Gradnja in obnova > Energijski viri
Sončne elektrarne za samooskrbo-dejanske izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sončne elektrarne za samooskrbo-dejanske izkušnje
(5.11.2019 ob 16:44)sassapo Napisal: Proti vetru se sicer da lulat, si pa polulan. Zato večina lula z vetrom...

Avtor prispevka po tvoje pretirava. Ja, res je po moje tudi pretirava, ampak včeraj in danes. Kaj pa jutri?
V članku gre za dejstva v  prihodnosti, če se v tej smeri ne bo nič ukrenilo, ne pa za skrit namen kot to ti vidiš.
Problem nastane povsod kjer namesto stroke odloča politika.

Prav vsaka SE bi morala vsebovati baterijo vsaj nazivne moči panelov. Takšen koncept bi zagotavljal trajnostno rešitev, brez povzročanja škode in problemov na omrežju. Brez baterije ustrezne kapacitete se ne bi smela nobena SE povezat v omrežje.
Če članek govori o tem, kaj bo jutri ga je pa treba umestiti v rubriko znanstvena fantastika ne pa strokovni članki.
Nič kolikokrat sem že napisal, pa očitno ker sem bolj trdobučen bom še enkrat- SE je elektrarna kot vsaka druga- ko proizvaja elektriko, jo oddaja v omrežje, ko jo pa ne pa je ne oddaja. Zakaj bi potem le SE potrebovale baterije, druge elektrarne pa ne? 

PS- pa so v tistem članku tudi druge cvetke. Avtor pravilno ugotovi, da so  izgube odvisne od kvadrata toka pol pa potegne sklep, da so pri SE 10x večje, kot pri npr. JE katera je priključena na 400 kV. Seveda pri tem modro zamolči, da elektrika iz JE do mene potuje po daljnovodih na stotine kilometrov in se vmes vsaj 3x transformira, na koncu (ko je že na 400 V) pa potuje do mene enako daleč (ali še dlje) kot elektrika iz sosedove SE. Modro zamolči tudi, da so na visoki napetosti odločujoče kapacitivne in induktivne izgube in da ohmske lahko tudi zanemarimo. Prav tako računa neke zbiralnike in moči ČHE ob tem pa imamo neizkoriščenega še vsaj za 900 MW tehnično zanimivega hidropotenciala s katerim bi lahko nadomestili tako naš del JEK, kot TEŠ. Pa HE ne smemo graditi, kako bomo potem gradili Bohinjska jezera 2000 m visoko za sezonske hranilnike energije?
Pa... ne da se mi več
Zakaj ne smemo graditi HE? Pa to je boljsa zadeva od vseh, ker dela na vekov veke. V cem je point? Resno me zanima.
Namen članka je bil prikazati norost nadomeščanja TEŠ z OVE, zato namerno brezkompromisni pristop.
(5.11.2019 ob 19:34)Tone Napisal: Namen članka je bil prikazati norost nadomeščanja TEŠ z OVE, zato namerno brezkompromisni pristop.

Saj namen SE nikoli ni bil, da karkoli nadomestijo. Narava njihovega delovanja je popolnoma drugačna. 
Namen SE je, hmm, pi..., niti pri najboljši pameti mi ni jasno, kaj je sploh njihov namen. 
Ok, za tiste v gozdnih vikendih mi je, za ostale ne.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400!!!!
Ne z OVE ampak s SE. Nihče z IQ nad številko svojih čevljev pa ne bi poskušal s trenutnim stanjem tehnike TEŠ nadomeščati s SE. Še več, ker so zaloge premoga v Velenju končne lahko SE pomagajo, da bo TEŠ deloval kakšno leto dlje in bomo imeli več časa, da najdemo neko zamenjavo zanj. Ali bo to drugi blok JE ali pač OVE. In pod OVE se smatrajo vsi obnovljivo viri- voda, svetloba, veter, biomasa, bioplin, termoenergija...

PS pa mi ne bo kdo očital, da zagovarjam dlje časa svinjanja TEŠ (to pa brez dvoma počne)- vseeno je ali tisti premog pokuri v 20 ali 40 letih- v zrak bo šlo enako svinjarije. Če ne bo tako koncentrirana nam bo mogoče manj škodila.
Nehaj no, obe žgeta na polno. Ker morate.
Prišparamo mogoče kakšen glaž vode na HE, to pa ni glih neko bogastvo.
(5.11.2019 ob 19:57)Fery Napisal:
(5.11.2019 ob 19:34)Tone Napisal: Namen članka je bil prikazati norost nadomeščanja TEŠ z OVE, zato namerno brezkompromisni pristop.

Saj namen SE nikoli ni bil, da karkoli nadomestijo. Narava njihovega delovanja je popolnoma drugačna. 
Namen SE je, hmm, pi..., niti pri najboljši pameti mi ni jasno, kaj je sploh njihov namen. 

Da ti pomagam- namen SE je, da proizvajajo električno energijo. Torej imajo popolnoma enak namen kot TEŠ, JEK... Angel
(17.8.2019 ob 21:40)manu Napisal: No da še jaz prispevam, bolj na hitro, več pa na podlagi morebitnih vprašanj Smile
V ponedeljek so mi uradno priklopili 11kW SE, lokacija gorenjska, ponudnik Gen-i.
Danes sem malo pokukal v SloarEdge aplikacijo, naredilo je točno 60kWh.

Z Gen-I načeloma zadovoljen, malo se je preveč vleklo vse skupaj (4m), so pa zrihtali.
Imam 30 celic na garaži in 10 na hiši, komplet strošek 14600 minus subvencija 1900.

(5.11.2019 ob 19:57)Fery Napisal:

Namen SE, ki so na strehah, je izkljucno zastonj elektrika od odplacila SE pa do konca zivljenjske sobe SE.
(5.11.2019 ob 20:23)Blue30 Napisal: Namen SE, ki so na strehah, je izkljucno zastonj elektrika od odplacila SE pa do konca zivljenjske sobe SE.

Po moje lohk po 30 letih panele zamenjaš in služiš še naprej.
Teren za update JE je že dolgo pripravljen, menda ne mislite, da se ne bo šlo v to. Energetika v celotnem svetu je poligon velikih igralcev in tam se ne dogajajo stvari slučajno, kura ni izjema.
Verjetno ni bolj zasrane-zasmetene teme na forumu kot je ta tema.
176 strani in od tega mogoče 10 uporabnih...
Pa koji vam je vrag da se morate tukaj prepucavat, filozofirat in špilati neke jasnovidce, kvazi strokovnjake, prerokovalce in ne vem še kaj, sprašujem se od kje vam čas za vse to...kaj vas žene v to blaznost  Huh Huh
(8.11.2019 ob 15:40)bosces Napisal: Verjetno ni bolj zasrane-zasmetene teme na forumu kot je ta tema.
176 strani in od tega mogoče 10 uporabnih...
Pa koji vam je vrag da se morate tukaj prepucavat, filozofirat in špilati neke jasnovidce, kvazi strokovnjake, prerokovalce in ne vem še kaj, sprašujem se od kje vam čas za vse to...kaj vas žene v to blaznost  Huh Huh
Kaj pa bi ti rad? Da napišemo to, kar vedo že 100 let?
Koliko sonca ti bo nasijalo in koliko boš pokasiral?

Dolgočasno.
Tako je vsaj malo življenja. Že tako od foruma ni nič.

Sicer, pošteno povedano, tudi tvoj gornji prispevek ni drugega kot sranje, s katerim se prepucavaš, filozofiraš in delaš pametnega.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »