Gradnja in obnova > Energijski viri
DEBATA no. 2 - poraba kwh (če se da) za ogrevanje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DEBATA no. 2 - poraba kwh (če se da) za ogrevanje
sašo65 Napisal:Pri tebi oz. pri vseh talnih, ki imate vtoka tam 24/25c je logično, da je to nezadosti topla voda za izvest defrost v parih minutah, pri nas ki smo na radiatorjih in imamo rec.pri 0c tam 37 vtoka, povrhu pa še dvoventilatorske mašine, teh problemov ni. Pri meni dela te defroste, kot za šalo....
Meni je za šalo delalo defroste, ko sem še ogreval nevseljeno bajto s temperaturo v talnem DV=21°, kar je min moje TČ. DV je takrat padel tudi do 10°C, pa se je v celi zimi le 2x vklopil grelec za čas ~3min.
Preteklo zimo, ko smo ogrevali normalno in je bil DV ves čas večji od ~23°C, pa se grelci niso vklopili NIKOLI, čeprav se je morala pobirati iz temp. vode ~13°. Praktično v 2-3min je bil DV spet blizu setpointa.

Sicer pa kot je napisal Alanford, toplota za defrost iz talnega je precej cenejša od toplote iz grelcev. Če le to TČ zmore.
Sicer pa je moja izmerjena poraba kompresorja ob defrostu tam do max 600W, na začetku defrosta še manj, kajti takrat teče kompresor praktično v prostem teku, ker črpa toploto iz vira s ~20° na uparjalnik s ~0°C, kot primer.
evo, sem šla še eno formulco v moj excel dodati. da mi prešteje defroste.

10.2016: 63
11.2016: 222
12.2016: 728
1.2017: 562
2.2017: 481
3.2017: 38
skupaj defrostov v sezoni 2016/17: 2094

za pop*, a?
zakaj? Saj še tam kjer imaš največjo številko 12.2016 ti pride povprečno manj kot 1 defrost na uro. Ne vem sicer koliko je ta cifra pri drugih ampak meni se ne zdi veliko.
Glede na to da smo danes z naso hiso padli pod 20° bomo zaceli malo ogrevati Smile ..prvo leto z TC pa da vidimo kaj bo Big Grin se splača se v tem prehodnem obdobju nastavit na ogrevanje samo ponoči v poceni tarifi ?
Mi smo danes šli pod 24. Če nau hitro sonca bomo najbrž prvič odkar smo v hiši prižgali ogrevanje že septembra. Zadeva se komot podaljša na konec oktobra ob sodelovanju narave.
No ma vseeno 24C je kar visoka temperatura za v bajti. Kaj to vsem odgovarja?
Kakor komu paše Smile ..pri nas je okrog 21-22 cez zimo
temp Napisal:No ma vseeno 24C je kar visoka temperatura za v bajti. Kaj to vsem odgovarja?

Najmanj 3 letniku, ki skoz leta pa pol švica. Čeprav ti njega nič ne moti, on se ni tok zdresiran, da bi moral vedet, da so to nezivljenjske razmere za odrasle.

Drugače pa poleti je 25 in zdaj pada. Pozimi imamo 23.
No mi smo uklopili, pa opažam da se pogosto uklaplja ter izklaplja je to normalno delovanje ?
Kompresor dela nekje z 25Hz, obtočna nekje 30%, temperatura po krivulji bi naj bila 30°.
Nevem pa kaj pomenijo degree minutes ki se odštevajo od 60 po preteku tega se izklopi. Tudi v nastavitvah je nastavljeno degree minutes na 60 kdo ve kaj je to ?
segreva 25min potem se izklopi ter čaka 45-50minut ter ponovno uklopi.
Nibe f2120 - radijatorsko ogrevanje

Priložene datoteke
.png   tc1.png (Velikost: 89,57 KB / Prenosi: 1014)
.png   Screenshot_20170915-182139.png (Velikost: 212,92 KB / Prenosi: 1015)
Nic posebnega za te temperature - taktira, tako kot nase japonke :-)

Na sliki je ocetova, ki je vceraj pricela ogrevati, nasa je pa se kar mirna.

Priložene datoteke
.jpg   Screenshot_2017-09-15-19-23-25-picsay.jpg (Velikost: 16,09 KB / Prenosi: 998)
Ah, mi ne da mira, ravno na urnike prizgal se naso. Tolk, da vidm, ce sploh se dela. Pr teh japonkah baje nikol ne ves...

Priložene datoteke
.jpg   Screenshot_2017-09-15-20-03-58-picsay.jpg (Velikost: 25,75 KB / Prenosi: 1031)
Pa ja ni tak hudo Smile ... Kake urnike pa imaš ? Znižanje temperature ali določen del dneva čisto brez
Ma tisto je joke :-) Urniki niso nic posebnega, dnevna 22, nocna 21.5 stopinj. Ponoci zdaj ne bo delala, ker ni sans da pade za pol stopinje. SV pa greje po potrebi. Zaenkrat zadeva se dela, sezona 04 je uradno odprta.
@Lukahr, kaj so degree minutes, si preberi tukaj: viewtopic.php?f=7&t=58701&p=619528&hilit=Nibe+1245#p619528
V spodnji tabeli je prikazan tak cikel za neko drugo TČ, ki med delovanjem iz minusa prišteva proti 0, Nibe pa med delovanjem od 0 odšteva v minus, princip pa je enak.:
1. stolpec – minute od vklopa črpalke
3. stolpec - T, določena po krivulji (22°C)
4. stolpec - dejanska T dvižnega voda
5. stolpec - stopinj-minute (vrednost je nastavljena na -140°minut in se med delovanjem razgradi na 0).
http://www.bilder-hochladen.net/files/kc2b-7-8f14.png

Nastavi degree minutes na -120 in če se bo hiša med posameznimi cikli preveč ohladila, zmanjšaj na -90.
No super to sm rabu razumem zdaj za kaj se gre s temi stopinjskimi minutami Smile sem spremenil sedaj taktira nekje 1x na 2 uri bo pa letos potrebno kar nekaj igranja z nastavitvami krivulje da pridemo na optimum, te dni je že vsem prevroče v hiši Big Grin

Skok na forum:

Zadnje novice

Ujemite priložnost za dober kredit
09.06.2022 ob 13:14:06
Ujemite priložnost za dober kredit
Izjemna priložnost za stranke vseh bank Ujemite ugodne obrestne mere in pridobite najboljšo ponudbo NLB Stanovanjskega... Beri dalje »
Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA - podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
03.06.2022 ob 08:23:40
Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA -  podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
1. junij 2022 predstavlja pomemben mejnik za skupino Etex, saj mu pri strategiji rasti poslovanja zagotavlja peto vrsto tehnologije. S... Beri dalje »