Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Nov gradbeni zakon

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nov gradbeni zakon
Glede na mere imaš nezahteven objekt, meja je 20m2 in pa še nekaj ostalih splošnih omejitev.

- mnenja+dgd+gd+nadz+prijava gr

Odmike določa odlok.

Ker iz skice ni jasno razvidno ponovim, da enostavni in nezahtevni objekti z osnovnim objektom ne smejo biti funkcionalno ali konstrukcijsko povezani. V nasprotnem primeru gre za prizidavo.
Zdravo,

Objekt NI povezan z glavno zgradbo (ima svoje temelje, svoje stene in je odmaknjen od glaven zgradbe za 15 cm. Teh 15 cm napolni fasada ..tako da je končni rezultat "zlitje" oziroma dotikanje/prislonitev.

Ziher že kje piše, pa vseeno :
mnenja = kdo je mnenjodajalec v tem primeru/kontekstu ? upravna enota ?
dgd = "DGD vsebuje podatke o udeležencih, gradnji in dokumentaciji, izjavo projektanta in vodje projekta, splošne podatke o objektih, tehnično poročilo in grafične prikaze" - to mi pripravi arhitekt ?
gd = gradbeno dovoljenje ? nekako sem (napačano) razumel da tega ne potrebujem ?
nadz = nadzor
prijava gr = prijava gradnje

Nekako sem iz razpredelnice, razbral da je v mojem primeru "nezahteven objekt" ? Kje/kako to natačno preverim ? Upravna enota ?

lp
marjan

Priložene datoteke
.png   Prizidek_lopa_klasifikacija_rzlaga.PNG (Velikost: 27,38 KB / Prenosi: 509)
.png   Prizidek_lopa_klasifikacija.PNG (Velikost: 170,1 KB / Prenosi: 496)
To imaš iz starega neveljavnega pravilnika.
Ok - hvala. Sem našel ... ne glede da je nezahteven objekt potrebujem gradbeno dovoljene. "zahtevo" in "dokumentacijo" ki sem našel na povezavi

https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/ ... ml?id=1337

lp
Marjan
Tako je.
Še enkrat - to je star pravilnik in ne velja več.

Po novem pravilniku so vsi objekti klasificirani po standardni CC-Si klasifikaciji.
Nov pravilnik: https://www.uradni-list.si/glasilo-urad ... 18-01-1900
Tabela: https://www.uradni-list.si/files/RS_-20 ... 1-0000.PDF

V navezi s tem je še tehnična smernica, ki od 28. strani naprej podaja "transformacijo" iz starega v nov pravilnik: http://www.mop.gov.si/fileadmin/mop.gov ... 6_2018.pdf

Se pravi, lopa je lahko ali 12520, 12420, 12714, odvisno od tega, zakaj jo uporabljaš.

Če je 12520 je do 20 m2 enostaven objekt, do 100 m2 nezahteven (po tabeli) itd... vse je odvisno od tega, kakšno rabo stavbe določiš.

Je kaj bolj jasno?

edit: tale post izpade malo osamljen, ker je bilo pred pošiljanjem vprašanje že izbrisano
Jojj hvala :-) post sem izbrisal ker sem spet gledal napačno = stari pravilnik. Malo je konfuzno (ali pa samo jaz) .

torej rekapitulacija :

12520 je do 20 m2 enostaven objekt = ne potrebujem nič ? ali ?

Objekr npr nadstrešnica ki me še čaka (cca. 27 m2) pa spada do 100 m2 nezahteven = potrebujem gradbeno in vlogo.

lp
marjan
Ali je za izdajo uporabnega dovoljenja nujna fasada na objektu?
Je ja. Upam, da se tole spremeni kmalu.

Bom pa zraven še povprašal a po novem zakonu ti še morajo sosedje odobriti, da se lahko vseliš. Ker nekaj let nazaj ko je nekdo v bližini postavil hišo so mu morali sosedje odobriti, da se lahko vseli. Ali to sedaj vse ureja UE?
Aha..super.
Pa ni bilo nekega govora, da je neko “prehodno obdobje” 1 leta od uporabnega dovoljenja pa do izdelave fasade?

EDIT: eh..že obstaja 8-stranska tema prav o tem...viewtopic.php?f=4&t=73246
KeCko Napisal:Ker iz skice ni jasno razvidno ponovim, da enostavni in nezahtevni objekti z osnovnim objektom ne smejo biti funkcionalno ali konstrukcijsko povezani. V nasprotnem primeru gre za prizidavo.
Kako potem rešuješ dovoljenja, če se gre za nadstrešek, ki je fiksiran na npr. hišo. Pri meni bo nadstrešek za avte še pohodna terasa in ga ne bom delal ločenega od objekta.
Gre za prizidavo. Hiša in nadstrešek se tako obravnava kot celota. Potrebuješ “polno” gradbeno dovoljenje in postopek kot za hišo, vključno s plačilom komunalnega prispevka.
Prosim za link do zakona, kjer je to zabeleženo. Hvala.
link do gradbenega zakona:

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO7108
darkside Napisal:Je ja. Upam, da se tole spremeni kmalu.

Bom pa zraven še povprašal a po novem zakonu ti še morajo sosedje odobriti, da se lahko vseliš. Ker nekaj let nazaj ko je nekdo v bližini postavil hišo so mu morali sosedje odobriti, da se lahko vseli. Ali to sedaj vse ureja UE?

Se ne bo.

Sosedi so stranke v postopku samo pri pridobivanju gradbenega dovoljenja. Ko je to pridobljeno in če je gradnja skladna sosedje nimajo vpliva na vselitev. Tako da si dobil napačne informacije.

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »