Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Hišni alarm

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hišni alarm
Pozdravljeni

Zanima me vaše mnenje ter seveda izkušnje z alarmi od DSC-ja (Alexor) ter jablotron-nom? Ne vem namreč, za katerega bi se odločil....

Ve kdo za kontakt od kakega dobrega ter zanesljivega monterja?

Hvala ter lp,
Simon
Imam dsc. Priporočam. Čeprav nastavit hudiča je pa... No, itak ti ga bo nastavil monter.
Je pa preizkušena in zanesljiva zadeva.
DSC je preizkušena zadeva, tako da ne boš zgrešil če ga nabaviš
Mi imamo Jablotron. Dela z dve leti brez problema.
Zdravo

sem v nabavi alarma, ker so se v okolici začeli dogajati vlomi. Da pokrijem cel spodnji del bi potreboval 4 PIR senzorje, zunanjo sireno in pa centralno enoto. Vse mora biti brezžično, ker v fazi gradnji sploh nismo premišljevali o alarmu.
Ker sem na tem področju totalni laik me zanima predvsem sledeče:
- ali PIR senzor gibanja zaznava osebe tudi, če so izven objekta skozi okno. Ne vem kako delujejo magnetni senzorji, ki jih namestiš na okno. Ker kolikor sem gledal mora biti nameščen en del na okvir in drugi del na okno. Kako to deluje , če je okno kipnjeno?
- ali so ti sistemi, ki jih ponujajo na aliexpresu za 100eur kolikor toliko vredu?
- gledam tudi te DSC enote, ki pa so občutno dražji. Ali so vredni?
- sistem mora imeti tudi, da javi na sms ali preko klica
- dodal bi še potem kakšen senzor za požar in CO

Ker je investicija na dolgi rok in se verjetno obrestuje kaj boljšega.
sem v nabavi alarma, ker so se v okolici začeli dogajati vlomi. Da pokrijem cel spodnji del bi potreboval 4 PIR senzorje, zunanjo sireno in pa centralno enoto. Vse mora biti brezžično, ker v fazi gradnji sploh nismo premišljevali o alarmu.
Ker sem na tem področju totalni laik me zanima predvsem sledeče:
- ali PIR senzor gibanja zaznava osebe tudi, če so izven objekta skozi okno. Ne vem kako delujejo magnetni senzorji, ki jih namestiš na okno. Ker kolikor sem gledal mora biti nameščen en del na okvir in drugi del na okno. Kako to deluje , če je okno kipnjeno?
- ali so ti sistemi, ki jih ponujajo na aliexpresu za 100eur kolikor toliko vredu?
- gledam tudi te DSC enote, ki pa so občutno dražji. Ali so vredni?
- sistem mora imeti tudi, da javi na sms ali preko klica
- dodal bi še potem kakšen senzor za požar in CO

Ker je investicija  na dolgi rok in se verjetno  obrestuje kaj boljšega.

Točno. Pokliči kakega štromarja, da pride na ogled in pridobi ponudbe.

Tako boš videl kaj je možno na tvoji lokaciji, brezžično vs žično po obstoječih poteh itd..  in se nato odloči.
V skoraj vsakem primeru je bolje žično, pir senzorje je bolje pozabiti.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »