Gradnja in obnova > Energijski viri
Kopalniški radiator (lojtra) na talno?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kopalniški radiator (lojtra) na talno?
blze Napisal:Kaj ima lahko kdo svetuje kje nabavit lojtre za električno gretje?
kakšen konkreten link.
Hvala
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba ... -radiator/
koliko pridejo ponavadi od stene umaknjeni, zunanji rob.
Jaz imam lojtro priklopljeno na talno in čez noč se vse brisače posušijo. Imam sicer montiran tudi el. grelec, ampak tega sem uporabljal samo takrat, ko smo kopali dojenčka.
Če imaš v lojtri vodo od talnega gretja in ima ta voda 25-30C je čisto vseeno če daš brisačo na ta radiator ali pa obesiš brisačo na obešalnik ali pa vržeš čez banjo. Če pa teraš v talno 45C, potem pa ne rabiš lojtre in daš brisačo na tla sušit :mrgreen:.
blze Napisal:Kaj ima lahko kdo svetuje kje nabavit lojtre za električno gretje?
kakšen konkreten link.
Hvala

npr: https://www.tersus.si/elektricno-ogreva ... radiatorji

pa ne delam reklame Wink
blze Napisal:Kako pa naj vem kakšno moč grelca? kopalnica je velika 8 m2. Rabim za prehodna obdobja in sušenje brisač.
Hvala

moja izkušnja... tam za slabih 5m2 je bilo 200W dovolj, za potrebe sušenja brisač in prehodnja obdobja... malček še dodaj za 8m2 in bo to to....
V talno mi pošilja 33°C, kot sem že rekel brisače se čez noč posušijo.
pozna kdo na netu da se dobi do visine 85 radiator?
Glej pod Irsap...
Pod radiatorjem boš imel termostatski ventil, katerega boš zaprl, da te nebo skrbelo uhajanje vroče vode v talno. Sicer pa ga ne rabiš priklopit na talno ampak ga montiraj na steno in priključi električni grelnik, nastaviš na timer (zjutraj da prideš v toplo kopalnico in zvečer) in si zmagal.

Edit: ne pozabi ga napolnit z vodo! :wink:
Zdravapamet ima ze naiveckrqt pametne nasvete.
In tudi tule ga avtor biksa.
Ce ga sedaj pri +20C zebe v kopalnici ker talno gretje ne deluje dovoli mocno, sem v resnih skrbeh da mu bo pri -20 vse zmrznilo v kopalnici. Pa tudi.ce bo imel grelec v lojtri na 5.
Ne zebe mene, imamo naraščaj, ki pa potrebuje malce toplejšo kopalnico, pa tudi talnega še nismo zalaufali letos, gledam za naprej. Lojtro bom zmontiral, ker je pač bila predvidena v kopalnici, le da je bilo predvideno da na vodo od talnega in nimam posebej dovoda samo za lojtro zato pa sedaj preverjam kakšne so opcije. Ali sploh priklopiti na talno ali samo el. grelec.

Kolikšna moč bi morala biti el. grelca za 12m2 veliko kopalnico?
Samo elektro grelec. Ne kompliciraj
In zakaj ne zalaufas talnega v.kopalnici ce vas zebe. Kaj je sicer energent?
rebrca Napisal:Kolikšna moč bi morala biti el. grelca za 12m2 veliko kopalnico?
Saj sem napisal, najprej nabavi lojtro, ki vam po velikosti ustreza, nato se šele nabavi grelec.
Kakšno moč rabiš, pa ti ne more noben povedati, ker ne vemo kako toplo hočeš imeti v kopalnici, koliko je notranjih/zunanjih sten, koliko imaš drugje toplo, ali so vrata odprta, koliko h/dan bo lojtra prižgana itd, itd.

Skok na forum:

Zadnje novice

V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
19.11.2019 ob 12:03:06
V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
V podjetju Lumar v soboto 23. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo dan odprtih vrat individualne hiše Lumar, katere... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »