Gradnja in obnova > Energijski viri
Sončne elektrarne za samooskrbo-dejanske izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sončne elektrarne za samooskrbo-dejanske izkušnje
Ja, ponudba za 6kw nima nobene veze z realnostjo in je itak nesprejemljiva od tega ponudnika, so me potem sami klicali in rekli naj najdem nekoga manjšega, da oni nimajo računic za male SE. Čakam od lokalca ponudbo, da vidim kaj bo ven vrglo v kalkulatorju.
Da montiram polno SE na to omejitev 3kw ni logike, ker kolega ki pokriva elektro del je rekel da v planu realno v bližnji iti daljni prih. ni nikakrsnjih del planiranih na trafo postajah v nasih koncih za teh nekaj hiš. Tako da je to verjetno 10let+ realnost, da bi se sploh kaj premaknilo. Montirati nekaj zgolj na upanje če bo čudež, me pa niti malo ne šmeka. Al dam 5kw al pa 10kw na omejitev 3kw bi bila razlika minimalna, če sploh. V jan/feb...je maks. trenutni odvzem 2kWh...sonca pa maks 8ur na obzorju

Ja, ponudba za 6kw nima nobene veze z realnostjo in je itak nesprejemljiva od tega ponudnika, so me potem sami klicali in rekli naj najdem nekoga manjšega, da oni nimajo računic za male SE. Čakam od lokalca ponudbo, da vidim kaj bo ven vrglo v kalkulatorju.
Da montiram polno SE na to omejitev 3kw ni logike, ker kolega ki pokriva elektro del je rekel da v planu realno v bližnji iti daljni prih. ni nikakrsnjih del planiranih na trafo postajah v nasih koncih za teh nekaj hiš. Tako da je to verjetno 10let+ realnost, da bi se sploh kaj premaknilo. Montirati nekaj zgolj na upanje če bo čudež, me pa niti malo ne šmeka. Al dam 5kw al pa 10kw na omejitev 3kw bi bila razlika minimalna, če sploh. V jan/feb...je maks. trenutni odvzem 2kWh...sonca pa maks 8ur na obzorju

Da montiram polno SE na to omejitev 3kw ni logike, ker kolega ki pokriva elektro del je rekel da v planu realno v bližnji  iti daljni prih. ni nikakrsnjih del planiranih na trafo postajah v nasih koncih za teh nekaj hiš. Tako da je to verjetno 10let+ realnost, da bi se sploh kaj premaknilo. Montirati nekaj zgolj na upanje če bo čudež, me pa niti malo ne šmeka. Al dam 5kw al pa 10kw na omejitev 3kw bi bila razlika minimalna, če sploh. V jan/feb...je maks. trenutni odvzem 2kWh...sonca pa maks 8ur na obzorju
Evo tri mesece oz4 še vedno nisem dobil pogodbe.Zato sem danes zavrtel telefon , izvedel da je odobreno sam na pogodbo moram še počakat ker je kao full ena gužva. Skratka sem se zmenil tudi da če plačam avans si zagotovim panele in bo elektrarna še letos na strehi .Jupi .Sem pa dvignil iz 24 na 26 panelov. Glede subvencije: Zaenrat jih ni in za to delo imajo samo dva človeka ki zadevo procesirata.Možno je da se bo dalo dobit tudi kaj za naza bojo pa zagotovo v ospredje rinili subvencjo za hranilnik.
Preverite, ce sploh imajo inverterje.
Si je že kdo podaljšal garancijo SolarEdge inverterja na 20/25 let, oziroma kako gledate na to? Je pa pod garancijo zgolj inverter, vsa komunikacijska šara v inverterju pa žal ne.

""" The inverter warranty extension applies to the inverter only and does not apply to any built-in communication accessories."""
Trenutno ni ne inverterjev, ne optimizatorjev, ne celic.
Tamočni jih imajo na lagerju, ostali, šmrk, čakajo.

Zadnjič je mož dal na bolho SE16k za 2300 evrov, v pol ure je fasal preko 50 ponudb za nakup in ga prodal za 2900 evrov. Jej, kje sem bil lani, da nisem tega vzel en kontejner?
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Uf, mi je kar odleglo.. Razsmernik mi montirajo v tem tednu.
Enega od petih, ki jih so jih prejeli.

Skok na forum:

Zadnje novice

Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA - podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
03.06.2022 ob 08:23:40
Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA -  podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
1. junij 2022 predstavlja pomemben mejnik za skupino Etex, saj mu pri strategiji rasti poslovanja zagotavlja peto vrsto tehnologije. S... Beri dalje »