Kar naredi dom > Vrt in okolica
Katera laksarca?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katera laksarca?
Odvisno, kaj potrebuješ. "Iskrina" je lažja, Fuxtec pa precej težji. Stari tip Fuxteca (pod drugo blagovno znamko) imam, a najraje kosim z 25 ccm Huso, je mnogo lažja. Za grmovje bo pa Fuxtec. Oboje je kitajsko, a vseeno je viden napredek. Poglej še pri Rotarju.
Imam tudi Fuxtecovo multitool, pa je težka za daljše delo. Ima pa več kot dovolj moči za karkoli, tudi rezanje žive meje naprimer.
Zdravo,

prvič kupujem laksarco in potrebujem nasvet.

Za ravnino imam kosilnico, laksarco pa potrebujem za breg in košnjo okrog drevja, malin, vrtnic, ob robu ceste, itd. - predvsem mora biti dovolj močna za košnjo visoke trave v bregu. Kvadrature niti ni tako veliko (hiša je v naselju), ponavadi sem z nitko kosil 7-8x letno po 4 ure. Počitke sem ponavadi imel predvsem zaradi tega, ker mi je na stari že roke tako treslo. Smile

Mora biti:
- bencinska (2-taktna)
- čim bolj lahka (pod 6,5 kg oz. še manj, če je možno)
- moč motorja 0,75kw (bo verjetno dovolj?)
- enojni ročaj (razen, če je bolje izbrati dvojnega?)
- ročna, ne nahrbtna. Smile
- nekje do 120€, če je možno.

Če že ne dobim kakšnega predloga za nakup, bi vsaj prosil, katerih znamk se izogniti. Smile

Hvala!
Roke ti bo manj treslo na dvojnem ročaju.
Breg in dvoročajna je povezano s tehniko košenja po terasah, ne gor dol.
Pogojno gre gor-dol, samo moraš potem spet hoditi gor in ponoviti vajo.
Za gor dol in obratno bi moral vsakič nastavljati višino pasu, razen če kosiš brez njega.

Tudi okoli dreves ni tako okretna kot enoročajna (tudi več prostora potrebuje, vsaj tam kjer jo držiš).

Kakšno je razmerje mase pri nahrbtni ("rukzak" vs palica) ?
Ima kdo dobre izkušnje z katero baterijsko laksarco?

..imel sem eno iz Lidla Li-ion 40V baterija, sicer za ta dnar fina, za okoli hiše in šikaro kar močna, ampak se je neki začelo kadit it motorja in je fuč. 
Na srečo še v garanciji in mi bodo sedaj vrnili kupnino..ampak vseeno rabim nekaj namesto nje.
Baterijska je fina, ker ni tako glasna kot bencinska. Če bi dobil kakšno takšno z min 40V baterijo mi je glede moči čisto ok..

Skok na forum:

Zadnje novice