Gradnja in obnova > Energijski viri
Kopalniški radiator (lojtra) na talno?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kopalniški radiator (lojtra) na talno?
Gor imaš zračnik, ni priklop. Spodaj desno daš T člen in nanj priklopiš dovod in grelec, levo daš ventil. Podobno kot je tukaj na tem listu spodaj: http://tucan.pucihar.com/Uploaded/Items ... LO_537.pdf
Forex Napisal:A res? Misliš, da tega ne vem? Kaj pa, če jih nimam?

Sori, glede na ostala vprašanja, res ne vem kaj veš in kaj ne. Odgovor - jih poiščeš. Vsak jih ima. V dobi interneta to res ni problem.
JaBK tudi ti imaš kar nekaj vprašanj v tvojih temah. Zakaj če je vse na internetu?
Sebek Napisal:Dovod vode v kakršni koli radiator je vedno od zgoraj, odvod pa spodaj radiatorja. Topla voda se vedno termosifonsko dviguje zato je dovod vode na vrhu. En ventil,najbolje zgornji, naj bo vedno zaprt kadar bo deloval električni grelec v lojtri. Sicer ni nič narobe, če je tudi zgornji odprt, le v tem primeru bo poraba elektrike večja, ker bo voda termosifonsko zaokrožila.

A ni neka možnost težav, ker zaprt radiator deluje brez ekspanzijske in se ga naj zato ne bi do konca nafilalo z vodo? Če ga pa le občasno pripiraš zaradi lokalnega ogrevanja z grelcem, bo pa itak poln vode.
Verjetno je zato najbolje, da je radiator z vgrajenim el. grelcem čisto ločen od ostalega sistema.

p.s. aja, to rešuje tisti zračnik?
In potem je sledilo tole?

Forex Napisal:A res? Misliš, da tega ne vem? Kaj pa, če jih nimam?

grem kdaj pa kdaj tudi iz poti, pa kaj poiščem na netu za koga, ker vem kaj iskati, ti še zdaj nisi povedal kaj sploh imaš. pa tudi še kaj drugega in kdaj pa kdaj kaj vprašam. kar ni ali pa je na netu, pa ne znam poiskati ali pa vem, da bo kdo pomagal hitreje kot jaz najdem in prav razumem.

tisti, ki ti da kaki po tvojem mnenju uporaben odgovor, prav, saj zato je forum, kaj ne, da se ti pomaga. kdor pa reče nekaj, kar ti veš (kar pa mi ne moremo vedeti, kaj ti veš in kaj ne), si pa nesramen.
Zmoti osnoven bonton oziroma pomanjkanje le-tega. Ne vprašanje samo.
JaBK Napisal:Pogledaš v navodila, ki jih izda proizvajalec, koliko tam piše, da je max grelec, ki ga lahko notri vtaknes.
Po tvoje sem neumen, saj ne vem da lahko pogledam v navodila...
Praviš tudi, da odgovor poiščem na internetu. Sem mogoče naredil kaj drugega?
Resnično, do takrat nisem imela nobenega mnenja o tebi. Tudi zdaj ni"neumen" ta prvi pridevnik, ki mi pride na misel.
No zamisli si, da postaviš vprašanje, nekdo pa ti poda nek banalen odgovor. Verjetno si ti zdi, da te ima za neumnega kajne?
Fantocci Napisal:
Sebek Napisal:Dovod vode v kakršni koli radiator je vedno od zgoraj, odvod pa spodaj radiatorja. Topla voda se vedno termosifonsko dviguje zato je dovod vode na vrhu. En ventil,najbolje zgornji, naj bo vedno zaprt kadar bo deloval električni grelec v lojtri. Sicer ni nič narobe, če je tudi zgornji odprt, le v tem primeru bo poraba elektrike večja, ker bo voda termosifonsko zaokrožila.

A ni neka možnost težav, ker zaprt radiator deluje brez ekspanzijske in se ga naj zato ne bi do konca nafilalo z vodo? Če ga pa le občasno pripiraš zaradi lokalnega ogrevanja z grelcem, bo pa itak poln vode.
Verjetno je zato najbolje, da je radiator z vgrajenim el. grelcem čisto ločen od ostalega sistema.

p.s. aja, to rešuje tisti zračnik?
Če imaš el. grelec v kombinaciji s centralno, tudi sam imam tako, potem imaš radiator poln vode in en ventil odprt (ko je vklopljena centralna, seveda ugasnjeno elektriko in oba ventila odprta).

@JaBK A res nimaš pametnejšega dela? V navodilih za radiator (za centralno) ti ne piše, kakšne moči el. grelec je ustrezen.
Mislim, da je bil Forex tisti, ki je prvi malo prenervozno odreagiral.
Kar se grelcev tiče so pa itak le v par velikostnih razredih in ker so na termostat, se bo eden (tisti močnejši) pač malo hitreje segrel in ugasnil kot kateri drugi (šibkejši). Bo pa šibkejši manj obremenjeval varovalko, pa manj vklopov/izklopov bo imel, kar je tudi ugodno.
V nekem obdobju pa bo porabljena električna moč in dovedena toplotna itak enaka.

Če imaš neki srednji radiator pač vzameš neki srednji grelec in nimaš kaj veliko falit.
shmandi Napisal:@JaBK A res nimaš pametnejšega dela? V navodilih za radiator (za centralno) ti ne piše, kakšne moči el. grelec je ustrezen.
Piše pa to v navodilih za grelec! Po postopku, kot sem ga napisal nekje par strani nazaj, ampak ga avtor očitno ignorira.
Sploh če ima od Biala lojtro, ni hudič da nekje ne piše, kakšna je moč lojtre v režimu 75/65/20!

Fantocci Napisal:A ni neka možnost težav, ker zaprt radiator deluje brez ekspanzijske in se ga naj zato ne bi do konca nafilalo z vodo? Če ga pa le občasno pripiraš zaradi lokalnega ogrevanja z grelcem, bo pa itak poln vode.
Tudi to smo že napisali par strani nazaj. Nafila se ga do vrha in ob delovanju grelca zapre samo 1 ventil, raztezanje prevzame ekspanzijska posoda v kotlovnici.

Recimo že na reklami so napisane neke orientacijske moči, jaz imam unga Admirala na levi, cca. 700W.
[Slika: page_5.jpg]
Mah, ste eni zagledani v svoj prav.
Nekaj strani nazaj si napisal, da če priklopiš el. grelec, zapreš ventile. Potem sem jaz napisal, da zapreš samo enega. Ja in kaj pol. A se moram bunit, ker sem se še vsaj dvakrat ponovil?
Kateri grelec porabi manj. 300W na max ali 1000W na min?
Če je minimum drugega grelca 30% od 1000W smo tam-tam. :wink: :lol:
Osebno se ne bi igral s premočnimi grelci. Tudi proizvajalci grelcev priporočajo moči, ki so manjše od moči radiatorja. Dokler je vse vredu, ni panike. Če pa slučajno odpove termostat, grelec stalno dela, ventila sta zaprta, radiator je sposoben oddati toploto nazivne moči... Kaj sledi, upam, da je vsem jasno

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
11.10.2019 ob 09:01:30
Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
Zemeljski plin je vsestransko uporaben energent – v gospodinjstvu ga tako uporabljamo za ogrevanje prostorov, pripravo tople... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Že veste, kaj je premišljeno in varno zavarovanje premoženja?
01.10.2019 ob 08:47:21
Že veste, kaj je premišljeno in varno zavarovanje premoženja?
Stres. Urnik. Tempo. Delo. V ponavljajočem se hitrem tempu vsakdanjika misel na prihodnost včasih izgubi svoje mesto. Nekateri celo pravijo, da je... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »