Kar naredi dom > Zabavna elektronika
Android TV box + DVB-T sprejemnik

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android TV box + DVB-T sprejemnik
Jaz bi pa pojasnilo "za telebane" :oops: kako je z dostopom do Kanala A in POP TV.
Brez možnosti za kakršnokoli kabelsko povezavo :? .

Hvala.
Če si simobilov oz. sedaj A1 uporabnik potem predlagam A1 now. https://www.a1.si/televizija/mobilna-televizija

Deluje preko interneta. Računalnik in tv se tudi lahko povežeta. Je pa vprašanje če bi uporabnik tole si znal sam prižgati. Povezal bi že nekdo.
Forešter Napisal:Jaz bi pa pojasnilo "za telebane" :oops: kako je z dostopom do Kanala A in POP TV.
Brez možnosti za kakršnokoli kabelsko povezavo :? .

Hvala.
Live TV Serbia add on si namesti na Kodi in imaš rešeno to z gledanje slo programov..pa tudi tujih :mrgreen: . Jst uporabljam Mobia tv za gledanje TVja.

To temo si preberi od začetka in bi že imel rešitve.
Sam imam tole zadevo; https://www.youtube.com/watch?v=ZoMIgiNp94I

Kupil, nadgradil OS in predvaja ni da ni. Cena okoli 50eur.
Kateri tv lahko kupim, da bom gor nastavila Mobia tv od A1?
Sony in Philips imata android sisteme, na to lahko naložiš Mobia TV aplikacijo...seveda pa preveri model katerega kupuješ če ima android.
LG ima WebOS, Panasonic ima Firefox OS, Samsung pa Tizen, s temi si nimaš kaj pomagati za MobiaTV.

Druga opcija pa je, da nabaviš android tv box in nanj naložiš mobia TV app, tu je potem vseeno kaj za en sistem ima tv.
Kaj pa če delam preslikavo s tablice, kjer imam Mobio, na tv? Bo vse dobro delalo?
Seveda bo. Treba je vedeti, da današnje "smart tv " so velik nateg in pri nakupu novega TVja zadevo veliko preplačaš. Kupiš TV, brez "smart" funkcij in en Android TV box za 50, ki ni nič drugega, kot pametni telefon brez ekrana. In tudi tako, kot želiš, lahko rešiš zadevo.
Super ideja!
Ta android box lahko deluje tudi na hišni wifi, ne potrebuje kablov?
Če sedaj vse strnem, bi izpadlo takole:
Kupim en lep velik, poceni tv, ki ga lahko dam tudi v spalnico, napr......
Kupim en poceni android box, ki lovi wifi v 1.nadstr., iz pritličja, kjer imam box od A1.
Na android box namestim Mobio, filme pa preslikavam na tv.
Je tako?
Ja. Poglej moj link malo višje, kakšen android box imam jaz. Box je telefon brez ekrana in vse, kar sedaj delaš na android telefonu, ti omogoča tudi box. Poglej karakteristike MX III boxa in kupi istega ali boljšega. Osebno lahko rečem, da me še ni razočaral. Predvaja vse, kar si zamislim, podpira play store, itd....
Ob takem boxu predlagam nakup daljinca ki je obenem airmouse in ima zadaj čez celoten daljinec querty tipkovnico-potem je uporaba res lahkotna in je cel tv box uporaben praktično za vse kar omogoča...v drugem postu v tej temi je napisano katera kombinacija pri meni dela bp.
Jaz sem dal gor brezžično miško. Sem tudi nekaj časa gledal vse v enem, pa je bilo ceneje kupiti miško.
Kljub temu da uporabljaš miško še vedno rabiš daljinca pa še vedno nimaš tipkovnice. Daljinec s querty ne vem če je 15€.
Kak daljinec rabim, če je že bil original daljinec zraven?! Dokupil sem miško za 7 eur. Zakaj bi rabil komplicirat ?
Tisti original daljinci niso uporabni ko želiš karkoli tipkati...o tem pišem. Boš enkrat imel priliko uporabljati eno in drugo pa boš videl o čem tipkam.

Skok na forum:

Zadnje novice

Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
15.09.2020 ob 10:26:54
Tiki z novo globalno vizijo še močneje na tradicionalne trge
Spoznajte novo generacijo toplotnih črpalk Tiki. Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »