Splošno > Sam svoj mojster
Kotni brusilnik - pravilna uporaba

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kotni brusilnik - pravilna uporaba
Kupil sem si eno izmed potencialno najnevarnejših orodij (poleg namizne žage). Ker poznam nekoga, ki mu je odlomljen disk že potrgal legimente na roki, se spoznavanja z orodjem lotevam bolj previdno.

Moje prvo vprašanje je, kako prepoznati disk, ki je že potencialno nevaren oziroma izrabljen? Disk za brušenje kot disk za rezanje.
Disk ali rezalna plošča je zanič takrat ko vidiš da je zvita ali počena. Če kaj takega ni vidno potem je za uporabit do konca. Ko pa je rezalka izrabljena pa tako ali tako ne moreš z njo več nič rezati. Pazi pa da uporabiš debelejše za brušenje, tanke pa za rezanje. S tanko ne smeš nič brusit, ker če jo boš stransko obremenil bo počila, takrat pa lahko pride do poškodb. Le uporabljaj ga brez strahu. Med delom boš videl kaj lahko narediš in kaj ne. Seveda ne pozabi na zaščitna očala. Big Grin Big Grin
Na osnovi česa si zaključil, da je to eno izmed najnevarnejših orodij? Ker samo ta dva poznaš?

Izrabljen disk vidiš? Če nisi slep.
Potencialno nevarni so pa tako ali tako vsi. Brez izjeme.
A samo ligamente? Moj sosed je oslepel, k sreči le na eno oko. Plus ogromno šivov je fasal.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
ravno včeraj mi je razteplo ploščo na tamali flexarci .....rezal sem knauf profile ....če maš ščit gor in če pravi čas zamižiš nekako gre ........hahahahaha

hecam se .... pač videl sem da je počena oz da jo kos manjka pa sem vseen delal naprej zavestno ......sem pa čakal da jo raztepe .....kot pravim če je ščit gor jo usmeri od tebe če delaš brez ščita potem imaš 99% večjo možnost da dobiš kaj v glavo ali prste.
Fery Napisal:Na osnovi česa si zaključil, da je to eno izmed najnevarnejših orodij? Ker samo ta dva poznaš?

Izrabljen disk vidiš? Če nisi slep.
Potencialno nevarni so pa tako ali tako vsi. Brez izjeme.
A samo ligamente? Moj sosed je oslepel, k sreči le na eno oko. Plus ogromno šivov je fasal.
Tale del se bere kot bi bil plus, da je dobil ogromno šivov. :lol:
Dejansko moraš s tem orodjem delat kot dec, če nekaj mencaš je hitro lahko kaj narobe.
Ne, ne. Plus pomeni dodatno škodo k manjkajočemu očesu.

Zamižiš? Ja ja, kot da je veka dovolj močna za zelo hiter in malo večji kos.
Zamišiš kasneje, ko imaš že kakšen del v očesu. Očala pa itak ne rabiš na glavo dajat, saj je lepše če so ohranjena na polici, jih imaš za rezervo.
dokler se hecamo na ta račun je ok........drugače pa je tudi moj sosed slep na eno oko in roka polna šivov .....ni se za hecat s temi šajbami ........sploh temi 1mm slabše kvalitete......recimo forch
En naš znanec je pred desetletji dal na fleksarco kar sekular, ker je bil prevelik, je prej zaščito dol vzel. Od takrat žaga pri sv. Petru.

Bo potreben kar tečaj varstva pri delu, pa šnelkurs za šlosarje. Flekarca je dost nevarna, jih skoraj toliko pošlje v nebesa, kot avto.

P.s.: ker pira več ne pijem, nudim inštrukcije za dva litra cvička, tistega po 1,99 €. Uporaba stroja, špegel, fertaha in čelade v ceni.
Fleksarca aka biaks ni nič bolj nevarna kot ostali aparati - če upoštevaš pravila, se pravi uporabiš vse kar je mojster kadator navedel, jaz bi dodal še rokavice in kmečko logiko.
Daleč najnevarnejša je motorka kateri tesno sledi krožna žaga vse ostalo je daleč zadaj.
Dost je samo navodila prebrat, ker niso samo zaradi lepšega. Je pa zloraba njih prav tako nevarna kot vožnja ali pa pitje alkohola.
Največkrat a vedno manjkrat so napisana oz narisana tudi za nepismene.......

kadotr :
a je cena za strojno ali šolsko uro..... :wink:
Picas55, cena je za ŠOLSKO uro (45 minut). Jaz bi le učil, podobno, kot v nekaterih šolskih delavnicah, kjer je kar precej učiteljev za časom. Preverjeno. Kot jaz...

Rokavice bi v tej ceni še nekako posodil, a vsaj en cviček bi potem moral biti čez 2 evra.

S kmečko logiko bo pa težje. Bi jo učenec moral s seboj prinesti...
Kot povedano, z tanko ploščico se le reže in z debelo brusi. Največkrat razleti ploščico če režeš material in ti stiska ploščico. (To za vsa orodja ki režejo velja) ko režeš je najbolj varno da imaš kos vpet(npr primez) in odrezan kos ti ne stiska ploščice.
jezus marija ljubi bog in tovariš tito da ne pozabim katerga
Leta 2017 je enigma jebena brusilka ??
za milenijce : youtubaj angle grinder
Kar se plošč tiče sama od sebe še ni nikol razpadla ( no vsaj mojih + 2000 porabljenih nobena) razen, če je uporabnik zajebal
Hej!!! Ne se hecati ex!
V letu 2018 JE problem kotna brusilka.
Kakor tudi legionela v bojlerju.
Podiranje parapeta.
Ali...

In da si ne delamo utvar. Čedalje več jih bo.
Edino forumi in facebooki bodo laufali. To pa ja.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »
Inovativnost v službi varčevanja z energijo in nižanja stroškov
26.10.2018 ob 09:59:22
Inovativnost v službi varčevanja z energijo in nižanja stroškov
Gonilna sila industrije ogrevanja, prezračevanja in klimatizacije (HVAC) je razvoj okolju prijaznih izdelkov z izjemnimi zmogljivostmi in uporabniku... Beri dalje »