Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Državna geodetska točka?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Državna geodetska točka?
Vprašanje za tiste, ki ste malo bolj podkovani v tem, torej, pred nekaj leti so prišli mojstri, očitno z geodetske in mi na kmetijskem zemljišču, ki ga imam v lasti, postavili geodetsko točko, katero zdaj nekajkrat na leto umerjajo in kaj vem kaj še. Jasno so prišli, kot je to v tej državi v navadi, kjer je vse naše, brez kakršnegakoli vprašanja in zadevo postavili. Takrat sem si mislil pa naj bo tista ploščica me ne moti, do pred nekaj dnevi, ko pride z geodetske opozorilno pismo kako moram dovoliti dostop, postavitev začasnih znamenj, naprav, odstranitev ovir...etc in jasno če tega ne dovolim me čaka globa. Če pa hočem na parceli kaj spreminjati, pa moram najprej njih milostno prositi za dovoljenje. Zanima me ali imam na svojem kakšne pravice, nenazadnje bi jaz tisto točko lahko nevede izkopal ali zasul, če pa že v štartu nisem vedel da je tam. Sploh pa ob zlatarskih cenah geodetskih izmer in raznoraznih GPSov, moram res samo stati ob strani in vsemu prikimavati? Je praksa, da kar pridejo in postavijo ali morajo prej vprašati za dovoljenje?
Zakon je napisan tako, da je treba dopustiti geodetske meritve.
To velja tudi za točke državne geodetske mreže.

Uničenje ali poškodovanje teh točk je lahko kaznovano. Predpisana globa je kar visoka.

So pa praviloma geod. točke na javnih površinah ali na območjih, kjer naj ne bi (preveč) motile lastnikov.

Cene geod. izmer niso povezane z vzdrževanjem te osnovne geodetske mreže.

Dandanes zagotovo vprašajo za dovoljenje, včasih se je to delalo precej bolj mimo volje lastnikov.

Glede tvojih pravic in morebitne prestavitve točke na zate ugodnejšo lokacijo bo najbolje, da kontaktiraš tistega, ki ti je to obvestilo poslal.

Skok na forum:

Zadnje novice