Splošno > Sam svoj mojster
Kupujem zabijalec žebljev, pnevmatski

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupujem zabijalec žebljev, pnevmatski
Z njim nisem še nikoli delal, me pa čaka cela reč pobjona in lesena tla za zabit, in bi si rad že prihranil zapestje.

Mogoče lahko kdo svetuje, kaj se plača kupiti? Kompresor imam.
Jaz imam tegale in za občasno uporabo je čisto soliden. Vanj gredo žeblji do 50mm.

https://www.interdiskont.si/vsi-izdelki ... aspx/i5472

Če rabiš kaj večjega pa nisem pravi naslov. Big Grin Big Grin
Sebek, tukaj noter grejo sponke in ne žeblji.

Cvetozaver, nabavi RGN CN 90. Dobiš za enih 200€. Za žeblje 60-90mm. 50tke so malo preozki/imajo premajhno glavo in jih ne zabija tako lepo, če rabiš za manjše je bolje vzeti manjši model (55)

Zapestja pri teh pnevmatskih zadevah kar najebejo, mene so manj bolela dokler smo tolkli s kladivi, je pa res da tisto kar smo včasih trije zabijali zdaj zabijem sam.
Ko bom en dan velik....

http://www.grlica.si/orodja/zabijalnik- ... x/282/798/
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Vidim da je RGNCN90 od 180 pa do 230, odvisno kje kupiš. Mislim da bom vzel kar oba, tista zadeva na dolge sponke tudi včasih prav pride.

Najlepša hvala za nasvet!. Se opravičujem za pozen odgovor.
T0RN4D0 Napisal:Sebek, tukaj noter grejo sponke in ne žeblji.

Cvetozaver, nabavi RGN CN 90. Dobiš za enih 200€. Za žeblje 60-90mm. 50tke so malo preozki/imajo premajhno glavo in jih ne zabija tako lepo, če rabiš za manjše je bolje vzeti manjši model (55)

Zapestja pri teh pnevmatskih zadevah kar najebejo, mene so manj bolela dokler smo tolkli s kladivi, je pa res da tisto kar smo včasih trije zabijali zdaj zabijem sam.

Pravzaprav piše tako:
Tehnični podatki:
-delovni tlak 5 - 7 barov
-poraba 0,461 na udarec
-cev ® 8 mm ali več
-magazin:
-100 sponk (do 40mm)
-100 žebljev (do 50mm)

-Euro priključek
-teža: 1,5 kg

tako da lahko očitno zabijaš tudi žeblje do dolžine 50mm :wink:
zdravo.
se opravičujem ker obujam staro temo.
kupujem rgn 90 pa me zanima kje ste dobili take cene 180-200e? mogoče link?

lp, Matjaž
Mama mia. Tukaj
https://www.ebay.de/itm/Industrie-Coiln ... 1767115482
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Ja Fery to je prava stvar hehe, res je.
Ampak bi dodal, jaz imam pa kar tako mašinco pa ga ni žeblja ki nebi bil primeren, vsi pašejo in vsak gre tam kamor mu je namenjeno.
https://www.triuso.de/6-3-roofing-hamme ... t=10804016
Ko bom pa malo manj majhen bo pa tak kot ga je fery prilepil.
Ko bos s tvojo masinco zabijal po 2000 zebljov na dan cel mesec... pa bos razumel. Dokler jih pa po 4 na mesec...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
A to palete klofas ja laksni zagi, da jih 2k dnevno žagonis vsak dan.
Ko sem se po strehah plezal, se kaj kak dan najbrž tudi taka količina našla, ampak je bilo prej en teden, pa potem en teden zatišje.(ajd nekaj 100kosov dnevno).
S pravilno 8zbiro teže kladiva, ni bilo težav. Pravo kladivo(sekira, macola) pomeni da udari 2-3x po zeblju in gremo na drugega.
Ene 260 zebelj za spirovce ni sel s tremi udarci pa ce....
K s kmet!? Kdo pa še špirovce zabija!? Jej, jej, jej.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne, 400!!!!
Jaz sem jih, ker smo delali sami, danes pa oziroma že nekaj časa, jih pa očitno vijačijo z namenskimi konstrukcijskimi vijaki.
Ko smo ze pri vijakih/zebljih. Vijak odtrga kot keks, zebelj pa za nekaj mm izruje in drzi naprej.
Res me zanima ce se bodo vijaki dolgorocno obnesli, ali se bo ponovila zgodba o "salonitkah". Tukaj sice ne bo zdravje ogrozeno, ampak varnost (statika)

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »