Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Nov gradbeni zakon

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nov gradbeni zakon
Mi smo gradbišče zaščitli z zaščitnim trakom. Tabla je bila narejena iz A4 formata na kateri so pisali vsi potrebni podatki in plastificirana. Postavljena je bila pred vhodom na gradbišče zraven zaščitnega traka. Imeli tudi inšpekcijo, in bilo vse OK.
To se sme, če imaš samogradnjo. Če ti gradi firma pa tako oni poskrbijo za tablo in zaščito gradbišča.
(13.8.2019 ob 09:54)zerdoner Napisal: Mi smo gradbišče zaščitli z zaščitnim trakom. Tabla je bila narejena iz A4 formata na kateri so pisali vsi potrebni podatki in plastificirana. Postavljena je bila pred vhodom na gradbišče zraven zaščitnega traka. Imeli tudi inšpekcijo, in bilo vse OK.
To se sme, če imaš samogradnjo. Če ti gradi firma pa tako oni poskrbijo za tablo in zaščito gradbišča.

Kakšna praktična izkušnja ko je prišel inšpektor?
Nič posebnega. Ker nas ni bilo na objektu smo dobili po pošti, da so nas obiskali in navedi zahteve kaj naj prinesemo na vpogled v njihovo pisarno. Dostavili papirje se malo pogovorili v sproščenem vzdušju in to je bilo to. Čez čas dobili pošto, da nismo več v inšpekcijskem postopku oz da je ustavljen. Zadeva zaključena.
Zanima me ali lahko kot samograditelj naročim hruško? Glede na to da sem plačal arhitekta in nadzornega, to sta zame zunanja izvajalca. Ali beton iz hruške spada kam drugam?
Lahko kot izvajalec gradnje, ki je lahko tudi fizicna oseba.
Ja normalno, sem fizična oseba in izvajalec. Ampak po tej logiki lahko isto druge izvajalce plačam?
Seveda
Kdo pa naj bi jih placal? Smile
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
(23.9.2019 ob 17:28)firefly Napisal: Kdo pa naj bi jih placal? Smile

No seveda nisem tako mislil  Big Grin 

Dejansko sem do sedaj mislil da morem dejansko vse sam delat, brez zunanjih izvajalcev....
(24.9.2019 ob 07:35)_luke_ Napisal:
(23.9.2019 ob 17:28)firefly Napisal: Kdo pa naj bi jih placal? Smile

No seveda nisem tako mislil  Big Grin 

Dejansko sem do sedaj mislil da morem dejansko vse sam delat, brez zunanjih izvajalcev....

Saj tudi opeko kupiš (je vrjetno neboš sam "izdelal").
V tem primeru si tako izvajalec kot investitor...

Skok na forum:

Zadnje novice