Gradnja in obnova > Energijski viri
DEBATA no. 2 - poraba kwh (če se da) za ogrevanje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DEBATA no. 2 - poraba kwh (če se da) za ogrevanje
Glede na vse podatke, je energije za defrost v talnem več kot dovolj in po mojem mnenju, ustroju te tč ne odgovarja nizka temp vode, zato vklaplja grelce.
najbrž, da. tako je rekel tudi merlin1, ki pravi, da Panasonice dobro pozna. jaz samo poročam, kaj počne. zakaj, pa pojma nimam. edino, kar imam problem sprejeti je, da mi nekdo trdi, da ko to počne pri nuli, da je problem v poddimenzioniranosti. za nulo že ne, če dela kompresor na minimumu, defrosta pa z grelci. pa letos bi me zagotovo januarja zeblo, če bi to bilo res. tako pa grelcev razen za defroste skoraj sploh rabila ni. skupaj 68kWh celo sezono. ni dab reku, da je čisto pokleknila.
Pri tebi oz. pri vseh talnih, ki imate vtoka tam 24/25c je logično, da je to nezadosti topla voda za izvest defrost v parih minutah, pri nas ki smo na radiatorjih in imamo rec.pri 0c tam 37 vtoka, povrhu pa še dvoventilatorske mašine, teh problemov ni. Pri meni dela te defroste, kot za šalo....
JaBK Napisal:rekapitulacija za 1.9.2016 - 31.8.2017 in primerjava z lanskim letom.
[Slika: sezona-2015-16-inu-2016-.jpg]

Hiša:
K+P+N 235 m2 neto ogrevane površine + 20m2 galerije (600m3 neto prostornine),
talno
Okolica Kranja, 5 oseb
TČ Panasonic Aquarea 5kw + 300L bojler,
Prezračevanje Helios KWL EC/ET 500m3,
Notranja T = 23 stopinj
Elektrika edini energent

Kaj pa je potem 894 kwh? Oz kaj pomenijo bela polja.
LEGENDA:
GRELEC: grelec je v celoti porabil 894kWh. ne glede na to ali je delal defroste ali je dogreval objekt.
GRELEC O: O kot ogrevanje. od tistih 894 jih je šlo 68 za podporo ogrevanju. 826kWh pa za defroste.
DEFROSTI: defrosti so porabili 936kWh - 826kwh jih je prispeval grelec, ostalo kompresor

vse to se dogaja, kot rečeno med ogrevanjem, za katerega je skupno šlo 2942kwh.
TČ lahko popolnoma učinkovito izvede defrost tudi pri 15°C vodi, če je le konstruirana tako. Je, pa jasno, da gre ob višji temp. ogrevalne vode manj električne energije za odtajanje uparjalnika.
Panasonic je z novimi modeli naredil precejšen korak naprej, predvsem je pa močno izboljšal krmilje :wink:
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
v kakem smislu? spremenil čisto algoritme ali je vmesnik samo bolj fensi pa v klaudih. V ceni je zelo poskočil, ugotavljam, me res zanima zakaj.
JaBK, defrost narejen z grelcem je za faktor COP dražji od defrosta narejenega s toploto iz objekta.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ni, ker ni treba vračati nič nazaj, je pa uhka de še zmeri dražji. Za kaj bi bilo, če bi bilo, bi bilo treba grelec onesposobiti, kot je nekdo predlagal, ampak to bo delal nekdo drug. Fantocci na fujitsuju je mensezdi to naredil, pa potem nazaj vklopil, ko je preveč ledenelo. Pozabila, kaj točno bilo...

Aja, je pa bil to sezono prvič tudi grelni kabel v zunanji kišti. Se vklopi med defrosti. Se en grelec torej...
khm...toliko o novi temi in njenemu namenu :wink:
A ni bila temu namenjena? Ponavadi prepoznam, če sem OT, ampak zdaj se mi je zdelo, da sem pa zelo OnT.
Kolikšna pa je poraba tvojega grelnega kabla? Sploh če se vklaplja zgolj med defrosti in če je poraba nekih 50Wh je to v celem dnevu/mesecu zanemarljiv podatek. Če pa kabel deluje konstantno ko je zunaj minus, potem bi se pa kar nekaj kwh nabralo v letošnjem januarju ipd. mesecih.
ne vem, se mi zdi da je 100W. a je možno? mogoč malo manj? pozabila.

drugače pa:
Base pan heater ON condition:
1 When outdoor ambient temperature ≤ 3°C AND
2 Deice operation ON
Base pan heater will continue ON for 10 minutes after deice operation ends.

Base pan heater OFF condition:
1 When outdoor ambient temperature > 3°C OR
2 When operation is not heating OR
3 Base pan heater ON timer count completed

poraba tega grelca je tam med defrosti, posebej je ne morem meriti.
Ja po teh nastavitvah očitno kabel dela konstantno ko je zunaj pod 3C...se pravi je v janurja letos delal dejansko 24 ur dnevno cel mesec...vsaj mislim da kaj veliko plusa ni bilo januarja...se pravi okoli 7kWh je šlo na kabel (če je poraba ~100Wh)
ne, dela ko je pod 3 stopinje IN ko je defrost. zadostiti je potrebno obem pogojem. je pa namanj pol ure ogrevanja med defrosti, ki trajajo 7 ali 8 minut max. torej če defrosta maximalno kar lahko, dela grelni kabel 17 minut na 37 minut. je pa šlo januarja letos relativno manj za defroste kot katrikoli drug mesec ogrevanja. absolutno gledano pa manj kWh kot decembra. resda bile temperature nizke, vendar zrak suh.

konec koncev pa, četudi bi skoz delal...7kWh res ni nekaj, da bi se moral človek sekirati pri takem januarju kot je bil letos.

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »