudi ne arbortech je nanuč bolj robusten. Kaindl woodcarver je pa klina itak iz celega. Geometrija pa praktično identična. Zaščite pri teh rezilih ni, ker če zagrabi leti stvar povsem random. Če misliš, da ne boš obdržal v roki jo ne uporabljaš. In ni za rezat. Ampak pobirat materjal počasi najraj z naslonom, če nimaš mirne roke.

Enkrat sem imel porblem, ko so mi ublanci prišli za stikalo, pol pa hudiča varno ugasni, kje šele če bi bilo treba na hitro. Pa delam z zaščito.
Je pa za konture, pobirat robove pa podobne reči super uporabna zadeva.
Videl sem, da imajo v lestroju eno tako stvar, ki se jo da na flexarco. Pa se ti zdi, da je to uporabno? Za rezbarjenje? Še kaj drugega? Je pa kot pri vsaki stvari, treba je delat z zgornjo glavo, z spodnjo so same težave.
Saj sem enako zadevo že videl tudi v rokah kiparja pri obdelavi lesa, (v kombinaciji z verižno žago) vendar z zaščito in ročajem.
Zgornji posnetek pa je prikaz, brez zaščite in ročaja in še prikaz namena uporabe je brezvezen...
Lestroj ima kaindlov woodcarver. Tudi za kaj drugega kot zgolj rezbarjenje je. Ampak res moraš bit ziher da stvar ne bo letela. Zaščita... Ma ok mogoče zmanjša za par procentov. Ampak če nisi ziher se ne igraš stem.
ex5522 Napisal:O forumaš mape sedaj videl...
in kakšno zvezo imajo sedaj aku brusilke, samozatezne matice.. ta velike 230mm...s tem kar sem napisal pa veš samo ti :roll: :mrgreen:

Napisano je, da si zbiratelj in sem dodal, da še precej manjka Wink
Kaj so to zamozatezne matice?

Skok na forum:

Zadnje novice

V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
19.11.2019 ob 12:03:06
V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
V podjetju Lumar v soboto 23. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo dan odprtih vrat individualne hiše Lumar, katere... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »