Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Android TV box + DVB-T sprejemnik

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android TV box + DVB-T sprejemnik
Pozdravljeni.

Sem eden izmed tistih, ki mu je odklenkalo glede PopTV in Kanala A. Ker nočem imeti satelitskih kanalov, ker potem preveč presedimo pred TVjem, ampak omenjena kanala pa bi kljub vsemu še vedno rad gledal me zanima kako najbolj enostavno za uporabo uredim TV zadevo.

Imam še Plazmo z analognim sprejemnikom, zato uporabljam DVB-T box za sprejem zemeljskih TV signalov in lovim okrog 25 kanalov (SLO in HR). Sedaj pa razmišljam, da bi taisto reč zamenjal s takšnim boxom, na katerem bi lahko uporabljal naročnino Voyo (7€/mesec) in pa tudi ostale kanale, ki jih že imam.

Najprej sem razmišljal o ChromeCast napravi, ki bi jo nataknil v prost HDMI vhod, ampak Voyo na tem ne deluje. Zato razmišljam da bi obstoječi DVB-T box zamenjal s "pametnim". Takšnim, ki ima naložen Android TV in potem upal, da bo Voyo aplikacija na njem delovala. Rad bi seveda kupil takšen Android TV box, ki bi imel vgrajen dodaten DVB-T vmesnik, kar pomeni, da bi kupil samo eno škatlo, ki bi imela možnosti za vse varijante. Kasneje bi si morda omislil tudi Eurosport preko interneta na isto škatlo, ker občasno pogrešam ta kanal (kadar so pomembnejši športni dogodki in jih naši TVji ne prenašajo).

Skratka. Zanima me, če ima kdo izkušnje s kakšnim Android TV boxom in če na njem deluje aplikacija Voyo. Če kdo takšen box ima, pa Voyota nima, bi bil zelo vesel, če ga poizkusi namestiti iz Google Play štacune. Voyo naročnina je 14 dni free... Načeloma bi bilo pa že veliko, če bi vedel, da box podpira aplikacijo, da jo je možno sploh namestiti.

V kolikor ne bi našel ustreznega Android Boxa z vgrajenim DVB-T vmesnikom, mi ostane še druga možnost, da dokupim tudi DVB-T stream box (HDHomeRun Connect), s katerim bi navaden DVB-T signal streamal na LAN, katerega pa bi potem (upam da) lahko prikazoval z Andrid TV boxom, ki nima vgrajenega DVB-T sprejemnika ali pa morda s Chromecast-om (v kolikor deluje s HDHomeRun-om).

Na področju kjer živim, si lahko omislim samo mobilni internet, kar pomeni, da četudi bi vzel Trio brezžični (ali kakorkoli se že imenuje tisti, ki deluje preko mobitela) bi mi odleteli HD kanali, hitrosti interneta pa pri tem paketu ne morem povečati iz osnovne 10/4, kljub temu da bi bil povezan na LTE anteno, kar pa mi sploh ni všeč. Zaradi "krožnika" tudi ne maram ta Total TV. V vsakem primeru pa bi obe varijanti dodali preveč kanalov, kar posledično pomeni več kreganja z mularijo, ker bi bili zalepljeni na TV. Če ni, potem se pač ni treba kregat...

Kakšne so vaše izkušnje, kaj bi mi vi svetovali in kakšne drugačne možnosti mi lahko predlagate?
Uporabljam Nexbox A5. Specifikacije res dobre
http://www.inexbox.com/nexbox-s905x-tv-box/, če imaš internet 10/4 ti bo delal komplet streaming v FHD kvaliteti. Sam imam 10/6 in vse dela bp.
Govorim o streamingu serij, filmov, tv kanalov od HD nat. geo, HD discovery... Na boxu je naložen Kodi 16 in Exodus ter ostali plugini. S tem imaš praktično vso video produkcijo na dotik brezplačno. Stvar dela odlično, priporočam daljinec s querty tipkovnico, nekaj ala Minix NEO A2 z air mousom.
https://www.retailgadgets.co.uk/minix-ne...board.html.

S takim boxom imaš eurosport 1, 2, HD sky sports 1, 2, 3, 4, 5 . ter še nekih 30 sport programov...kak eurosport box neki :mrgreen: ..vseh tv kanalov nekih če rečem 300 je malo.

Si ne predstavljam zakaj bi si želel Voyo ko imaš enkrat tak box pred seboj.
Ali se da spraviti Voyo na malino (Raspberry 3 B)?
pentax Napisal:S takim boxom imaš eurosport 1, 2, HD sky sports 1, 2, 3, 4, 5 . ter še nekih 30 sport programov...kak eurosport box neki :mrgreen: ..vseh tv kanalov nekih če rečem 300 je malo.

Ok. Se pravi tole ima Android TV...
  1. Na kakšen način imaš torej Eurosport, ker nima free streaminga?
  2. Kako je s slovenskimi TV kanali?
  3. Ali deluje Google cast a-la Chrome cast na način, da ni le screen miroring, ampak dejansko sam vleče stream ko narediš cast? To lahko testiraš tako, da iz telefona castaš YouTube video na napravo in potem ugasneš telefon. Če naprava sama potegn stream, potem bo delovalo še naprej, če pa je screen mirroring bo pa ugasnila zadeva, ko boš ugasnil telefon.
  4. A lahko poizkusiš namestit Voyo aplikacijo za Google Play Stora in poveš, če deluje?
Fantocci Napisal:Ali se da spraviti Voyo na malino (Raspberry 3 B)?
To bi sicer zanimalo tudi mene, ampak ne le Voyo, pač pa da bi malina podpirala tudi Google Cast.
Ima še kdo kakšne izkušnje? Ali pa morda odgovor na kakšno moje vprašanje?
Očitno bo treba vprašat na kakšnem drugem forumu...
litera Napisal:
pentax Napisal:S takim boxom imaš eurosport 1, 2, HD sky sports 1, 2, 3, 4, 5 . ter še nekih 30 sport programov...kak eurosport box neki :mrgreen: ..vseh tv kanalov nekih če rečem 300 je malo.

Ok. Se pravi tole ima Android TV...
  1. Na kakšen način imaš torej Eurosport, ker nima free streaminga?
  2. Kako je s slovenskimi TV kanali?
  3. Ali deluje Google cast a-la Chrome cast na način, da ni le screen miroring, ampak dejansko sam vleče stream ko narediš cast? To lahko testiraš tako, da iz telefona castaš YouTube video na napravo in potem ugasneš telefon. Če naprava sama potegn stream, potem bo delovalo še naprej, če pa je screen mirroring bo pa ugasnila zadeva, ko boš ugasnil telefon.
  4. A lahko poizkusiš namestit Voyo aplikacijo za Google Play Stora in poveš, če deluje?

Na Kodi so naloženi plugini kateri zajemajo tudi predvajanje tv programov...na kak način se predvajajo in od kje nimam pojma, vem le to da dela Smile. Bom namestil voyo in poročam, sicer ne vme zakaj ne bi delala namestitev, saj ej android box kot telefon ipd. Bom obenem namestil še Amis Mobio kjer so pa pač kanali iz Amisa...tudi slovenski itn. Na Kodiju nisem iskal SLO programov, ker 70% časa ko uporabljam tv poslušam youtube glasbo prek tega boxa, ostali čas pa gledam serije ali filme.
Ta tretjo zvezdico ne zastopim kaj me sprašuješ ampak kolikor sem videl ima tudi opcijo, bom pogledal.
Imajo pa plugini v Kodiju neverjetne količine materialov. En od pluginov TURK UK ...koncertov tone, dokumentarci vseh žanrov, angleške tv serije - vse, vse sezone... dobra stvar vsaj pri tem boxu je to da je vse nameščeno in delujoče, dejansko plug & watch.
Se opravičujem avtorju za smetenje...zanima me, če ima kdo na Android TV naložen Kodi in kako deluje?
Sem pisal zgoraj, da imam in deluje odlično. Sam Kodi lahk namestiš tudi na PCja na windowse in deluje...rabiš pa potem recimo 10 minut za namestitev fusion plugina ki vsebuje ta pomembne zadeve...podnapisi in vse dela v nulo.
ti imaš box, če prav razumem...zanima me kako dela na TV, ki ima že ''vgrajen'' android...
Poskusi namestit Kodi in boš videl...sam sicer malo dvomim o hitrem delovanju če bo že delalo, ker ta tv box ima 2Gb Rama in 4jedrni procesor in zadeva deluje odzivno...kakšno specifikacijo ima rezervirano TV za Android je pa odvisno od vsakega tvja različno.

malo v pomoč
https://tunnel2tech.com/install-kodi-on-smart-tv.html
Kodi sem dal na malinco (nabavil pred nekaj dnevi, tako da še ni bilo pravega časa za test, morda čez vikend...). Všeč mi je možnost nadzora preko tablice ali telefona.

Youtube fantastično dela na njej, mislim da je tista minimalna inštalacija Linuxa za Kodija hitrejša in odzivnejša od Androida.
Še vedno pa ne vem, kako Voyo spravit gor, če gre.

BTW, kot audio vir je malina odlična. Sicer ne preko njenega avdio izhoda, ki je bolj crappy - zaenkrat sicer uporabljam zunanji USB DAC, bom pa sigurno nabavil tudi kakšno nadgradnjo tipa HifiBerry itd...
@pentax, ja bom probal. S procesorjem ne bo problemov, je močnejši kot na boxu. Je pa Sony TV, ki ima že inštaliran Netflix (ki je plačljiv). Upam, da se ne bo kaj ''teplo''. Če bo delalo ti bom zatežu še za kakšen dober plugin.
Imam sicer box doma na drugem TV ampak kodi ne dela dobro. Strimat filmov ne morem, melje v nedogled...pa nič.
Vzami box z 2g rama. Kodi dela v nulo. Sam imam mini m8s2 iz aliexpress-a

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »