Gradnja in obnova > Energijski viri
Kopalniški radiator (lojtra) na talno?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kopalniški radiator (lojtra) na talno?
Kot alternativo lojtri imaš stenski keramični grelec ala https://www.ideo.si/ventilatorski_grelni...1R_CALTERM. Deluje nevpadljivo, v parih minutah segreje kopalnico in ga vklopiš ko ti paše glede na hitro odzivnost.
Sam se nisem odločil za lojtro ravno zaradi neodzivnosti če želiš dokaj hitro dvigniti temperaturo in pa predvsem zaradi tega ker brisačo po uporabi ko jo posušim v prostoru kjer sušimo perilo gre nato ta brisača v pranje. Nisem videl smisla da brisačo sušim v kopalnici in jo nato drug dan nosim v pralnico. V kopalnici je vlage že dovolj in sem to sušenje raje prestavil v drug temu namenjen prostor.
Stvar odločitve in predvsem potreb, to sem napisal v razmislek kot možnost, da ne bo koga motilo ko je tema o lojtri :mrgreen: .
to se samo tako reče "za brisače". Meni je povsem vseeno glede brisač, četudi je včasih ne dam po vsaki uporabi prati, se do naslednjega tuširanja zagotovo posuši. al je na štenderju ali pa na radiatorju. ampak da dam jaz lahko štumfke pa obleke gor na lojtrco, pa potem oblečem toplo po tuširanju - to je pa priceless.
To imate ženske čist ene druge finte k moški...nam bi prijal bolj kak hladilnik ob kopalni kadi ali pa pod tušem Big Grin .
pa hajfi Smile
Ka pa topla brisača? K se greje skupaj s stumfi? A ta koncept je tipom tuj?
Totalno tuj.. Jaz temu pravim čeličenje (čelik = jeklo), tak so nas v JNA učili, ko smo se umivali in brili pozimi zunaj na terenu, da nas je mrzla košava sproti sušila.
Ampak moji nekak ne delijo teh pogledov na zadevo, ne vem zakaj...
Jabk, saj če je v kopalnici 25C potem tudi brisača katero bom uporabil, oz. coto katero bom oblekel/dal nase ima to temperaturo, kaj naj grejem coto katero bom dal nase če ima v osnovi 25C? Po dolgoletnih treningih košarke kjer smo se tuširali marsikdaj tudi z ledeno vodo - ne hladno, ker je tople vode enostavno zmanjkalo, mi je v domači kopalnici občutek kot bi bil v wellness centru, saj je tople vode na pretek in v prostoru je pribito toplo Big Grin ...je pa res da če svoji polovici dam danes brisačo v vročo pečico in se bo z njo po tuširanju obrisala, bo jutri hotela nadaljevati s tem servisom ...tko da tega ni :lol:.
zakaj ne? to je tok pocen zadeva nasploh. kaj šele za občutek komforta ki ga ponuja. funkcija "sušenje brisač" eno uro pred banjanjem, se glih ugasne, ko daš brisače sušit Smile
Samo eno vprašanje glede rekuperacije in teh dodatnih grelcev kopalnic. Če je rekuperacija, ali ne potegne vse toplote iz kopalnice čez rekuperacijo v druge prostore? Potem je funkcija tega radiatorčka zgolj sušenje brisač in gretje štumfkov, ali toplote vseeno kljub rekuperaciji dovolj ostane v kopalnici?
ne precenjuj rekuperacije. če v eni sobi z zaprtimi vrati vžgeš grelec bo tista soba še vedno bolj topla kot preostale. res pa je, da bi bila izolirana soba (brez rekuperacije) še bolj topla. da pa rekuperacija transportira tisti moment to naokoli po hiši, to pa ne.
In fizikalno je vzrok v temu, ker ima zrak precej manjšo toplotno kapaciteto od vode (prenaša manj toplotne moči). Zato je vodno hlajenje pri avtih bolj učinkovito od zračnega, na primer.
Pozdravljeni,

malo bi si izposodil to temo, imam namreč eno vprašanje.
Za prehodna obdobja, bi v kopalniško lojtro vgradil el. grelec. Bi lahko grelec vezal na nek termostat v kopalnici. Torej, da bi ta termostat vklapljal in izklapljal grelec glede na temperaturo v kopalnici? Kolikor sem namreč razumel, se ti grelci vklapljajo in izklapljajo glede na temperaturo vode v lojtri, kar pa ni to kar si želim.

Hvala za odgovor.
Lahko imaš termostat na vodo ali temperaturo zraka... Dobijo se tudi vtičnice z vgrajenim termostatom.
Misliš grelec?
Pa še eno vprašanje. Zakaj mora biti vtičnica za el. grelec pri tleh?

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »