Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Ali obstaja ventilator ki piha v obe smeri in ima vratca?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ali obstaja ventilator ki piha v obe smeri in ima vratca?
Pozdravljeni,

malo specifično vprašanje ampak okej... skratka rabim kopalniški ventilator ki bi lahko pihal v obe smeri...

namreč moje mišljenje je, da ko zaženem napo v kuhinji ki je zraven kopalnice... rabi ta napa od nekje dobiti zrak... lahko bi na kip odpru okno ampak ni idealno, je na drugi strani kuhinje, relativno blizu zračnika, in pa na cesto je obrnjen tako da če je lahko zaprto bo zaprto.

in sedaj sm razmišljov da bi napa dobila zrak preko kopalniškega ventilatorja, problem pa so protipovratne lopute... pozimi rabim preprečit vdor mrzlega zraka. tako da edina rešitev ki jo jaz vidim je ventilator ki ima elektronska vratca, da se vratca dvignejo in pa seveda ventilator more met možnost pihanja notr v kopalnico Big Grin

skratka kompliciranje in verjetno ni izvedljivo in bom pač mogu odpret okno v dnevni sobi recimo...

še tloris za lažjo predstavo: https://i.imgur.com/4Sz5op4.jpg

že tako bo cev za napo dolga in 2 zavoja, tako da če lahko v kopalnici ventilatorček pripomore k učinkovitosti nape bo fajn Smile
Si pa zakompliciral. Ali pa ne, rabiš le ločiti odpiranje žaluzij na kopalniškem ventilatorju od zagona le tega ventilatorja, ni potrebe po obratnem vrtenju kopalniškega ventilatorja. Zadeva vsekakor je izvedljiva, je pa vprašanje tvojih žičnih povezav do omenjenih naprav.
Če je prostor za ventilatorje na podstrešju lahko uporabiš dva.
to je stanovanje iz leta 1965, tako da delam s tem čim lahko... Smile

arbajter Napisal:Si pa zakompliciral. Ali pa ne, rabiš le ločiti odpiranje žaluzij na kopalniškem ventilatorju od zagona le tega ventilatorja, ni potrebe po obratnem vrtenju kopalniškega ventilatorja. Zadeva vsekakor je izvedljiva, je pa vprašanje tvojih žičnih povezav do omenjenih naprav.
zdejle sm še glih pred fazo polaganja žic po kanalih in bi lahko potegnu eno žičko od kopalniškega ventilatorja do kuhinjske nape. Bi potem imel nek gumb zraven nape ali pa zvezano nekako na napo, nevem pa kok se da te ventilatorje modificirat da se samo loputa odpre

škoda k so te ventilatorji z avtomatskimi loputcami tok grdi... res nism še lepga vidu :/ vsi estetski imajo nepovratno loputo.

Bolj kt ne je samo tole izbira v slo: https://www.ideo.si/aksialni_ventilator ... 4A_AIRMATE

prej sm mislu pa tegale vzet, lepo podometn pa še centrifugalni: (mal sm si zakompliciru življenje)
https://www.ideo.si/centrifugalni_venti ... 17_VORTICE

nevem pa niti če bi to pomagal napi... odprtina v kopalnici je 10cm kar ni velik, zračnik gre pa na streho in še eni sosedi so nad nami...tako da cev je dolga še kakšne 4m z streho vred. recimo da bi bila to še vedno pot najmanjšega upora...
Uporabi nekega dvopolnega releja se ob tej varianti skoraj ni moč ogniti.
Pravzaprav ne razumem poante,
bizilux Napisal:Pozdravljeni,

malo specifično vprašanje ampak okej... skratka rabim kopalniški ventilator ki bi lahko pihal v obe smeri...

namreč moje mišljenje je, da ko zaženem napo v kuhinji ki je zraven kopalnice... rabi ta napa od nekje dobiti zrak...
Verjetno te skrbi podtlak, ki bi nastal v stanovanju, ko bi delovala napa. Enaka skrb bi bila potem tudi pri delovanju ventilatorja v kopalnici, kar pa te očitno ne skrbi.
Zrak bo napa dobila iz prostora saj verjetno nimaš hermetično zaprtih vrat in oken. Namen nape je, da ti posrka pare, ki se pojavljajo pri kuhi. Če boš sedaj uredil nek dovod svežega zraka pa se zna zgoditi, da napa ne bo učinkovita.
Sicer pa sto ljudi sto čudi.
Elektromotorju ventialtorja se smer vrtenja lahko spremeni, je pa vprašanje vetrnice, če bo tudi v obratni smeri vrtenja lahko kaj naredila.
Če odprem kuhinjsko okno v času, ko dela napa, se para v trenutku neha dvigovati skozi napo in zaplava v prostor.
moje mišljenje je blo da je kopalnica manjši prostor in lahko tist ventilatorčk tut pol ure brenči in sesa ven zrak zato se s tem nisem ukvarju...

v kuhinji pa more napa intenzivno vlečt vn zrak in sm mislu da bi blo fajn nekje nek luft nardit da ni podtlaka...

torej pravte da napa ubistvu bolš dela če jo samo postavm tja in se ne obremenjujm z pretokom zraka?
Citat:torej pravte da napa ubistvu bolš dela če jo samo postavm tja in se ne obremenjujm z pretokom zraka?
Delala bo tako kot mora. Nisi pa pojasnil od kje oz kdo te je prestrašil, glede dovoda zraka.
to je zrastlo na mojem zelniku Smile

predvsem zato ker ker se pri starših v kopalnici dela plesen in sem pred časom naštimov ventilator. In potem itak vrata zaprejo ko jst pržgem ventilator in ne dela tko kt bi mogu, plus iz odtoka potegne ven zrak iz greznice, ker od nekje ga more dobit ane...

zato sem potem mal pomislu kako bi lahko napa bolje funkcionirala, ampak zgleda ni isti princip pri temu
Da ventilator iz odtoka potegne zrak je bullshit. Najprej imej mokre sifone, pa ne potegnil vode iz sifonov.
Avtorju.
Ce je hisa letnik 65, dvomim da si jo tako zatesnil da bi pri odprtih vratih kuhinje v hodnik in naprej natedil podtlak v kuhinji.
Se pa to meni zgodi pri zaprtih vratih kopalnice. Pri zaprtih vratih in oknu kopalnice ventilator drugac ropota kot pri odprtem vsaj enem.
Zgodi se še pri kom drugem. Najbolj preprosta rešitev je vgradnja zračnika v vrata, pa bo konec vsem omenjenim težavam.

Priložene datoteke
.jpg   Zračnik.jpg (Velikost: 56,07 KB / Prenosi: 1493)

Skok na forum:

Zadnje novice