Splošno > Sam svoj mojster
Kotni brusilnik - pravilna uporaba

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kotni brusilnik - pravilna uporaba
brunoland Napisal:Da presekam... Ker sem glih po dolgem času tukaj na forumu in prebiram sem se spomnil na nekaj kar mi manjka in to so kur.čeva očala :mrgreen:
No ja, jih imam, samo so kar nekaj. Nekako ne dobim kvalitetnih očal ali pa da mi objamejo glavo oz. pokrijejo oči Confusedhock:
Če ne dobiš v tehničnih trgovinah (Merkur, Inpos,...), pojdi v namenske z varovalno opremo (ZAVAS,..).
ja je ... radodajka (beri ku...)
nekaj let nazaj mi je razneslo šajbo pri rezanju železa. Posledice: ureznina (tako za flajšter) na roki in konkreten piš mimo ušesa Big Grin
Lani sem z diamantno pedenal neke utore v prekladi, bil sem na stolicah, z nagobčnikom in očali, ko mi jo je zagnalo v obraz - glavo. Malo prej sem razmišljal o premiku ščitnika ... HVALA onemu zgoraj, da tega nisem naredil. Poškodbo sem fasal od kovinskega traku v nagobčniku in od očal ... globoki rani na ličnici ... brez šivov 8) .... zavest izgubil za ca pol ure in fasal pretres mozga. Od takrat je radodajka v najtemnejšem delu in najbolj zadaj v ponku. Razmišljam, da bi se razšla preko bolhe.
Očitno si nista usojena.
Sam imam tri, mi je prva ta mala 700w pred 35leti dala .... :?: Confusedhock: .....vedet, da delo z njo ni hec in od takrat delam z njimi z rešpektom. Kdo pa naj ima pamet, ti ali orodje, pa na dan polne lune ne bi razpredal.... :wink:
mape Napisal:
brunoland Napisal:Da presekam... Ker sem glih po dolgem času tukaj na forumu in prebiram sem se spomnil na nekaj kar mi manjka in to so kur.čeva očala :mrgreen:
No ja, jih imam, samo so kar nekaj. Nekako ne dobim kvalitetnih očal ali pa da mi objamejo glavo oz. pokrijejo oči Confusedhock:
Če ne dobiš v tehničnih trgovinah (Merkur, Inpos,...), pojdi v namenske z varovalno opremo (ZAVAS,..).
Hvala za odgovor, nisem vedel za tale ZAVAS! Že listam okoli kaj bom vzel.
Bolj al manj so bolj kvalitetna zaščtna očala uvex.
Bolj al manj so bolj kvalitetna zaščtna očala uvex.
O...tema o nevarnih :wink: strojih še aktualna no lepo men so te zadevce hudo kul uporabne celo tako, da mi je kolega obtožil, da jih zbiram sam jih ne, ne vem od kot mu ta ideja jih imam sam par...

[Slika: brusilke.jpg]
Flexi so tudi zanimivi, če jih pozabiš ugasniti, ali nehote premakneš stikalo za vklop-izklop na on in vtakneš kabel v štrom.
Najbolj "pametni" jo potem, ko se jim to zgodi, poizkušajo še ujeti.
Par deset šivov garant ne uide.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
ja pri tamalih se lahko zgodi ja čeprav težko, ponavadi ga držim med vklapljanjem, se pa zgodi če jih imaš mal več, vtičnic pa premalo in dost menjuješ, men se je morda 1x ... 2x če se prav spomnim sem jih za rep (kabl) zagrabil v luft pa je sam reflekse rabiš al pa hitro v nasprotno smer pobegneš....če seveda prav čas ugotoviš katera je :mrgreen:
Če je fleksa da ji lahko rečeš fleksa (no, kotna brusilka) se samodejni vklop ne more zgoditi. Šivi potem tudi ne. V mislih imam tisti gumb, ki ga moraš nekje najprej stisnit in šele potem se sprosti še glavno stikalo za zagon flekse. Obstajajo pa res tudi take, ki jih lahko "loviš".

ex5522
Vidim, da si tudi eden tistih, ki jih živcira neprestana menjava ustreznih brusnih plošč, rezalk... Tudi pri meni se ene štiri valjajo. Kje so pa zaščite brusnih plošč? Muca papala? Brez zaščite jo v življenju nisem prijel v roke. Toliko se imam pa vseeno rad, pa svoje prste tudi.
Arbajter ko sem bil majhen sem očitno čutil pomanjkanje flexov pa sedaj kompenziram :mrgreen:
Imaš prav najhuje je med delom menjavat zadeve na flexu na srečo so cene s kitajsko invazijo postale dostopnejše je pa tako da mali flexi niso narejeni za zaščito :twisted:
in realno razen za oči (očala!!) + rokavice normalno niti niso ravno nevarni no razen, če recimo namestiš mali cirkular na njih tudi to gre 8)

veliki flexi so druga zgodba tam je zaščita mus

Glavna težava malih flexov je da so tisti, ki so uradno 115 kar cenejši od tistih 125 in potem plošček karšnikoli 125 na zaščito 115 ne gre :mrgreen:
To ni edin razlog glavni je v bistvu precizno rezanje z 1 mm rezalko pri meni predvse kovin tam z zaščito ne vidiš nič no vsaj jaz ne prav tako brušenje težje dostopnih mest
Vidim da si še pri "živih" ob tej uri tule gor. Nočem ti soliti pameti, ampak osebno ne dopuščam absolutno nobenega izgovora da tisti "širn" nebi bil gor na fleksi, pa če si božji. Torej daš 125 šajbo na tisto flekso ki ima tudi ščitnik 125. In na tiste z 115 daš pač 115-tko. Saj ni težko. Je potem, ko je koža ob stiku s šajbo čisto bela verjetno bolje, ne. Vsaj kri ne teče, ker vse tako posmodi, pa "diši" tudi. Vse že dostikrat videno.
Naš največji kulturni hram nekaj let nazaj: Možakar z flekso brez ščita, brez očal, iskre da je kar žgalo, za njim inšpektor, slika z fotoaparatom enkrat - nič, slika drugič - spet nič, ko je tretijič blisknil fotoaparat se faca le obrne. Ceh: 500€ za kvalificiranega brusilca in pet jurjev za firmo, ki ima take kvalificirane brusilce. Pa se splača? Kaj pa ko zareže po roki? Se splača? Takrat izgovori o 115 pa 125 kaj veljajo?
Za težje dostopna mesta so izumili razne Biaxe in podoben šrot.
Da pa ne bo nesporazuma, ti kar brez zaščite. Prsti so tvoji, ne moji. Big Grin
Pozdravljeni,
ja se mi je tudi zgodilo, da sem pohodil tavelki fleks Confusedhock: :o . Pohodil !!
Je k...rba skoćla in mi hlače in kožo prerezala. Confusedhock: Tudi ostali v okolici so "" obstali""!, ko je " k...rba " skočla.
Ja, sem čudno stopil in pohodil stikalo in je skočilo.
" arbajter" bila je Makita, ki ima čudno tipkalo /stikalo za zagon. Upam, da veš kako izgleda. Sem pač bil "" trolllll"". Big Grin

Ja, potrebno je paziti na fleksarco. :wink:
Lep pozdrav
Paziti se je treba prav vsega, še z vilicami se lahko pikneš (pa jih zato ne boš nehal nucati!).
Je zgornja slikca, primer slabe oz neodgovorne prakse. Očitno je uporabnik šprical varstvo pri delu oziroma opravil izpit v bližnjem bifeju. :? Eno je uporaba lamelnega brusa brez ščita, drugo pa kakšna milimeter debela rezalna plošča, sploh pri kakšnih težje dostopnih mestih. Sad Tudi segmenti prvih in nizko cenovnih "dia" rezalnih plošč niso nič nedolžni.
To je približno tako kot, da bi se hvalil, sem bil na polno luno tak pijan, :wink: da sem prikracal do avta po vseh štirih, :o kako sem pripeljal domov in pikiral v garažo se pa ne spomnim. :roll: .samo , da je avto cel. 8) .

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »